bugün

Markası her daim çocuğunun telefonunun markasından düşüktür. Kendine almaz evladına alır. Kıymetini bilin.
Kafamıza atsa ortadan yaran telefonlardır senelerce bozulmadan kullanırlar.
Benim babam öyle yıllarca aynı telefonu kullanmaz şu an iphone 5 kullanıyor.
attığım tüm babalar günü, doğumgünü ve bilimum özlediğimde yazdığım tüm mesajları hala hafızasında barındıran telefondur.
7 seneliktir. nokia 6330.
bayramda babamın tüm akrabalara teker teker mesaj attırdığı ve toplu mesaj özelliği olmayan yere vurulasıca telefondur.
belediye, tarım ve hava durumu mesajlarıyla dolu olan telefondur.
nokia 6230 dur ve 5 yıllıktır.
Benim ki iphone 4 iken babamın ki lg g2 dir. Beni ezer geçer.
Nokia 6300'dır.Şimdilerde iphone 5 alıcam diye tutturmuştur.
şarjı zorlukla almaktadır. aldıramıyoruz efenim, almıyor bu telefon şarj. bi de bu tip telefonlar hava durumu, operatörden gelen mesajlar vb den geçilmez.
En son yaşanan e250 faciasından sonra dayanamayıp kendisine hediye ettiğim telefondur.
kavgaya girse adam öldürecek cinsten telefondur, eski ve sağlamdır.
tuş takımındaki rakamlar görünmez olmuş telefondur.
genelde cepte değil evde duran -yani baba kişinin sürekli unuttuğu- ama asıl hakettiği yer müze olan tarihi, antika telefondur.
sürekli 0850'li numaralar tarafından aranandır.
Deneme sonuçlarımın mesajlarıyla dolu telefondur. Samsung Sharktır.
edit: evet samsungun shark adında modeli vardır
her zaman senin telefonundan kötü olur iyi olsa da zaten bir tek konuşma yapılır (bkz: anadolu babası)
Kültürsüz, cahil bir babaysa akıllı telefon değildir.
Kuvvetle muhtemel senin bir önceki telefonundur.
her aradığında sesi duyulasıdır.
(bkz: 1110)
(bkz: nokia)
Her zaman en son model olan telefon. Oğlu ilk telefonunu kendi satın almak zorunda kalmıştır ve her zaman babanın telefonundan kötü olmuştur.
akıllı telefon değildir. yani üç sene önceki halini hatırlıyorum. snake oynuyorduk birlikte, yarışıyorduk. hep ben yenerdim tabii. *
Akıllıdır. Babamdan akıllı olmasın. Üzerinden bir sene geçmesine rağmen hala kullanmayı öğrenememiştir.

Hatta zamanın birinde, deli gibi bir fatura sonucu annem delirmiştir.
#Babana dokunaklı telefon aldın, adam şaşırdı bu nasıl fatura o döküman çıkacak.

Annemin ısrarı üzerine dökümanlar çıkar. üç yüze yakın mesaj atılmıştır. Tabi annem iyice şüphelenip;
#yok bu beni aldatıyor çözücem ben bu işi.

Akşam babam gelir annem sinirden simsiyah. #Kim bu mesaj attıkların, hangi orospu?

Babam şaşkın, elime telefonu verir.
*çevir şu numaraları!

Tek tek inceleme sonucunda ;

Hasan usta, doktor ibo, Çanakçı...

Sonra olay anlaşılır, babam aramak istediği numaranın yanında ki mesaj gönder butonuna basar aramak yerine mesaj atar.
Ah babam ah.