bugün

babasının arzu ettiği erkekle evlenen kızdan daha normal kızdır.

bi kızın babasının bi erkeği arzu etmesi de ayrı bi mevzuu tabi. noluyo lan ?

edit: başlık başıma. kaçan kaçana.
idealist libido kontrol mekanizması.
bir eşcinselin tavsiyesine uymak, sürekli tehlike altında olmak istemeyen türk kızıdır.

bir kız olsam, babam sevgilimi arzu etse, onunla evlenmezdim lan, ahooha!
babasının ve onun arzu ettiği adamla aradan çekilen faziletli türk kızıdır. bizde aşka hürmet vardır. böyle bildik!
babasının isediği sözlğkte yazmayan yazarınkız kardeşidir.
babasının arzuladığı erkekle evlenmeyen gayet normal olan kızdır. bu nasıl bir söz yahu. babasının arzu ettiği. yok babasının rüyalarına giren erkekle evlenmedi diye kıza zulmedin.
bunu yapan nadir türk kızları varsa da o nadirler bize denk gelmez.

(bkz: kernel seni gidi seni)
(bkz: aşk evliliği ve getirdikleri)
babası arzuluyosa kızı niye evlensin diye sordurur.
(bkz: ensest)
karakterli insandır. anne baba sesi, ya da mantığının sesini dinleyip saçma ve duygusuz evlilik yapmaktansa; sevdiği ya da ileride seveceği biriyle evlenmeyi uygun gören kızdır. elbet anne baba evladı için kötüyü istemez, ancak anne babanın huyunu beğendiği kişiye; çocukları da aşık olup sevecek diye bir kural yok, olmamalıdır da. gönül işleri kurala, zorlamaya gelmez.
babasıyla delikanlının arasına girmek istemeyen fedakar kızdır.

(bkz: babasının arzu ettiği erkek)
90 lı yıllarda rüya ersavcı nın "istemiyorum baba" adlı şarkısına konu olan kızdır.
babasının arzuladığı erkeği babasıyla başbaşa bırakıp, sevdiği oğlana kaçmış olması muhtemel olan kızdır.
erkeği babası arzuluyorsa o evlensin diye düşünüyor olabilir.
--spoiler--

Kızım seni Aliye vereyim mi
istemem babacığım istemem
Onun adı Ali eder beni deli

Kızım seni Ömer’e vereyim mi?
Onun adı Ömer alır beni döver

Kızım seni Yaşar’a vereyim mi?
Onun adı Yaşar alır beni boşar

Kızım seni Engin’e vereyim mi?
E isterim tabi isterim babacığım
Onun adı Engin babası da zengin
isterim babacığım isterim
Onun adı Engin babası da zengin
isterim babacığım isterim

--spoiler--
Babası arzu ediyosa babası evlensin mk. O nasıl baba? 'Babasının münasip gördüğü erkekle evlenmeyen kız' olarak değiştirilmesi gereken başlık.
kendisinin seçim hakkı olduğunu bilen ve kendi hayatı olduğunu bilen türk kızıdır. hem bi baba neden damadını arzulasın ki...*
babası arzuluyorsa babası evlensin kardeşim. kızın ne suçu var. doğru yapan kızdır.
terbiyesiz türk kızıdr. halbu ki ne olur babanın istediğiyle evlensen, bir ömrü heba etsen...
Kız, gündüz prometheus filmini izleyip arkadaşları ile bilim kurgu filiminin ne olması ve ne olmaması gerektiğini tartışır.

sonra 79 yapımı stalker'i izlemediğini öğrenir. oysa ki 2001 a space odyssey filmini yeni izlemiş ve 60 ların sonunda insanların ne kafa olduğunu biraz olsun anlamıştır... içinde yaşadığı dönemin varoş olduğunu yeni yeni farkediyordur.

ardından arkadaşının evine geçer ve orada arkadaşının sahip olduğu natianol geographic ve populer scenic dergilerini karıştırır...

geçen cern deneyi ile okuduğu makaleyi arkadaşına anlatır. higgs bozonu kilit olarak alındığını. ve belki de ileride hayal bile edilemeyecek imkanların olabileceğini. enerji de yer çekiminde ve daha nelerde değişikliklere gideceğini öğrendiğini heyecanla diğer kıza anlatır.

diğer kız da ona iskenderiye kütüphanesinin ilk bağnaz hristiyanlar tarafından yakıldığını ve şu anda sahip olduğumuz geometri ve matematiğin (klasik) %80 nini bu yanan kütüphaneden kurtulan %20 kitaptan öğrenildiğini anlatır.

Kim bilir belki de geri kalan %80 kitap yanmasa ne gibi bilgilere mevcut olacaktık derler. Sonra bizim kız aynı dönemde efeslilerin buhar makinasını yaptığını ama bunun gücünü hareket enerjisine vermediklerini ve henüz ne büyük bir buluş yaptıklarını bilmediklerini öğrendiğini anlatır.

Hristiyanlık insanlığı ortaçağın karanlığına gömmüştür. Carl sagan a göre insanlık binlerce yıl geriye gitmiştir bağnaz hristiyanların iskenderiye kütüphanesini yakmasıyla der 3. kız.

ardından bizim kızın kitaplıkta bir kitap gözüne çarpar... mehmet siyahkalem.

alır bakar ve harika minyatürler ile karşılaşır. dumur olarak arkadaşına sorar ben bu adamı daha önce neden bilmiyorum diye.

arkadaşı da zevke ona şöyle der.

12 yüzyılda. (1100 ler) türk sanatının, lale devri ya da osmanlı sanatından ne kadar da ileri olduğunu söyler.. üstüne bir saat bunu tartışırlar osmanlı döneminin 600 yılı kapsadığı bazı dönemlerin iyi bazılarının kötü olduğunu tek bir tanıma sığdırmanın yanlış olduğunu tartışır dururlar..

bizim kız evin yolunu tutar. yolda iran filmi olan "a girls walks home alone at night" adlı filmin müziklerini dinleyerek gider.

kapıdan girince. evde koltuklarına sıralanmış yabancı insanları görür...

toprak renklerinde en üst yakasına kadar iliklenmiş bir gömlek dizlerinden paçalara kadar bol pantolon giymiş, gözlüklerinin altında kalın kaşlar ve beyaz bir tenini terlemiş bıyıklarıyla taçlanrıdan bir yaratık karşısında oturuyordur.

babasının kendisini vermeyi düşündüğü adamdır bu!
aile baskısını kabul etmeyen, zorla evlendirilmek istemeyen, kendi hayatını yaşamak ve özgür olmak isteyen kızdır.
kızın babası erkeği 'arzu ediyorsa' olası bir aile faciasından uzak durmak için o erkekten uzaklaşılmalıdır.