bugün

Bilimsel olarak iki yıl diye okumustum,aa aşk bitsede hatırladıkça acı veren kısmı bazan ömür boyu sürebiliyormuş.
Kişiden kişiye göre değişir ama bence 2 yıl. Aşkı çabuk tüketenler 3 ayda da bitir.şöyle de bişey var.

Yüzü güzele 40 günde doyarsın da gönlü güzele 40 yılda doyamazsın demiş

Cemal süreya
Üç vakte kadardır. Kişi ya da kişilerin üç vakit anlayışı ne ise o kadardır.

Ahir zaman aşkları "hoşlantı" ile karıştırılan simülasyondur.

Hem ne demiş şair, "aşk intihar eden bir kelebek, hadi gel sevişelim..."

Şaire gönül kabartın. Menfaatinize.
aşık olmadan cevaplanabilecek bir soru değil bu.
aşkı yaşatan saygıdır,
ne sevinçtir ne kaygıdır.
aşkın ölümü bir andır,
ölsün diyorsan ; kıskandır.
Aşkın ömrü, beraber etkinlik yaparak , anı biriktirerek başlar ; senin eskiden onunla beraber yaptığında aldığın zevki onsuzken yaparak aynı keyfi almak ile biter .
platonik ise epey bir süründürür,kafada ne kadar baskı balata varsa yaktırır, insanı mazoşist yapana kadar.
karşılıklı ise ya evlenip çoluk çocuğa karışana kadar yada ilk tartışmada biter.
Fazla materyalist bir görüş olacak ama aşk, seks eyleminin duygularla soslanmış hali benim için. Bir nevi hislendirilmiş zevk gibi. Nitekim cinsel uyumsuzluklardan ne aşklar, evlilikler bitiyor. Bu da koyduğum tanıyı destekler nitelikte.

Aşkın ömrü, cinsel çekim ve uyum süreciyle sınırlı.
Değişir kişiden kişiye ve birlikte geçirdiğiniz zamana göre. Ama aşk ortalama 1 yıl civarı sürer. Sonrasın da aşk sanılan şey aslında alışkanlık ve alışkanlığın kazandırdığı sevgi duygusudur.

Boşverin zaten aşkı aşk hata yaptırır. Mantığınızı kör eder.
En iyisi 6 ay yaşar.
Hiç aşık olmayan birisi olarak ne diyeceğimi şaşırdım şuan.
Bizde Ölene kadar.
Takriben bu kadar 15 cm kadar.
eğer karşılıklıysa ömür boyu sürer.
Karşınızdakinin size olan davranışıyla alakalıdır. Kimi 2 günde bitirir kimi 2 yilda kimi 20 yıl kimine ömür yetmez...
Çok izlenen bir videoda, bir bayana soruyorlar;
a. hafta sonunu, eşinizle mi geçirmek istersiniz?
bayan, ikinci şıkkın söylenmesini beklemeden b diyor.
aşkın...
nesnelere göre degisir. genelde sahip olana kadardir. kimi de sahip olduktan sonra baslar oda evlat gibi.
Aşkın ömrü bir gündür, o da bugündür. Ben aşkı kelebeklerin ömrüne benzetirim.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar