bugün

her an, en ciddi veya en saçma bir işi yaptığında, aklına onu getirdiğin an. hani bir işi saçma sapan yaptığında veya unuttuğunda, aşık mısın len denir ya, gerçi o aşık mısın len denildiğinde, genelde aşık olmadığın zamana denk gelir ama, o dedikleri gibi illa ki bir kere olursun.
hani bir de, tek bir mimiği bile hatrında kalır, o an dinlediğin müzikle, özdeştirirsin ya, bilirsin ki aşık olduğunu. bir çıkar gözetmeksizin, o an hoşlandığını anlarsın ya, o harika bir şeydir işte. ne olursa olsun, güzel bir şeydir. mantık aramak saçma zaten. bir insan, akıllı bir şekilde aşık olamaz ki. doğa gereği yani.
Onun bakışlarını üzerimde hissettiğinde benden huzurlusu olmayınca anladım ben bir de ona bakınca inanılmaz mutlu olduğumu farkedince hah dedim yedin ayvayı.
aşık olduğumu anlayana kadar cinsel arzularım duruyor benim. bildiğin dede oluyorum. bünye alışana kadar tık yok. bir kaç hafta böyle gidiyor. bu da cesur bir itirafım olsun.
iş işten geçmiş olur derler genelde. geçmiş olsun salak salak gülmeye hazır olun.
Her an onu görmek istediğiniz andır.
Sarılın sevdalı omuza,

Aglayin kucağında,

için sarabinizi,

Sevisin

Doyasıya..
Kırk yaşından sonrasıdır.

Dolasirsin beraber,

Gülmek gelir icinden

Gençligindeki gibi.
Ben bu tarz durumda acıkamıyorum. Bildiğin yemeden içmeden kesiliyorum.
yağlı urganın çoktan boğazına geçmiş olduğu andır. geçmiş olsun. bak hormonların seni ne hale getirdi... şimdi uykusuz kal, iştahsızlık çek, ağla. sen bunları hak eden bir kölesin.
Aşık olmak anlık bir şey. Birden her şeyin çok parlak göründüğü, birden en pastel renklerin bile ısınmaya başladığı, birden tüm yemeklerin, çok daha lezzetli olduğu bir an bu.

(bkz: Kaybedenler kulübü)
Yaklaşık 3 haftadır yoğun bir şekilde her gün, her dakika yaşadığım andır.
Aşk acısı çekeceğini anladığın andır. Aşık olduğun kişinin seni sevme ihtimali yoksa unutmaya çalışmak için hayatını bok edeceğini düşündüğün andır.
onun benden vazgezgeçtiği an.
Klişe olabilir ama harbiden kalbim ağzıma gelmişti.
Sevgiliyle oturursun. O böyle konuşmaktadır. Sen de onu dinlersin. Dinlerken sevgili böyle bi basını kaldırıp 'ne oldu ?' Der. 'Öyle bi bakıyorsun ki utandım' der. Farkında bile değilsindir ama sen. Meğerse hayran hayran onu izliyormuşun da haberin Yok.

iste bu an.
Onu geçtim, kendi hakkında bile hayal kuramadığını farkettiğin an.
iş işten çoktan geçmiştir.
zor artık o anı yaşamam nerde öyle kadın.
boku yedigini anladığın andır...
Şimdi sıçtık ne bok yiyeceğim dediğiniz andır.
Boku yedin demektir. Bence çok sürmez. Aşk kendisi gibi sahibini de yorar perişan etmeden darmadağın etmeden bırakmaz. Yakar yıkar duman eder. Ne için ve kimin uğruna peki ? Aşk, esaret ve tutsaklık. Körükörüne bağlanmak sa bu insana yakışır mı ? Yakışmaz. Değer mi ? inan ki değmez. Sonunu söyliyeyim. Koca bir hiç ve acı bir hüsran.

Bunun yerine bir şey koyacaksan illaki, sevmeyi dene. Daha ölçülü, daha tutarlı, daha faydalı, daha aklı başında, daha uzun ömürlü. Belkide daha çok mutlu edip daha az acı çektireni bu bence. Sev sevebildiğince, ama yerli yerinde, ölçüyle, hak edeni hak ettiğince, sevmen gerektiği kadar sev. Sıralamayı karıştırmadan sev. Kendini kaptırmadan. ilahi kural ve kaidelerden Ödün vermeden, taviz vermeden sev. Yaratılanı, yaratandan ötürü sev. Aklını başına topla. Yaradanın önüne geçmesin hiç bir sevgin. Yoksa perişan olursun. Senin sevginin de aşkının da kalbinin de sahibini sakın es geçme. Fena hatırlatır sana kendini sonra.
Uzun zamandır başıma gelmeyen olaydır. Mücadele edeceğim birisi bile yok. Olsa dünyayı yakayım ama bulunmuyor yok çok sıkıcı olmaya başladı.
dolmuşa binip kaptan göte gelince haber edermisin dedirtir insana.
Karanlığın tam ortasında onun ışığını takip ettiğin an. Ama Sonra rüyadan uyanıyorsun ve karanlığa direnmeye gücün kalmıyor
insan bi kıpır kıpır olur amnakoyum. Yaptığı işten zevk almaya başlar, aldığı nefes anlamlı gelir Velhasıl kelam inadına yaşar be aşık insan. Güzeldir aşk. Ama öyle ama böyle.