bugün

Tek bir balkan göçmeni şu başlıkta anadolu insanına laf etmemiş, fakat anadolu insanı hemen balkan göçmenine saldırmaya başlamış. Göçmen değilim, anadolu türküyüm. Fakat balkan göçmenlerinin anadolu insanına göre daha açık görüşlü ve daha modern olduğunu iddia ederim. Eksilere abanın, doğru diyeni dokuz köyden kovarlar nasıl olsa.
kızları taş gibi olandır.
anadolu insanina laf edenine rastlamadigim topluluk. ne hikmetse hepsi de varlıklı ve toprak sahibi ailelerdir. boşnak olanları çok cana yakındır. bunların ülkemizde doğan çocukları facebook twitter profillerine annesi babası nerenin göçmeniyse orayı yazarlar. kendilerine türk demeyi yediremiyorlar galiba.
çoğu kendine begenmis,ukaladir ozellikle dişileri .
Beyaz ırkı taşeronluğu ile meşhurdurlar.insanları açık tenli ve diğer olarak ayırırlar.Aralarında kız alıp verirler.
Faşizanlıkları dolayısıyla antipatiktirler.
''ne hikmetse hepsi de varlıklı'' olan göçmenlerdir. çeşitli mübadelelerle getirilen, adnan menderes ve daha evvelkiler zamanında kendilerine bedavadan arazi verilen (çoğunlukla tapulu ermeni ve rumların arazileri ki şimdi bazıları geri istemektediler bu arazilerini) devletin yancısı olmuş mültecilerdir.
birçoğunun esas memleketlerinde eşi dostu akrabası bulunmaktadır. yaz tatillerinde ülkelerine gezmeye tozmaya giderler.

tabi gitsinler. ana vatanlarını görmek istemeleri ve kültürlerini yaşamaları çok güzel bir şeydir. ama unutmasınlar ki kendileri de son 100 yıl içerisinde mülteci hayatı yaşamışlardır. unutmasınlar 4 yıldır komşumuz ülkede de insanlar can havliyle üstelik de kendi devletimizin de desteklediği bir savaş yüzünden kaçmaktadırlar. bu insanların yaşadıklarını en iyi anlamaları beklenenler bu balkan göçmenleridir. buna rağmen içlerinden öldürülen kürtlere ''oh olsun '' diyenlerin çıktığını görmek utandırır insanı.

siz geldiğinizde size kapı açan, bedavadan toprak veren devlet iyiydi güzeldi, şimdi suriyeliler kaçarken onlara kapı açan devlet tu kaka mı?
azıcık düşünün üzerinde şu durumun.
(#25303958)

- hepsi varlıklıymış vay amk, ulan ben sadece ekmek ve suyla öğün geçirdiğim günler bilirim.

- bedavadan araziler verilmişmiş, ha siktir ordan, evimizi de kendimiz yaptık, 15 sene tapusu bile verilmedi evimin...

unutmayın, balkan göçmeni dediğiniz insanlar beş-on bin kişilik küçük bir grup değil, 5 farklı ülkeden gelen, hepsinin geliş sebepleri ve koşulları farklı bu insanların, kimi sosyal sebeplerle, kimi ise ekonomik sebeplerle gelmiştir, kimisine devlet ayrıcalık tanımış, kimisi ise dişiyle tırnağıyla kazıyarak kendine hayat kurmuştur.

balkan göçmenlerinin içinde türkler vardır (ki zaten çoğunluğu türkler oluşturur), bu türkler anavatanlarına gelmişlerdir, türk'türler, hem de en hasından yörük, türkmen, tatar veya kıpçak boylarındandırlar... ayrıca 1850'lerden itibaren verdikleri mücadeleler ve uğradıkları katliamlar anadolu türk'ünün yaşadıklarının kat be kat mislidir.

bunun dışında arnavut, pomak, boşnak göçmenler de vardır, onların geliş sebepleri de o götlerini yaladığınız suriyeli arapların geliş sebeplerinden daha makuldür.
hepsi bizdendir beyaa...

iş bu entry suzan kardeş dinlerken yazılmıştır.*
Balkan göçmenlerinin hepsi eski tarihlerde türkiyeden konyadan karamandan gitmemiştir.Osmanlı çok güçlü olunca oradaki halklarda islamlaşmıştır.Ama asla tamamı türk filan değildir.Yine bir kesim Türklerde osmanlıdan çok daha önce geçmiştir balkanlara
vede Hristiyanlaşmışlardır.Niye çünkü o zaman o coğrafyada hristiyanlık hakimdir.Daha sonra şu anın amerikasından bile daha güçlü olan osmanlı hakim olunca tekrar islamiyet yayılmıştır.Yani olayın böyle bir tarihsel geçmişi vardır..Yine çoğunluk anaerkil olan bu toplumda kadınların sözü geçer ,bunu dışardan bakarak anlamak zordur ,dolayısıyla kadınların göreceli olarakta olsa özgürlüğü buradan gelir.Irka dayalı üstünlük fikri zaten çokta geçerli fikir değil.
Kadınları çok ateşlidir.

Ve kolay kolay yaslanmazlar.
(bkz: aa bu benim lan)
Murat bardakçı ya göre kökenleri oranın yerli haklarıdır

Ben bardakçı nın yalancısıyım hatta mümkün değil.
soguk nevaleymis amk comari senin deden bozkirda sikmek icin essek kovalarken benim dedem tuvalden tuvale akiyodu. tipini siktigimin tek kasi bi de dislamaya kalkmis.

adam direk bize sovuyo, cevap verince ben silik yiyorum yok oyle.
benimdir . gayet soğuğum tanımadığıma karşı , gayet gerginim . Tanıyıp sevdiğime pammıh şeker
Bizzat benim. Size nasıl yardımcı olayım?
büyükdedemin, dedemin yugoslavyadan bahsederken eskiden memlekette diye başlayan hikayeleriyle büyüdüm. Gidip görmek istediğim yerlerden biri de dedemin memleketim dediği yugoslavyadır.
Sanki biraz havalıdırlar. Ben tatarım o kadar havam yok mk.
Bulgaristan göçmeni olan tanıdığım bir kız vardı. Türk olduğu halde Kürt'ten daha Kürtçüydü. Kürtler'e anadilde eğitim verilmeli, Kürtler saygılı, özellikle doğuya gitmek isterim vs sözleri vardı. Hepsi öyle midir bilmiyorum.
Zulmün, baskının, şiddetin en hasına maruz kalmış olmalarına rağmen, Kendilerini hiçbir zaman tecavüz, terör, taciz, canlı bomba, soygun, hırsızlık, dolandırıcılık, dilencilik, kul hakkı yeme, töre cinayeti, kadın cinayeti, vatan hainliği vs.. ile ilgi haberlerde goremezsiniz.
Suriyelilerle beraber geri gönderilsin.
dahil olduğum grup.
Evet bi balkan göçmeni olarak söylüyorum vatan perver has türklerdir atatürke gönülden baglidirlar.
Bulgaristan Filibe göçmeni olarak aralarında bulunduğum göçmenlerdir efendim. Selam olsun tüm göçmenlere.
Göçmenlerin en hayırlılarıdırlar.

Kapsadığı ülkeler:

Arnavutluk
Bosna-Hersek
Bulgaristan
Hırvatistan
Karadağ
Kosova
Makedonya
Romanya
Sırbistan
Slovenya
Türkiye (Doğu Trakya)
Yunanistan

Bütün balkan halklarına selam olsun.
hayatındaki tek başarısı etnisitesi ve bunun kimliğiyle tatava yapan insanlara çok uyuz olurum..

kendim seçemediğim hiçbir durumdan ne gurur duyarım ne onur duyarım.

göçmenim evet, eeeee? bunu başkalarını aşağılamak kendimi yüceltmek için niye kullanayım?

ve siz sayın amına koduklarım, neden oraya buraya yok bulgar yok makedon göçmeni vs yazıp prim peşinde koşuyonuz?

derdiniz ne olum.

neyin ayrıştırmacılığı primseverliğidir bu?

bizi birarada tutan ince zimbirtik şeyler var onları da piç etmeyin, bakın dalganıza.