bugün

17 yaşından sonra yaşanmaz.
hayal kırıklığı ile sonuçlanır.
Aşık olamamaktan kötü değildir.
Bazıları için çok zordur.
zamanının yaklaştığı duygu ama..
ilk kez birine aşık olmuşsundur, belli bir süre hayatın zehir olmuş, çekmediğin acı kalmamıştır.
sonra aşık olduğunun kadının aslında seni senin kadar düşünmediğini anlamış, aklını devreye sokmuşsundur.
hayatından belli bir dönem gitmiştir elbette, bellir bir süre bu durumu atlamamışsınızdır belki lakin sonunda kafanız güzelce boşalır ve rahatlar.

sonra mı?

sonra işte insanoğlu malum, çektiklerini hiçe sayar, keşke biri olsa der, birlikte gülüp birlikte ağlayacağı biri olsa.
haddimize mi aşık olmak.. acısından değil. alfabesinde , heceleyerek fiş okumakla meşgulüz. o bir orman, biz
kör ve kütüğüz..
Mallık.
her gece ölümlerinde ölüm .. demektir
Gülün kokusuna bayılıp dikeni olduğunu bildiğin halde onu koklamak ayrıca dikeninin vereceği acıyı sevmek platonik aşk birazda mazoşistlik.
bugün yaşadığım olaydan sonra sol frame'de görünce birkaç cümle de ben yazayım.

aşık olmak, dünyada yaşanacak en güzel duygudur. insanın en önemli ihtiyaçlarını unutturur. yemek yemeyi, uyumayı hatta bazen konuşmayı bile unutturur.

6 yıl aradan sonra tekrar bir araya geldiğin bir kadına tekrar aşık olabilirsin. sanki yeni tanıyormuşsun gibi her hareketini, her sözünü dikkatle takip edersin. insana genel olarak bir dejavu hissi verir ama aşk o kadar tazedir ki eskiye dair her şey uçar, yenilerin heyecanı yaşanır.

gece gündüz düşüncen olur. onun yanında ağlamaktan çekinmezsin. hatta eskileri düşünüp birlikte ağlarsın. plan yaparken "ulan acaba onun da hoşuna gider mi" diye sorarsın kendi kendine ama bilirsin ki onun için hiç fark etmez, planı yapan sen ol yeter.

bir dünya işin arasında tam boğulmuşken, sesini duyayım da kendime geleyim diye telefona yönelirsin. nasıl bu kadar etkili oluyor bilmiyorum ama o sesi duyduğunda iş stresi falan kalmıyor.

aşık olmak güzel şey. sonunda biteceğini bilseniz de güzel şey. ben, biteceğini ve üzüleceğimi bile bile bir ilişkiye başladım. 8 aylık sürede üzüldüğüm anlar, mutlu olduğum anlardan fazla olsa da ilişki bittiğinde aklıma sadece mutlu olduğum anlar geliyor. kötü şeyleri hatırlayamıyorsun. artık hayatında olmayacak çünkü. artık hayatında o kadar olmayacak ki sen sürekli kendini yiyeceksin, bir yerlerden tekrar beliriversin diye. belirmeyecek.

aşık olmaktan daha güzel ve daha acı bir şey yok. tadı kötü bir yiyeceği yemek gibi. o yiyeceğin tam ortasında tatlı bir şey var. ona ulaşana kadar bütün acıyı çekiyorsun. ulaştıktan sonra da bitiyor. asıl acıyı ise sindirirken çekiyorsun.

keşke bitmeseydi be diyorsun, değişmiyor.

buraya bir tane de cenk taner şarkısı koyayım. senin için.

http://www.youtube.com/watch?v=12gcq8zWdd8
Herkes olur.
Ama her kalp taşıyamaz.
Kendinle çelişmektir.
aşık olun. sevdiğiniz kadar sevilin, sevildiğiniz kadar sevişin. zaman çok hızlı geçiyor.
ama söyleyememek.
nasıl olunduğunu merak ettiğimdir. nasıl arkadaşlar hayat onu karşınıza mı çıkarıyor? yoksa kendinizi mi kandırıyorsunuz ben buna aşığım diye. bilmiyorum ki hiç olmadım anlatın da bilelim neymiş bu dillere destan, şarkılara, kitaplara, dizilere konu olan aşk.
Tanrı düşündü: "türlerini nasıl devam ettirmelerini sağlarım insanların?" "Aşk!"
Bundan ibaret.
kişide, aşık olunan kişinin burnuyla yanağının arasındaki çukuru dahi yalama isteği uyandıran duygulardan. ağzına tükürüp tükürüğünü emmesini beklemek, boynunu emip morartmamaya çalışmak, bir memesine diğer memesinden fazla ilgi göstermemek, eşit yaklaşmak...

çok ufak ayrıntıları düşünmeye sevk ediyor insanı.

geberin.
belki de tanrının dünyayı yaratma sebebidir. yani öyleymiş üniversitede dangalak hocamız söylemişti. şöyle ki tanrı, aşıkların gözünden kendi güzelliğini görmek ve göstermek isteyip, bir ayna mahiyetinde dünyayı yaratmıştır.
Dünyanın en aptalca duygusudur.
uzun zamandır yaşayamadığım; dünyanın en güzel duygusu.
olamıyorum çünküsü yok olamıyorum sebebsiz.
Siirleri ortaya cikaran yalnizlik sairleri oldurur. Ask yin ile yangdir.
Karşılıklı ise çok güzel olan, karşılıksız ise hayatı zehir eden duygudur.
bi araştırmaya göre fazlaca çikolata yemek le arasında fark yokmuş.