bugün

aniden ortaya çıkan kalp çarpıntılarıyla kendini hissettiren durumdur.
(bkz: asik olduğunu sanmak)
(bkz: askin palavra oldugunu anlamak)
kişiden kişiye değişen aşık olma belirtileridir.
-karında uçuşan kelebekler,
-en saçma espriye bile gülebilme potansiyeli,
-içinde onun olduğu,hiç uyanılmak istemeyen rüyalar görme,
-iştahtan kesilme,
-herkesle iyi geçinmeye başlama,
-deftere,kitaba,fişe,bilete,gazeteye,takvim yaprağına kısacası her kağıdın üzerine onun ismini yazma,
-sigara dahil hiçbir şeyin tadını alamama,
-papatya falına bakma,
-şiirler yazma,şarkılar besteleme,
-onu görünce kalbin yerinden fırlayacak gibi olması,ateş basması,
-yemeden,içmeden kesilme,
-telefonun başında bekleme,
-defalarca beraber çekinilen fotoğraflara bakma,
-onun içtiği sigaranın izmaritini ya da sigaranın kutusunu saklama,
-içinde hep onun olduğu hayaller kurma,
-onunlayken bile onu özleme,
-en dramatik şarkıları dinlemeye ve filmleri izlemeye başlama,
-ayakların yere basmaması,
-her an onun kokusunu hatırlama,
-dalgılık,dünyadan kopma,
-yüzden eksik olmayan şaşkın bir tebessüm,
-"sanki rüyadayım" hissi vs.
ocağı açık bırakarak çalıştığı kafeyi kapatıp gitmek...ertesi gün patronun "aşık mısın oLm" sözünden sonra insanın "aaa...aşığım valla" deyip kendini kandırmasın...

(bkz: dank etmek)
Erkekler için: yanınızdan geçen transparan ahulara boş bakışlarınız; hatta yanınızda yatmaya hazır dünya güzeline: "hö!buyur ne dedin?"denilen andır.
(bkz: ben sana asık oldugun zaman söylerım)
ilk gördüğünde öyle sıradandır herşey tamam dersin normal biri.ama sonra bi bakmışsın bi ara ondan bahsediyorsun.kendinde şaşırırsın.sonra bir daha denk gelirsiniz bir yerde onunla sohbet etmenin mutluluk verdiğini anlarsınız evin yolunu tuttuğunuzda aptal aptal gülmeye başlarsınız.sonra onun gittiği yerlere gidersiniz.sırf görmek için.bi anda ya ben niye heyecan yapıyorum diye sorgularsınız içinizden gelen isteklere karşı koyamazsınız.ozaman anlarsınız aşık olduğunuzu.bazen bir karşılığı olmasada...
aşık olduğunu sanmak tan daha iyi bir durum.
bütün yaşamınızın ondan ibaret olduğunu düşündüğünüz andır.
-kalbim çarpıyo midem bulanıyo ayrıca karnımda da kelebek uçuyo sanki biraz da başım dönüyo ayyy sanırım aşık oldum
-abartma salakcıım gazın var sadece
onla konusurken ocakta yemegi unutmak.dünya ile bağlantının koptuğu an.
onsuz bir ömrün ne kadar saçma olduğunu düşünmeye başladığınız an.
kişinin idrak yolları enfeksiyonu geçirmediğine dalalettir.
onu kıskandığınızı anladığınız an
adını andığınızda yüzü hep bulanıksa zihninizde bilin ki siz çoktan aşık olmuşsunuzdur,bence böyle bir gerçektir bu.
(bkz: kamyon çarpması)
aklını kaçırmaya ve istemsiz davranışlara hazırlanmanın sebebidir. tıp biliminin çare bulamadığı tatlı derttir.
tarif edemediğiniz bir çekim yüzünden ondan bir türlü kopamadığınızı düşünüyorsanız...
(bkz: aşık olmayı özlediğini fark etmek)
(bkz: kahretsin)
sıçtığının resmidir.
(bkz: allah kurtarsın)
eğer sözkonusu bayan/erkek sizden kopunca bunu anlamışsanız...* *
(bkz: fall in love)
hem yakın hm uzak olmayı aynı anda aynı kişiye dair hissetmeniz.biraz uyuşma biraz canlılık .uçurmak ruhu pamuk ipliğinde rüyaya dalmak misali.sonrasında bir gülümseme çehrede utanmak ile pervasızlaşmak arası mimikler .yada hırslanmak veya bebek gibi pof poflanmayı arzulamak duyurmayı isterken bütün dünyaya evet ben aşığım diyememek kendine . mantık sever ben gibilerde ise şimdi ne olacak merakı .