bugün

yakında öğrenecek olan öğrencidir ve müptelası olur ilerde.
edi'siz büdü, safiye'siz faik olmuş öğrencimsidir.
ya şakirttir ya da tüm boş zamanlarını twister,tabu oynayarak geçiren cadde tikisidir.
batak üniversiteye yeni başlayacaklara tavsiyeler listesinde ilk sıralarda yer alır babuş. daha bıcır öğrencileri birbiriyle kaynaştırma adına önemli bir faaliyettir. bilenler bilir üniversitede ortam kurmak mühim iştir. bu ortam kurma işi üniversitenin ilk yılında şekillenir. genelde hep aynı kadroyla takılarak üniversite son bulur. batak oynamayı bilmeyenler yancı olmaya mahkumdur. bunların belirli bir ortamı olmaz. her ortamda yancı karakteri üstlenir. bu budur.
kesin futbolla da ilgilenmiyordur bu. Ezik.
(bkz: ben)
çünkü biz okey oynuyoruz..
afedersiniz ama amına koyim ben öyle öğrencinin. koyu sohbet de edilmez bu pezevenkle. oynayacak aga. böyle ağzındaki sigara yüzünden tek gözü kısık, çatır çatır koz ver koz ver diyecek, emmeli, gömmeli, eşli oynayacak, aradaki samimiyet daha da artacak. batak diyip geçmeyin olum, rehberdir lan resmen bu oyun. çok ciddi adam tanırsın o masada.
ilgisini çekmediği için öğrenmemiş olabilir. herkes batak sevmek zorunda mı?
çok şey kaçırmayacaktır.
daha üniversiteyi yeni kazanmıştır muhtemelen. eninde sonunda öğrenilir çünkü. kaçarı yok. bir kereden bişey olmaz diyip başlanır, devamı gelir.
tıpçıdır.
sınavlardan sonra arkadaşlarla batak oynarken bir kenarda boynu bükük telefonuyla uğraşacak öğrencidir. o kadar da zor bir oyun değildir batak; öğrenmesi tavsiye edilir. sonrasında king ile devam edilecektir.
acemiyse paso yan gider.
bu tarz diyalogları yaşayacağınız öğrencidir.

-ben kalkcam birazdan sen geçersin yerime
+yok ya sonra, ben anlamıyorum zaten pek.
-lan olsun 4. yok işte geç oyna öylesine
+ hayır ya ilgimi çekmiyor.
- kalk siktirgit burdan.

sırf kendisine olan güveni olmadığı için öğrenmekten de çekinir bu karı kılıklılar, ve hep ilgimi çekmiyor bahanesiyle aradan çekilir. halbuki öğrenip oynamak isterler ama ömür boyu içlerinde bir ukte olarak kalacağını düşündüğüm öğrencilerdir.
etrafında bu oyunların müptelası olan insanlar yoksa öğrenmemiştir.
bir kaybı da olmamıştır.
dost kazığı bilir o, hem oyun olanını hem de gerçek olanını.
Bulasik ve yemek sirasini belirlemek icin baska bi yol bulmak zorunda olan ogrencidir.
95Li lise kackınıdır. Sise cevirmeden baska bisey bilmez.
"size ne öğretiyorlar bu okulda" veya "okumuşsun ama boşa okumuşsun" tipi öğrencidir.
risk almayı bilmez, sınavlara bile ciddi ciddi çalışır hatta okulu 3.5 senede falan bitirir bu tip.

(bkz: o ne biçim hayat lan)
Benim ne olmuş tavla da bilmiyorum ek olarak okey de bilmiyorum ama bak satranç biliyorum.
Kız olması muhtemeldir. Onların bile çoğu bilir.
Universite zamanı bizim eve bir eleman 3. Kisi olarak girmek istemişti..
Eve alim mulakatlarinda hersey yolunda gidiyordu.
- makarna yapmayi biliyor musun?
- peki bulasik yikayabiliyor musun?

Bu iki kilit soruya evet yanitini vermişti. Tamam dedim olacak bu is.
Akşamları ben mac izlerim ama, dizi mizi izleyeceksen bilgisayardan izlicen dedim.
Oo kardesim beraber izleriz dedi..
Sevmeye basladim keratayi..

Esli, gommeli, acmali biliyor musun dedim. Kufur ediyormusum gibi bakti yuzume.
Anlamadım dedi.
Batak la batak oyun dedim.
Ben batak bilmem dedi.
Ulan batak bilmeyen adamla ayni evde yasanir mi? Rezillik.
Dedim ya bu oyunu ogrencen ya da olmaz bu is.
2 hafta staj yapti evde, sonra yerlesti..
Bir de sevgilisi vardi, cok guzel yemek yapiyordu. Bulasik falan hepsini hallediyordu..
Tanidikca da sevdim çocuğu, iyi ki almisiz eve.
Hala da görüşürüz kendisiyle, burdan selam olsun güzel kardesime...
Ozet olarak oyle bir adam eve bile alinmaz.
bilmiyorsa öğrenecek. başka yolu yok. öğrenmiyorsa ılıktır.
bıtık niymiş, ııığğ iğraançç bişi satranç dururken diyen ogeday'lar ve bükentay'larla satrançta her türlü kapışırım.

üstüne de koz çekerim.

hala akıllanmadılarsa rıfkı'yı ellerine veririm.

muhallebi pirinçleri sizi.
Temiz bir itikada ve ahlaka sahiptir.