bugün

öyle dediğine bakmayın akp yle koalisyon yapar mhp.
MHP normalde devlet hassasiyeti olan bir partidir yani hükümet krizi çıkmasındansa koalisyon yapabilir ki tabanı da bunu anlar eminim. Ama gelelim diğer senaryoya; belki de gerçekten erken seçim istiyor. Akp tek başına iktidar olsun diye.
ak partiyi kazandırmak istediği açıkca ortada.
aslında mantıklı olandır. şöyle ki eğer hükümet kurulmazsa ve erken seçime giderse ülke, hdp'ye tepki olarak chp ve akp'den kopan oylar mhp'ye kayacaktır. bahçeli ya tutarsa oyunu oynamaktadır. hayırlısı olsundur.
memleketin anasını siktiler amk nereye gidiyor bu memleket amk .....
Doğru tercihtir.

Çünkü kısa vadede aptallık gibi gözükse de uzun vadeli iktidari yatırım yapmaktadır.

AKP hadi bu seçimlerde azınlık ile mutabık kılındı diyelim.

Önünde güçlü bir muhalefet var, eminim bu süreçte zaten hem son demini yaşayacaktır hem de yapmak istediklerini kolay yapamayacaktır.

hdp nin isteklerine karşı bu seçimde artan mhp milletvekili ile mhp tam bir vatan kurtarıcısı olarak mecliste yer alacak, aynı zamanda koalisyon ile hdp veya chp ile düşünce anlamında bir olmadığını göstererek daha çok akp li seçmenin kendisine kaymasını sağlayacaktır. Aynı şekilde chp tabanından küçük bir kesim de olsa partilerinin politikalarından rahatsız olup yine destek verebileceklerdir.

Diğer türlü olası bir, AKP-CHP ( hiç ihtimal vermiyorum) ya da AKP-HDP koalisyonunda mhp daha ön plana çıkacak ve ikinci durum için bir çok açık yakalanıp oyları arttıracaktır. Aynı zamanda parti tabanından rahatsızlık sesleri muhakkak yükselecektir.

Diğer türlü erken seçim ile birlikte, duruşunu değiştirmemesi ve mecliste tehlike olduğunu düşünen akp ve chp ye kaymış milliyetçi kesim mhp ye güvenerekten yine oylarda artış olacaktır.

şimdi birileri diyebilir ne güzel koalisyon olacak kaçırmak manyaklık ama zaten hdp nin olduğu yer de hem mhp tabanı böyle bir şeyi kabul etmez hem de parti yapısına uymaz, chp-mhp koalisyonu zaten tek başına zor olan.

Tek, kimilerince ahmaklık olarak değerlendirilebilecek durum akp-mhp koalisyon olayıdır ama uzun vadede bunda da akp, hdp nin sandalye varlığı ile diğer dönemlere göre artacak muhalefet ve baskıyı mhp kimliği ve koalisyonuna yükleyerek sonraki seçimlerde milliyetçi kesimden mhp ye kayan oyları geri alarak yine akp tek başına iktidar olabilecektir.

Görüldüğü gibi en mantıklı tercihtir.
şoka girdim diye orospu çocuğu diyen heyecanlı çocuk, bak ben mhp'ye niye oy verdim biliyor musun? bilal'e anlatır gibi anlatıyorum.

tek parti iktidarının artık diktaya doğru evrildiğini düşünüyorum.

türkiye'nin kutuplaştırıldığını, akp'yi sevenler ve sevmeyenler diye ayrıldığımızı görüyorum.

ülkenin elle tutulur bir yanı kalmadığını, yargının, ekonominin, toplumsal barışın vs. pamuk ipliğine bağlı olduğunu düşünüyorum.

şimdi bunların hepsini bir arada düşün.

benim derdim birşeylerin değişmesi. bahçeli çıkıp o konuşmayı yapana kadar da tüm akşamım keyifli geçmişti. hesaplar dönüyordu ortada. chp ve mhp koalisyon yapar, hdp dışardan destek verir deniyordu. selahattin demirtaş da sinyali yakmıştı. cumhurbaşkanının üzerinde bir baskı oluşmuştu. görevi kılıçdaroğlu'na vermek zorundaydı. vermese bu sefer millet iyice akp'den nefret edecek, oylar iyice düşecekti.

bahçeli naptı. ergen gibi çıkıp "onlar koalisyon yapsın, biz muhalefet oluruz. çözüm sürecinin failleriyle koalisyon yapmayız" gibi şeyler zırvaladı.

neymiş, elini güçlendirmiş. hadi oradan. asıl karşı tarafın elini güçlendirdin. bunu görmek çok mu zor? günler geçecek ve göreceksin.

o küfrü de sana aynen iade ediyorum. klavye delikanlısı seni!
erken secim yolunu acmistir. insallah bu sefer teroristler katiller meclise giremeyecektir.
Dikkat ettiyseniz akp-mhp koalisyonu hakkında soru da sorulmadı yorum da yapmadı.
ben ana muhalefet olmak istiyorum diyor.
akıllara ihtimalleri getirendir.

(bkz: bahçeli nin akp ye çalışıyor olma ihtimali)
iyi yaptigini saniyor erken secim olsunda partinin geri kalanida katillerin yandaslarina versin %25 alsin
Gercekten tebrik edilesi bir durum.
Elindeki kozu kullanmasini bilmiyor amk yap bi koalisyon.
Ülkenin geleceği için alınması gereken doğru karar, bundan sonrasını zaman gösterecek.
Lan biri şuna anlatsın: akp iktidardan düştü bak dalgana.
hala akp iktidardan düştü diyerek über siyasi bilgilerini bizimle paylaşan ergenlerin uykudan uyanıp sigara yakmalı.

ola ki chp-mhp-hdp koalisyon yaparsa geçmiş olsun.

olmadı chp-mhp kolasiyon yaparsa ki yapamaz hadi hdp te dışardan destek verdi diyelim. oy kayıpları kesin olur.

şu durumda hdp ile kim kolasiyon yapma planı yapıyorsa geçmiş olsun.

özet geçersek "bizlere" geçmiş olsun...

hdp oyları çok sevdiği "kürtler"den aldığını da hep beraber görmüş olduk...
Aç kapıyı bezirgan başı, bezirgan başı.
bazı andavalları kızdıran durum ulan hepiniz koalisyon yaparız demesini bekliyodunuz o lafı dese bahçeliye hakaretleri dizecektiniz bak şuna hemen koalisyon çağrısı yaptı diyecektiniz. koalisyonu reddedince vay efendim nasıl reddeder işte bu şekil reddeder sizi de g.t gibi bırakır. açılım sürecini başlatan haburdan teröristi getiren akp ,kendine paralel olarak hdp yi yanına alsın kursun koalisyonunu açılıma devam etsinler.
aklı sıra koalisyona girecek partilerin zararlı çıkacağını düşünmüş ve oyları kendi partisine çekmeyi amaçlıyordur.
yok akp'nin arka bahçesiymiş de gizli pazarlık yapmış da bencilmiş de. devlet bahçelinin mhp tarihinde yaptığı en büyük yanlış, koalisyona ortak olması olmuştur. nitekim 2002 seçimlerinde baraj altında kalmıştır. bugüne kadar ''koalisyona girdi rezil oldu hehe'' diye dalga geçenler, şimdi de koalisyona kapıyı kapattığı için devlet bahçeliye kızıyorlar. ne yapsın adam, koalisyon için partiyi yine ateşe mi atsın? mecliste yer almayan bir mhp'nin yerine muhalefette olan bir mhp'yi tercih etmek daha mantıklı.
reis'in pkk'ya siktiri çektiğinin kanıtı.
yardır devlet reis.
Seçim öncesi, dün geceki gibi mantıklı bir konuşma yapmış olsaydı, bu seçimde en az %25 oy almıştı.
Erken seçime gidilir ise oy oranı bir hayli yükselecektir.
davasından ödün vermemek adına yaptığını düşündüğüm hareket. fakat şöyle bir durum var mhpnin iktidar olması için böyle bir şansı tepmesi ne kadar doğrudur tartışılır. senin oyun yüzde 16, birdaha ki seçimde bu oyu ne kadar artirabilirsin muhalefet yaparak meçhul. böyle bir durumdayken iktidarı başkalarına bırakmanın mantıksız oldugunu düşünüyorum. mecliste söz sahibi olamayan bir partininde birdahaki seçimde birak oy oranını korumayı baraja takilmazsa sukretmeleri lazım olur.
(bkz: sictik)
Bir yandan bakinca dort parti girmis meclise ne dusunursek dusunelim ama turkiyenin yuzde doksanaltisi mecliste diger partilerin tumu yuzde dprt almis neyse daha fazla tarafsiz olamayacagim tum mihalefet partilerinin agzina sicayim.
Bugun de halacoglu ntv'ye aciklama yapmis. "hdp disaridan desteklese bile kabul etmeyiz" demis.

Ulan insallah erken secim olur da benim gibi size oy vermis olanlari bir bir kaybedip sandiga gomulursunuz. Ne diyeyim ben size.

Devam edin akp'nin degirmenine su taşımaya.