bugün

Hoşgelmiş 9. Nesil yazarımız.
silik biri tarafından kürt olarak yorumlanmışım. öncelikle şunu belirtelim ki benim hayata bakış açım birçoğunuzdan farklı beyler bayanlar. yani doğuştan veya sonradan kazandığım niteliklerle övülmek veya yerilmek düşünce yapım gereği mevcut değil. fakat yukarıdaki gibi kapasitesizler için daha da basitleştirerek anlatayım maddeler halinde:
1. kürt değil türküm ve bu benim için ne bir övünç kaynağı ne de kendimden utanmama sebep...
2. basit siyasi kalıpların içinde değilim. kaldı ki basit ve evrensel kalıplardaki görüşler güzel yurdumuzda kavram olarak oturmamış durumdadır. bunları daha sonra başka bir giride değerlendiririm.
3. sözlük kültürüne ait birçok kişiden farklı olarak fanatik değilim hiçbir konuda. çünkü kendi fikirlerimi başkalarından almam. kendi inandıklarım ve gerçekler doğrultusunda özgün fikirlerimi beyan ettiğim için de tartışma ortamlarında kendine yandaş arayanlar için önce umut kaynağı sonra ise sıra onlara geldiğinde büyük bir fiyasko olurum. yukarıdaki kişiyi tanımıyorum fakat muhtemelen onun için de aynı şekilde bir olay yaşandı. ve evet, hoşbulduk. 2 yıl sonra ama hoşbulduk...