bugün

akıllara başbakanın "kusura bakmayın ama millette para var." sözünü getirmiştir.
babanın cevabı ''oğlum başbakanımıza soralım senin gofret paranı o puşt yiyor'' demesi güzel bir cevap olur babanın çocuğuna.
dedemden 500 dönüm arazi kalmadığı için tabi aq bizim bi arkadaşın dedesi adam 100 dönüm arazi 50 inek koyun filan bişeyler daha vardı babası devren satmış tek çocuk zaten iki ayrı kişiye satmış bi parçasını 400 bin hayvanlar yok bi parçsıda hayvanlarla birlikte 800 bin amk böyle dedem olsa mezar değil ona türbe yaptırır düzenli hatim indirir adına düzenli mevlüt düzenler günahlarını üstlenirim o kadar yani yaşasa taşağını seveyim dede büyük adamsın der ayaklarını yıkarım bide bizim dedeye bak ne bıraktın bize 3 in 1.
nedeni gelir dağılımındaki adaletsizliktir.

aylık 3 milyar alan adam da benzinin litresini 5 liradan alıp, 3 lira vergi veriyor

500 bin lira kazanan da.

e şimdi senin vergi toplama istasyonların pardon benzin istasyonların vergiyi neden adaletsiz topluyor?

Yolsuzlukları hiç saymadım bile.

Başbakanın bir oğlu senelik 100 bin dolara harvard da kamu yönetimi master ı yapıyor, diğer oğlu milyoner oldu gemi satın aldı, diğer oğlu katil, kızı öss de barajı geçememiş ama kalem müdürü yapılmış.
insanların çoğunluğu aç gözlü, cimri, birbirlerini sömüren kibirli yaratıklar olduğu için yavrum büyüp yaşadıkça bunları daha iyi anlayacaksın.
• en az 500 TL kira
• elektrik
• su
• doğalgaz veya kömür parası
• mutfak masrafı
• çoluk çocuk varsa ayakkabı harçlık okul ihtiyaçları vs
• telefon faturası veya kontör
• hatunun ihtiyaçları
• kendi ihtiyaçların

Hesapla bi amk..
Kaba hesapla en kötü 1.500 tl. Bu ülkede asgari ücret 803.00 tl,
Bırak fakirliği falan bu millet o 700.00 tl yi nerden buluyor lan ?
(bkz: anne bana niye almıyosunuz benim niye yok)
cevabı, asgari ücretin günlük konuşma karşılığının amele harçlığı demek olmasıdır. Tayyibin oğlu gemicikleriyle gezebilir noproblemo. yeter ki birileri beleşten yesin.
babanın fakir olması senin suçun değildir.
ama kayınpederinin fakir olması kesinlikle senin suçundur.
Bir baba bundan daha zor bi duruma dusmez heralde.
sorunun cevabını verebilen er kişi zaten dünyanın da anlamını da çözecektir. bir nevi kaderdir. kader nedir ?
+ baba biz neden fakiriz?
- paramiz olmadigi icin.
+ neden bu kadar zekisin?
- allah vergisi be yavrum
(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
ülkenin bilinçsizce, şuursuzca üremesinin eseridir.

madem çocuğuna çikolata alamayacaksın, madem yüksek hayat standartları sağlayamayacaksın; o zaman o işi yapacağın gece takacaksın kondomunu, bilinçli seks eyleyeceksin. sen 5dk zevk alacaksın diye, çocuğun o şartlar altında büyümek zorunda değil. oh bir tane yaptın, tam ona nasıl bakacağız diye düşünürken ikincisi zaten yolda. sonra üçüncü geliyor.. kafalardaki sesler 'allah rızkını verir'. senin ülken sosyal devlet olamamış, sağladığı imkanlar belli. madem sen rızkını alnının teriyle kazanmayıp allah'tan bekleyeceksin, o zaman o çocuğu da yapmayacaksın.

ne diyordu padişahınız? en az üç çocuk mu?