bugün

Su testisi su yolunda kırılır der geçerim ama bir yandan da şu var; Aşı olsun veya olmasın herhangi bir akrabamın ölümüne üzüleceğimi sanmıyorum…
normal bir şekil de dahi olsa sevinirim. çünkü bir kaçı hariç sevmiyorum. işleri güçleri pislik dedikodu ama başları sıkışınca işleri düşünce akraba napıyon.

hatta aralarında aklı sıra bize hava atan kendi çapında artistlik yapan bir tip vardı utanmadan babama saygısızca senin salından bile tutmam dedi sülaleyi doldurup kişkirti.

o dürük ölsün davul zurna çaldıracam köy meydanında.
Ben üzülürüm.
Niye üzülüyüm, gitsin aşı denen sıvıyı alsın,yoksa başka türlü bitmez bu sözde salgın.
Üzülürüm tabiki.bir nevi intihar etsede.
Aşıyla yada başka birşeyle alakası yok her kim ölürse ölsün o sela sesini duyunca çok üzülüyorum. Rabbim herkese hayırlı güzel ömür versin inşaAllah. Aşı olmak yada olmamak kişisel tercih. Olan yada olmayan herkese saygı duyuyorum.
Öldü. Gram üzülmedim. (bkz: doğal seleksiyon)
hayır.

not: cenazesine de gitmem. gidenlerle de irtibatı keserim.
akrabaya göre değişir aşı durumunu pek umursamam. halamın oğlu ölse üzülür, amcamın oğlu ölse sadece allah rahmet eylesin der cenazesine yemek için giderim.
Ne kadar saçma sapan entariler bunlar. Aşı yaptırmayanlar intihar ediyormuş. Kime göre neye göre. Biyontek pazarlama elemanı mısınız siz. Benim aşı olan akrabam öldü üzüldüm tabi ki. Cehaleti geçtim işin bir de insanlık boyutu var.