bugün

artık nereye doğru gidiyoruz dedirten bir rejim türüdür. arkasına aldığı %50 lik çoğunlukla kendini daha özgüvenli hisseden rte, açıktan görünmeyen ancak çok net hissedilen bir korku salmaya başladı. sabah uyandığımda gazeteleri okurken karşılaştığım çok ilginç bir haber; türk kamuoyu için belki çok önemli bir haber olmamakla birlikte, benim açımdan, ne kadar tehlikeli durumda olduğumuzu ve olacağımızı göstermiştir.

http://siyaset.milliyet.c....2011/1405737/default.htm

artık ne hale geliyoruz ki, bir iş adamı rte nin hoşuna gitmeyecek ve yalnış olan bir tahminde bulunduğu için, "ileride risk almamak" adına tayyipten özür dilemeye gidiyor, tayyip de ceza verir gibi adamı randevu saatinden 1,5 saat sonra kabul ediyor. randevunun gecikmesinen ziyade inan kıraç'ın kendini özür dilemek zorunda hissetmesi düşündüren durumdur. evet bu durum bireysel bir durumdur ve bizi ilgilndirmez diyebiliriz, ancak benim gözümde tam tersidir. umarım ben fazlasıyla pesimistimdir.
%50'ye göre diğer adı ileri demokrasi olan bir kavramdır.
akp tarafından oluşturulan rejimdir.

her kim ki akpnin ve tayyip erdoğanın hatalarını yanlışlarını söylerse, derhal gözaltına alınacak ergenekon, paralelci, fazici, gezici, dış güç ve ya terörist olarak ilan edilecektir.

görsel