bugün

ajdar la cankan la büyümüş nesil değildir. adam gibi adam olan nesildir. adam olacak çocuklardır onlar.
orada çocukların oyuncaklara koştuğu anda hüzünle ekrana baktığımı hatırladım sözlük. biri çıkıp "bana mutsuzluğun tablosunu yapabilir misin" dese herhalde kendimi o halimle çizer verirdim.
1985 doğumlu biri olarak aralarına giremediğim nesildir.
biz göremedik ki, erken doğduk da izlemedik mi?
kaliteli müziğin enjekte edildiği nesildir. barışçıldır.
O nesil, şimdiki programları beğenemez çünkü zaman geçtikçe, programların kalitesi de düşüyor. Amerikan çocuk programları'nın türkiyedeki çakma versiyonlarını diyanet tv'den izleyen nesile nasıl insanın içi acımaz ?
Çok şanslı olarak içinde bulunduğum ve barış abiyi deli gibi seven nesil.
iletişim kaynaklarının zayıf olduğu o günlerde, ülkemizi, dünyamızı, insanlığı en doğru şekilde öğrenmek nasip olan nesildir.
Çocukluğumuzun en keyifli öğretici programıydı. Haftasonu sabahları kahvaltıdan hemen sonra trt'nin başına geçerdik. Mekanın cennet olsun güzel insan
hala barışmançonun yaptığı 7den 77 ye programını "olsada izlesek" gözüyle bekleyen nesildir. barış manço'nun öldüğünü büyüklerinden alıştıra alıştıra öğrenmiş nesildir. barış manço öldü diye 3-4 saat hüngür hüngür ağlamış nesildir. *
bu açıdan çok şanslı bir nesiliz. hala aklımızdadır bariş manço yine ellerinde yüzükleriyle uzun arap sabunu ile yıkanmış saçlarıyla bu işin bir efsanesi olarak gözümün önüne geliyor.
çok güzel seviyeli ve gerçekten öğretici tv programları olan bize dünyayı tanıtan bi barış manço bide street fighter oyunumuz oldu o dönemde, Allah rahmet eylesin ustada.
bknz.http://www.youtube.com/watch?v=Isgmfkf4JaQ
adam olucak çocuklar bunlarla büyüdü.
kenarından, köşesinden girmeyi başaranlarından olduğum nesil.
Ayrıca ülker luna yemiş ve kent mini çiğnemiş nesildir.
ardından aynı gün rahmetli cenk koray'ın programında la linea izlemiş nesildir.
http://canlidizi.com/images/programlar/185.jpg
hala izleyen nesildir.
haftasonu sabahları tekrarı yayınlanıyor.
80 lerde çocuk olmak olayını yaşamış nesildir.