bugün

ceketi sırta geçirilir .
(bkz: içilir)
aşktan neler yapılmaz ki; bazen gözler yitirir işlevini, bazen kulaklar duymaz onun sesinden başka sesi, ne ten dokunur başkasına ne eller. kederden bir sigara yakılıp ancak onsuzluğa içilir.
icilir icerken beklenir beklerken ozlenir ozlerken unutulur.
ne sıkıntılı bi istir su ask isi arkadas. derdi kederi bitmez bi gun yuzu guldurmez. eger ask birisini caninizi acitacak kadar cok sevmekse asigim arkadasim yeter benide inandirdiniz artik. ama kederi olmaz olsun geceleri aglamak, gogus kafesindeki daralmalar bunun bedeliyse boyle askin izdirabini kim ceker?
montla sıçılabilir mesela. bu durumdan mutsuzsan tabi.
ölünür.
acı çekilir ve bol bol içilir.
duygular kağıda dökülebilinir.
hiç bitmeyen eziyettir, bir yandan dünyanın en mutlu insanı yapar, bir yandan en dertlisi, yokluğu aratır varlığı delirtir, zor iş arkadaş, ne yapsan normaldir.
müslüm baba dinlenir.
insan kendini dağlara vurur.
Aşama 1:
Yani tamam, hayat ondan ibaret değil ama içimde bi' boşluk var be abi. Hani öyle büyük bi' acı değil de, sızım var işte.

Aşama 2:
Hı hı, evet komikmiş bu video. Hıı evet abi ben de çok güldüm zaten. Yok abi keyifsiz değilim. Ne günlerdiri, bugün pek uyuyamadım ondan herhalde. Ne demek hiç gülmüyosun? Komik bi şey olsa gülerim. Allah allah. Hasta ediyorsunuz adamı.

Aşama 3:
Fehmi'ye o gün çıkışmasaydım iyiydi. Kimsem kalmadı yanımda. O da hiç olmadı zaten. Ulan porselen bebek gibi kızdı be... ipek gibiydi saçları. Hele o gözleri. içine cenneti saklamışlar mübarek. Garson! Abisi bi otuz beşlik daha aç bakalım buraya!

Aşama 4:
Niye gitti ulan? Niye herkes gitti bee? Onun tayinini Balıkesir'e çıkaran memurun da amına koyim ben! Balıkesir lan! Gitti bebek yüzlüm gitti. Fehmi'nin de amına koyim! O nereye gitti? Durun ulan. Siz durun. ... Aloo! Fehmii! Olum ben Irmağı seviyorum lan! Seviyorum amına koyim. Bi şey yap konuş müdürle gitmesin ulan! Ne demek kendi istemiş balıkesir'i? Ne işi var lan anasının babasının yanında? Kalsın istanbul'da işte. Konuşamam olum ben onunla. Elim ayağım titriyor görünce. Kapat fehmi kapat. Senin de ağzına sıçayım.

Aşama 5:
Fehmi abi bugün çıktım karşısına, ırmak dedim, gitme dedim. Ben seni seviyorum kızım dedim. O mu? Ebenin amını dedi fehmi. Sözlenecekmiş balıkesir'e gidince. Bekleyeni varmış.

Aşama 6:
Bırak fehmi, içince kafam dağılıyor. Olum eve gidince yarısını kusuyorum zaten. Lan iki haftadır buradayım kuruş para kalmadı maaştan. Bu gün sen ödesene. Öğğ. Öğğğk. Fehmi kusu.. Öğğğğ.

Aşama 7:
Fehmi yok. Ne demek yok? Yok işte lan yok. Neymiş efendim ben böyle nereye kadar yaşarmışım, adam olmazsam bi daha onu yanımda bulamazmışım. Hassiktirsin.

Aşama 8:
Başladığım yere döndüm. Fehmi yok, ırmak yok. Ben yokum. içim ölüyor ulan içim. Günlerdir evde bir şeyler yazıp duruyorum. Hepsini yırtıp atıyorum sonra. Ev rakı bira şişesinden görünmez halde. Temizliğe gelen kadın isyanda. Artık komik olsalar dahi hiçbir şeye gülmüyorum. içimden gelmiyor. Yolda gördüğüm insanları ona benzetiyorum. Bazen yolda birini durdurup gitmedin dimi diyip boynuna sarılmak istiyorum. Yolda yanımdan el ele geçen çiftleri görünce içimden önce onlara, sonra kaderime sağlam bi küfür basıyorum. Yemeği sadece yaşamak için yiyorum. Ve yaşıyorum çünkü bir gün geri gelmeni umuyorum.

Aşama 9:
Evlenmiş. Ben hayatımın ağzına sıçarken o gidip o adamla evlenmiş. Şimdi efkar zamanıdır.

Aşama 10:
Bugün iş yerinde güzel bir gündü. Irmak ın evliliğinin üstünden dört ay geçti. Sanırım kabullenmenin dik alası bu. Ya da unutmaya başlamak belki. Arada bana selam veren insanlara gülümserken görüyorum kendimi. Bir de fehmi'nin sekreteri gözümün içine bakıp bakıp gülüyor. Gideri var zillinin. Belki bi gecelik alırım eve. Aşk mı? Tövbe. Bir kez skip attı hayatımı, ikincisi olmayacak.

Aşama 99:
Yarın düğün günüm. Evleniyorum. Hala kendime inanamıyorum. Fehmi şahidim olacak ve ben onun sekreteriyle evleniyorum. Aslı'yla evleniyorum. Üç sene önceki halime bakıyorum da... Ne aptalmışım. O kız için aylarca kendi canımı yakmışım. Fehmi çiçekçiyle konuştu mu acaba? Arabanın önünde bebek olmasın abi ya! Aslııııı! Arabanın önünde bebek olmasın. Oyuncak eşek mi? Tamam ulan eşek olsun arabanın önünde. Yol boyu yaptığım eşeklikleri anarım.
biri ağzıma sıçsın lütfen kendi başıma becermiyorum.
biri beni o'na götürsün. "seni seviyorum" diyene kadar döveceğim.
içilir.
insanı mutsuz eden aktiviteler yaptırır.

bu gidişata bir dur demek lazım arkadaş nedir bu yahu, hep böyle mi gidecek.
bol bol içilir. Zil zurna sarhoş olunur. En azından geçici de olsa onsuzluğu unutursunuz.
(bkz: keder fena halde bulaşıcıdır)
(bkz: ulan format sikiyonuz da haber vermiyonuz ha)