bugün

bir akşam sevgilinizin evinin balkonunda oturmuş sigara içiyorsunuzdur, sevgiliniz şehrin ışıklarına bakarak size "aşkım ya ben tecavüze uğramış olsaydım beni yine böyle sever miydin?" der, siz de hiç düşünmeden "tabiki" dersiniz, bunun üzerine sevgilinin sesi buğulanır "şeyyy" der, kelimeler boğazına düğümlenir, siz "ne oldu anlatsana" diye üstelersiniz, onun ise gözleri dolar ve "8 kişiydiler" diyerek söze girer.
daha önce birileriyle "isteyerek" cinsel ilişkiye girmiş kişi söylemidir.
ya tecavüze uğramıştır ve ağzınızı arıyordur,
yada sizi aldatmıştır/sizden önce biri ile birlikte olmuştur ve kılıf dikiyordur.

yapyahut;
ergendir.
ağız arayan sevgili sözüdür. illa ki tecavüze uğramış ya da bir başkasıyla ilişkiye girmiş olmasu gerekmez zira sevgilinin sevgisini ölçmek amaçlı kullanılan klasik bir kriterdir.
"karı patlak beyler..."

bu bir alert, bu bir "ben s.kildim" havaları-nidaları, bu bir ben afedersiniz "ya..ak yedim" demeçleri. kanmayınız. içine fışkırmışlar vakt-i zamanında. şimdi yavru köpek bakışı atarak sizi kandırmaya çalışıyor. evlilik vaadi ile kandırın. aşkım, cicim, hayatım diyin. yatağa atın, köpeğiniz olsun. canınız sıkılınca "ilkin değilim, sonun hiç değil" deyip sokağa atın kevaşeyi. evet. yaptım, yaparım, yapacağım... sizin de yapmamanız için hiç bir sebep yok!
sıkılmış olduğu ilişkiden kurtulmanın yollarını arıyordur.
babamın içeri girişte zorlanmasın diye tabir ettiği durum.
bu büyüklerin bel aşağı espirilerine gıcık oluyom ya.
bir film vardı. adam kabul ediyor fakat şu can alıcı soruyu soruyor: ''boşaldın mı ?''
kadının cevabı evet olunca adam ayrılık kararı alıyor.
bence iyi bir nokta ve iyi bir karar mekanizması.
değil tecavüze uğramak ,bilerek,isteyerek bedenin ve ruhunun her bir zerresi durmaksızın her an beni aldatıyor bile olsa bende ki aşk gerçek aşksa ne mümkündür ki bu aşk yenik düşsün gafil bir ihanet veya başka bir tecavüze...
bu bir deneme sınavıdır, yanıtı evettir. hatta daha derin soruların yanıtı da evettir.

- aşkım senden önce başkasına aşık olmuş olsaydım ve onunla birlikte olsaydım gene beni sever miydin?
+ evet severdim.
- senden önce tecavüz etselerdi?
+ evet severdim.
- ben aslında seninle ilkin dalga geçmek için çıktıydım ve ilk günlerimizde senden önceki sevgilimin hayalini kuruyordum desem gene de severmiydin?
+ evet tabiki severdim aşkım.

yani kısacası bu tip sorularda tüm yanıtlar evet severdim olmak durumundadır. bu bir testtir ve kız nerede duracağınızı görmek ister:

- eskiden ben o biçim işler yapardım.
+ farketmez bir tanem (kusmazsanız eğer devam edebilirsiniz)
- senle çıktığım her günün gecesi öbür oğlanla yatıyordum.
+ gene de severdim amk.
- tamam. o zaman sen aradığım erkeksin. bunların hiç birisi olmamıştı.

bu örneğimizde kızımız erkeğin ne derece sevdiğini görmek için böyle yapıyor. cevap verirken mantık şu olmalı: "dünya yansa skim dünyayı sana bir şey olmasın, desen cehenneme gidiyoruz senlen gelirim salla cenneti sensiz. bu dünyayı yakarım sen olmazsan eğer". önemli olan bunu yapmak değil, kızı böylesine sevdiğini kıza ikna edici bir dille anlatmaktır.

çok güzel anlattım, anlayan anladı ,anlamayan ve eksileyen ergene şimdiden sokiyim emi. (laflarımı sıralayayım manasında)
sizden sevgi bekleyen sevgilinin kuracağı cümledir, siz ise onu gerçekten seviyorsanız hiç düşünmeden "evet" dersiniz.
(bkz: fatma gül ün suçu ne)