bugün

iş ortamı bar olan erkektir. kimilerine göre çok şanslıdır.
en sevmediğim bar çalışanı. barda erkek mi çalışır olm dolgun memeli hatunlar varken.
herkesin ya bu herif hergün bi hatun götürür gözüyle baktığı kişidir, halbuki sarhoş kahrı çekip ekmek parası kazanmak oldukça zordur.
(bkz: şekilli garson)*
an itibariyle ben. *
(bkz: barzo)
ekmek parasını kazanmaya çalışan erkektir.
elleri gittikçe pratikleşecek olan.
80 lerde çocuk olan bir çok gencin tom cruse'nin kokteyl filminden sonra hayaliydi. Mahalesef ben de o salak gençlerin arasında bulunmuş ve bulunmakla kalmıyarak gidip bir otelin barinda da ise başlamıştım. Hayalim aksam olunca kafama gore yanar dönerli kokteyler hazırlayıp turist kızları etkilemek ve peşimden koşan onlarca kızdan birini secip odama çıkmaktı. Ancak ise basladıgım sabah bar ortamımızın pekte kokteyl filmindeki gibí olmadıgını gordum, buna bir de benim tom cruse ile alakam olmaması gerçeği birleşince turist kızlarının üzerinde beklediğim etkıyı yaratamadım. Zaten etkiyi yaratsam bile gunde 14 saat durmadan bardak yıkayıp sısman alman amcalara bira servisi yaptığımdan dolayı kızları odama çıkarıp etkiyi tepkiye çevirme olanagımın olamayacağını da anlamıstım. Gece olunca da odam diye beklediğim yerin 7 farklı kisinin daha odası oldugu gerçeğini görünce 24 saati doldurmadan kariyerimi sonlandırarak rekorumu kırmıs bulundum. Neyse kı tom amcamız sonra topgun'ı cevırdıde yenı hedefim belli olmus oldu.