bugün

kişiyi sükutu hayale uğratmak olarak düşünülse de gerçekte bahse konu dişiyi realiteye davet etmektir.
aymazlıktır.
bahsi geçen kızı diyete başlatmaktır.
(bkz: gerçekler acıdır)
kız için büyük hayal kırıklığı yaratmaktır.
(bkz: özsaygı zedeleyeci dil)
(bkz: özgüveni siken şeyler)
Gerçekler acıdır. ama birilerininde gerçekleri görmek istemeyenlerin gözüne sokması gerekmektedir ki dünya daha güzel bir hal alsın.
Direk soylemek ayıptır. Ama ona benzer bi kızı örnek gösterip şişko demek daha makuldur.

* ay kızım suna bak ya duba gibi resmen. O haliyle tayt giymiş
- Yok be o kadar da değil
* nesi değil ya? Kollara bak. Patlıcan resmen
- Ee ben de onun gibiyim
* ayy saçmalama abartıyorsun ya.. ( mesaj yerine ulaştı)
artık şişkolara obez dendiğinden şişko kelimesinin anlam yükü hafiflemiştir. bu nedenle şişko da dense alınmamalıdır.
lisede başıma gelen olaydır. dilek isminde iki tane kız vardı bizim sınıfta. sınıf başkanıydım o sıralar. hoca bir şey sormuştu da ''hangi dilek, şişman olan mı'' şeklinde karşılık vermiştim. uzunca bir süre ''ben şişman değilim, kilolarımla barışığım'' gibisinden nutuklar çekse de tükürdüğümü yalamamış sözümü hocanın ısrarına rağmen geri almamıştım. şimdilerde düşünüp ne kadar da hayvanlık ettiğimi gayet iyi anlıyorum. kalbini kırmıştım kızcağızın. duyuyorsan buradan seslenmiş olayım bari, dalga geçmek için dememiştim yanlış anlaşıldım. özür dilerim dilek..
bir dialog:
ben: gene kilo almışsın gizem..
ablam:hayır, kilo değil onlar, regl oldum ondan şiştim.
ben: yılın 365 günü mü regl sin sen?
ablam: afdhsdfks.... (bilumum küfürler)
ablam: bi kere ben şişko değil balık etliyim tamam mı?
ben: balina da bir balıktır!
ablam:afdhsdfks.... (bilumum küfürler)
insanin kendini tanimasi gerek. Kimseyi kilosundan dolayi yargilayamayiz ama ayy ben balik etliyim diye dolasmakta hos değil.
çok fark yapmaz, taksa zaten zayıflar dimi.
Benim yaptığım eylem.

Siskoysa siskolugunu bilecek.
hatadir. hele yuzune hic soylenmez. bircok hatunu altust etmeye yetecek laftir. abartisiz.
doğru bir harekettir kızın iyiliği içindir.
zargana ve çirozunda balık olduğu düşünülürse kime göre neye göre sorusunu sordurur. bir kere kilolu kızlar çok tatlıdır ve yüzleri diğerlerine göre daha sevimlidir, anaçtırlar. sizi her an satabilecek yanları pek yoktur.
kızın size kafa atmasıyla sonuçlanabilecek hareket. aman deyim.
malum dilin kemiği yoktur.dilinizin ucuna gelmişken ağzınızdan çıkıverir.
görsel
Dost acı söyler..
söyleyen kişinin de iriliğine bağlı olarak değişen durumdur.
Öküzlüktür net.
Kız balıketli olduğunu düşünüyorsa zaten şişmandır. Cok dobraca söylenmistir.