bugün

bir kediye yapılabilecek en büyük terbiyesizliktir. o kedi de ilk fırsatta kafasına tükürenin a.zına s.çar.
isabet ettirmesinin zorluğu bir yana bunu deneyen kişinin epeyce boş vakti var demektir.
(bkz: kedinin intikamı)
(bkz: kafasına tüküren insanın ağzına tüküren kedi)*
pisipisi dersiniz kedi bakarak karşılık verir.sonrasında sizinde içgüdüleriniz bi karşılık vermeniz gerektiğini söyler.karşılık olarak en yakın şey tabiki tükürmektir.ha isabet ettirebildim mi? hayır. alt komşunun saksısındaki çiçeklere yararım dokunmuş oldu.tırstım girdim içeri efeem.ışıkları söndürdük bekliyoruz.

yaklaşık bir yıl sonra gelen edit: lan bu kedi var ya işi abarttı apartmanın içinde konaklıyor artık. bir de yüzsüz ki anlatamam. böyle kapının önünde karşılamalar, sürtünüp kuyruğu kaldırmalar, yok masum kedi bakışı atmalar, çevremde dolaşmalar, takip etmeler filan. o değil hep bizim katta. kapıyı açıyorum miyav, içeri giricem miyav. geçenlerde de paspası kendinden geçirmiş. malum mart yaklaşıyor. diyeceğim odur ki siz siz olun kediye filan tükürmeye çalışmayın. aman diyim.
aşağıdaki pastahanenin tam açıldığı anda dondurmaları üzerine tükürmek yada dondurma almak için eğilen pastanecinin kafasına tükürmekte aklıma gelen eylemdir.*
bir kedi asla böyle türlü bir hareketi haketmezdir. *
vicdanla alakası zerre kadar olmayan durumdur, insanların birbirinin suratlarına tükürdükleri bir devirde, bir kediye tükürmek onu kesip ayin yapmaktan çok daha masum bir eylemdir.
adi ve tehlikeli bir davranıştır. çünkü kedi altıncı his tarafından uyarılıp "acaba yukarıdaki öküz kafama mı tükürecek" diye kafasını kaldırıp baktığında tükürük kitlesi gözüne isabet edebilir. (diğer gözü mahallenin piçleri sağolsun zaten kör ya da çıkıktır.)
(bkz: zevk alinan ufak sapikliklar)
(bkz: balkondan aşağıdaki adamın kafasına işeyen kedi)
gel evladım sana bir iş verim oyalan..
aç kalmamanızı sağlayacak bir harekettir.

iyi bir bok yemiş olduğunuzdan, tok tutar.
salaklıktır. *
Bir gün kedinin de aynı nezaketle, kişinin kafasına tükürmesi temennisiyle okunan zırvadır.
her ne kadar yanlış olsa da kediyi kesmekten iyidir.
biriktirilen tükürüğün yavaşça serbest düşüşe geçip kedinin kafasına konması sonucu kedinin miyavlayarak kapınıza dayanmasıyla son bulan hareket. gazapları büyük olur. o yüzden;

kedilerin kafasına tükürmeyiniz.
kedilerin değilde gıcık olduğunuz kişilerin kafasına yapılacak bir hareket.
Hayvanın yapmaya utanacağı edepsizliği insanım diye geçinenin yapmasıdır.