bugün

doğru olan önermedir. balkan göçmeni olduğum için türk değilsin ki daha sen eleştirileri alıyorum karşı taraftan ama halbuki balkanlar kaç sene osmanlı devletinin elinde yönetilmiştir onlar tarafından fethedilen yeri daha da türkeştirilmek için oraya yerleştirilmişiz bunu bilmeden konuşurlar.
belene kamplarından bihaber olanların içerisinde bulunduğu bilinçsizliktir.

(bkz: belene kampı)

bu bilinçsizler o kadar azıtabilir ki kimi zaman Naim Süleymanoğlu'nun başarılarından sonra bile o türk değildi yeavv diyebilirler.
şu videoda da rahatlıkla gözlemlenebilecek bilinçsizliktir.

https://www.facebook.com/photo.php?v=375287855935813

Ayrıca Timur anadolu'yu fethettikten sonra Osmanlı'nın balkanlarda varlığını devam ettirebilmesi de balkanların vakti zamanında enaz anadolu kadar Türk vatanı olduğunun bir başka kanıtıdır.
Balkanları tamamen unutmuş olan Türk halkının içinde bulunduğu durumdur. Dünyaya Misaki milliden bakmakla yetinen gençlerimiz türk devletini kuranların, hatta milliyetçiliği sistemleştirenlerin ciddi bir oranda balkanlardan olduğunu bilmezler.
had safhada olan bilinçsizliktir.

misal bir sınıfta yada ortamda nerden geldiğinizle ilgili bir soru sorulduğunda;

selanikten geldim dediğiniz an size yunan gözüyle bakan insanlar var. hatta kızın biri yunanca bilip bilmediğimi ailemde hristiyanların olup olmadığını dahi sormuştu.

yada geldiğiniz yer olarak bulgaristanın bir köyünün ismini verdiğinizde, size; ''siz bulgarlar da az şey yapmamışsınız ha'' diyen mallar var bu ülkede.

tabi adam yedi göbekten beridir bulgar, yunan da sonradan kafasına esecek türkiye'ye gelecek.

bence ilber ortaylı haklı çok cahilsin keşke ölsen demekle *

çünkü çoğu cehaletten kaynaklıdır ne yazıkki. bunları söyleyenlerin çoğu ne balkan savaşlarını ne de balkanlarda türklerin çektiği eziyetleri bilirler.
ailem '78 bulgaristan göçmeni, ben burada doğdum 33 yaşındayım. aslen nereli olduğum sorulduğunda, dedelerimin bulgaristan göçmeni olduğunu, bulgaristandan göç ettiğimizi söylediğimde " -haa demek öyle, siz bulgarsınız" bilinçsizliği ile maalesef çoğu kez karşılaştım. keza yunanistan göçmeni hemşerilerimiz de, diğer balkan ülkelerinden göçen hemşerilerimiz de bu veya benzer bir diyalog ile karşılaşmıştır. vardır böyle cahil embesiller, bu tip insanlara (bkz: mora katliamı), (bkz: navarin katliamı), (bkz: tripoliçe katliamı) desen, ege adalarında ki türklere yönelik vahşeti sorsan neye yarar. '93 harbinde tüm balkanlarda bulgar çeteleri tarafından köy köy yaşanan katliamları, balkan harbininde ki acıları, hadi çok eskiyi değil 70'li 80'li yıllar arasında faliyet gösteren belene ölüm kampını (bkz: belene kampı) desen yine doksanlarda içimizi yakan bosna'da kosova'da yaşanan savaşı acıları sorsan neye yarar, adam seni türk değil, bulgar, yunan sanıyor. ama şükür eskisi gibi yoklar atık azalarak bitiyorlar, dedem derdi ki "oğlum ben kendimi bildim bileli, hep yurdum türkiyedir derdim, bulgaristan'da hep bir yabancı gibiydim, vatanıma dönemeyen bir tutsak gibi"
bir balkan göçmeni olan umursamadığım ve sürekli bakın ben bulgaristan göçmeni türküm deme ihtiyacı hisseden insanları anlamadığım konudur.

hacı bak benim ailem de boşnak, eşimin bir tarafı balkan göçmeni benim gibi ama türk. tamam da, yeter yani. bırak biri seni pomak bilsin, ne olacak? sen ne kaybedeceksin?

ırkçılığınızı da alın ve gidin..
bulgar göçmeniyim ve türkmenem...
Bilinçsizlik falan dinlemem, gerçek bir şey varsa o da çoğunun sarışın ve güzel olduğudur.
bende bir balkan göçmeniyim ancak insanlarda balkan göçmeniyim dediğimde nedense bir ön yargı gelişiyor, işin aslını astarını öğrenmeden...

dedelerim zamanında konya'da oturuyorlarmış. o zamanda iskan politikası gereği bazı aileleri balkanlara yerleştirmek istemişler. osmanlı bizi bulgaristan'ın varna şehrine yerleştirmiş.

göç sırası geldiğinde ise dedelerim bursa'nın mustafakemalpaşa ilçesinin çardakbelen köyünü tercih etmişler.
Sağol aydınlandık panpa.
Genellikle islamcı kesimden çıkan bilinçsizlik.
Balkan göçmenlerini Arnavut, sırp, makedon, Bulgar, Yunan falan sanırlar.

Halbuki o topraklarda yaşayan Türklerdir onlar, bunu kavrayabilmek için azıcık bir zeka bile yeterli.
he amk balkan gocmenleri bundan bilmemkac yil once o bolgede yasayan ama suan turklesmis oz be oz turk halkina mensup sayiliyorsa ruslarda oyle ozaman cunku osmanli doneminde sultanlar hep ruslarla evlenmis. gocmenler turk degildir adi ustunde gocmen. bi yerden kopup baska bir yere gelmis ve kendilerine yer edinmisler.

ayrıca izmir için söylüyorum izmirde gercek türk yok denecek kadar azmış onlarda hep gemilerde temizlik işlerinde vs köle gibi çalıştırılıyormus. atatürkün işgal projesini duyan göçmenler tası taragı toplayıp memleketlerine kacmıslar kacamayanlar denizde bulmus kendini zaten. o gün bu gündür izmir türklerindi taa ki o dönem kaçanların sonradan gelip tekrar izmire yerleşene kadar.

Kaynak: izmir büyücüleri. Mara mei maridi. Kaleminden.