*spiderman eğlencelidir özellikle son yıllarda yerli yersiz yerde espri yaparak adamın sınırını bozar işi uzattıkça uzatır,batman adam gibi karanlıkta çıkar adamları ziker çeker gider

*batman sürekli depresyondadır esasen bruce wayne onun maskesidir gerçek kişiliği batmandır,spiderman da böyle bir olay yoktur

*batman adalet ligi üyesidir,spiderman avengers

*batman etrigan ile kankadir,spiderman ghost rider

*batman anne babasını,spiderman amcasını gözlerinin önünde kaybetmiştir

*son olarak batman hikayeleri gizem,suç,dedektiflik,macera ağırlıklı giderken,spiderman aksiyon,macera,fantastiktir

görsel
görsel
(bkz: batman) ciyiz elhamdulillah.
batman zengin çocuğudur. zengin çocukları sevilmez.
Batman mekana geldiğinde mekan sahibi hemen ayağa kalkar ve çırağa oğlum bize iki çay kap der ve bruce reyise hürmetini gösterir. spider-man ise çaya gönderilen çıraktır.
görsel
Fan yapımı olsa bile güzel olmuş.
Joker ikisini de döver.
spidermanın eşcinsel olmaması nedeniyle bir adım önde olduğu versus.
batmanin havada karada alacağı versustur ki zira supermanle bile kapışıcak bir zırh yapabiliyorsa spiderman falan bir halt yapamaz.
batmanın şekil bir arabası vardır.
Batman adult Spiderman Teenage.
Batman havalıdır zengindir ve filmleri efsanedir Dünyada en çok para harcanan Kahramanlardan biridir özel yeteneği olmayan ama dehşet karizma olan Bruce Wayne tabikide Spiderman ile karşılaştırılması dahi hatadır.
Batman '' Param var istersem süper kahraman olurum, paramın efendisiyim '' havasındadır.

Spiderman '' bana verilmiş olan bu yeteneği en güzel şekilde değerlendireyim Taktir-i ilahi. '' adamıdır.
tabii ki batman dediğim karşılaştırma.
batman karizma yapmak için kasar da kasar kendini, bi afralar tafralar falan. para desen gani zaten, emperyalizmin kahramanıdır benim gözümde, pek sevmem bu zengin ve karizma olmaya çalışan snob kişiliği.

ama spider öyle mi? ekmeğini taştan çıkarır aç kalmamak için, emekçidir bir anlamda. asla karizma yapmak için kasmaz, sopa yerken bile şakalar yapar, hahaha hihihi bi kıvamdadır, hayatı çok sallamaz, daha bi rahatta durur hayat karşısında.

ama mesela batman da kendinden sonrası için eleman yetiştirir ki buna saygı duyarım (bkz: robin). ama spider lay lay lom'dur bu konuda. s.kimle t.şağım ipimle kuşağım kıvamındadır. henüz hamam böceği çocuk falan gibi bir çırak yetiştirmemiştir, bu konuda kınıyorum kendisini.

ama anakin skywalker ikisini de skertir afedersin, o ayrı.
batman bir bokluk olduğunda çağırılır. spiderman bir bokluk olduğunda hisseder ve olay mahaline intikal eder.
batman 1 , spidey 0 , ayrıca batman DC , spidey Marvel kahramanıdır.
Edit1: ayrıca batman ısırılmamıştır.
Edit2: süperman'in de bu konuyla alakası yoktur...enteresan!
batman ısırılmıştır (bkz: yarasa) süperman yurdundan atılmıştır (bkz: krypton gezegeni) sonuç olarak ikisi de acıların çocuğudur.
batman, süper kahraman olmadığı zamanlarda iş adamlığı yapar, paranın cinsel organına koymuştur. zaten parası sayesinde süper kahraman statüsündedir. spiderman ise süper kahraman olmadığı zamanlarda geçimini gazete fotoğrafçılığndan kazanır. 5 kuruş parasız kalsada süper kahramanlığa devam edebilir. ama batman kazara iflas ederse süper kahramanlık yalan olur, batmobil'e benzin bile alamaz.
(bkz: superman vs batman)
batman kah angela ile sevişir kah martha ile bir bakarsın elizabet'in koynunda bir bakmışın stella'nın yatağında, bağış partisine gider catherine'yi götürür, pikniğe gider esmaralda'yı okşar ama spiderman için varsa yoksa mary jane. sanırım çocukken spiderman daha iyiydi ama büyüdükçe anlıyorum ki batman'ın hayatı çok şeker!

tak margareth, tak suelın....
çocukluktan beri yapılan karşılaştırmadır. kanımca batman daha karizmadır. öyle süper güçleri yoktur ama spiderman gibi tayt giymez.