bugün

bar taburesinde oturup düşüncelere dalan tiplere yan gözle bakarken, bardakları alkolle doldurmaktır.
iyi bir barda çalışarak iyi paralar kazanabileceğiniz meslektir. üniversite hayatın için uygundur.
ne kadar yorulursan yorul, ayakların eve geldiğinde ayakkabının içinden 2 numara büyük çıksın isterse ama gerçekten insanları tanımak, ortamda bedavaya bulunmak, para kazanmak için çok güzel bir iş. bir öğrenci için okul zamanı zorlanabilir fakat yaz ayları için mükemmel meslektir.
kadınsan hangi barda çalışırsan çalış aşağılayıcı bakışlara maruz kalırsın ve ellerin büyür. gerçekten de bir ayda ellilik bira taşıma kapasitenle elinin genişliğinin artması doğru orantılıdır.
eskişehir gibi bir yerde saati 3.5 liraya köpekler gibi çalıştırılmak demektir.
Tek elle dolu dolu 5 Arjantin bira bardağını veya iki balon bardağı taşıma becerisini geliştirmektir.

Gündüzleri uyuyup geceleri çalışmaktır.

Çalışırken biraz olsun eğlenmektir.

Eğlenirken yorulmaktır.

Gereksiz lakayıtlıklara tanık olmaktır (karşim benim vodka sert olsun yeaaa, kanka şu kızı bana yabsana ehe mehe vb.).

Tanımadığın kişiyi hatırlamak zorunda kalmaktır:
-dostum her zamankinden ehehe
+(her zamanki? Dostum?) Ellilik yani? Hmm.

isteyen herkese Çakmaktır (pardon Çakmak var mıaa?)

Vesaire vesaire...
sanırlar ki hep çok renkli. erkek isen kız kaldırırsın, kızsan yollu olursun. evvela kişi kendini bilecek. saatlerce ayakta, git gel dolanıyorsun. kazanç fena değil ama çok yoruluyorsun. hep bedava bira içtiğin falan yok. içsen bile bir yerde duracaksın.

nice abaza, aklı başında, dertli, neşeli, sorunlu, normal tip geliyor. bir yerden sonra o mekana gelenin ne amaçla ve ne şekilde geldiği belli oluyor. sorun çıkartacak kişilerin tedirgin, kaçamak bir şekilde ortamı süzmesinden, üslübundan anlıyorsun. nice konslu yerde de çalıştım. sıkıntılı tip her yerde sıkıntılı. barmeni, elemanı kafalayayım da 1 bira daha fazla içeyim derdine düşmeyin. siz eğer siz olursanız, mekanın inisiyatifine göre hizmet edilir. ille bahşiş verecek değilsiniz. yeter ki hep gelin. gerekli ikram yapılır. kurnazlığa düşmeyin. 1-2 bardak sulu biranın, çerezin lafı olmaz yani. yeter ki eğlenmeye gelip üslubunuzu bozmayın. büyük bir kavga falan çıkarmaya çalışmayın, çok pis dayak yersiniz. karamürsel sepeti değiliz. ortamı biz hoş tutalım sen daha çok içersin. kafa koparmayan mekanlarda işler böyle yürür. en azından ankara'da çalıştığım mekanlar öyleydi.

not: küllüğe sakız basmazsanız, sağa sola kusmazsanız daha iyi olur. yine de yaparsan, yapacak bir şey yok. ensene buz basarız, elini yüzünü yıkarız.
güneyde rus norveçli isveçli hatun indirmenin en kolay yanı
alanya gecelerinin dili olsada konuşsa.