bugün

lan ilk gördüğümde demiştim ben bu konuyu bu tesadüfleri nerden biliyorum nerden benzetiyorum filan sonra bütün gün arayıp buldum izlediğim bir kısa filmde de buna benzer bir konu vardı
http://vimeo.com/5544961
bu kısa film uzun lan özet geç piç derseniz yan tarafta özeti de vardır bakın bakalım benim gibi sizde benzeticek misiniz?
başrollerinde mehmet günsür ve belçim bilgin olan,yönetmenliğini ömer faruk sorak'ın üstlendiği,henüz vizyona girmemiş sinema filmi.şu sıralar sosyal paylaşım sitelerinde mehmet günsür'ün filmin bir sahnesinde söylediği şarkı epey sükse yapmış,kapış kapış paylaşılmıştır. ayrıca müslüm gürses'in de "aşk tesadüfleri sever" adlı bir albümü mevcuttur.
kürdistanın bağımsızlığını sonuna kadar desteklediğini ve bundan dolayı her daim gurur duyacağını belirten belçim bilgin erdoğan adlı insan bozması, filmde rol aldığından dolayı sinir katsayımı yükseltmemek için izlemeyeceğim film.
galasına gidip izleyenlerin öve öve bitiremediği film. ayrıca soundtrack albümündeki şarkılar muhteşem seçilmiş. demir demirkan zaferlerim, şebnem ferah hoşçakal ve tnk yine yazı bekleriz öne çıkanlardan. izlenesi ve soundtrack albümü bol bol dinlenesi bir film. tabi ankara faktörünü de unutmamak lazım.
"eylül akşamı vs mehmet günsür" defalarca dinlenilesi bir kombinasyon oluşturmuştur.
romantizm ve aşk meşk hastası, sevgi pıtırcığı genç kızların akın akın gideceği film.

aayyyyyyy ne romaantiiiiieekk
mehmet günsürün tekrar o yakışıklı yüzünü sevenlerine gösterdiği film.
Mehmet Günsür'ün rol aldığı yarın vizyona girecek olan filmdir.

Biz kızlarla toplanacaktık,gidecektik havalarına aman ha girmeyin. Bilakis sevdicekLe izlenecek hoş bir filmdir.
seninle yağmurda çarpışmayı isterdim.
büyük merakla beklenmektedir.
müthiş adam mehmet günsür'e rağmen eeeehhh bu kadar da romantizm bu kadar tesadüf olmaz ki canım diye düşünerek gitmeyeceğim filmdir. belki ileride televizyondan falan izlerim.
güzel bir cümle.
"Aşk tesadüfleri sever" fakat tesadüfle gelen asklar her zaman gerçek ask olacak diye bir kaide yoktur..
bir ankara aşkı daha.
kesinlikle sever. sevmese şuan yanımda olurmuydun? sevmese elimi sıkı sıkı tutup aşkla gözlerimin içine bakabilirmiydin? hayatımın en güzel tesadüfüsün sen. daha küçük bir çocukken buldun beni. sevginle, saygınla, güveninle büyüttün. sabrınla besledin beni. tesadüfen buldun beni ama işini şansa bırakmadın hiç beni de. çoğu zaman verdiğin emeklere ihanet edip seni üzsem de çocuk kalbim hep sevdi seni. hayatımdaki en güzel tesadüfün adı senin adın, istikrarın ise aşk...
ÜŞüttü
soğuttu
tüm ruhuma işledi bu film
içimdeki tüm çığlıklara yeni bir çığlık ekledi.

Issız adam'da aşkı ve şehirdeki yalnızlığı izledik,Babam ve oğlum'da bir aile, sevgiyi...
Burada ise aile, aşk, nostalji... her şeyi izliyorsunuz.

NOt: Ömer faruk solak, çağan ırmak'ı sollamış. Çağan ırmak'ın filmlerindeki gibi sadece son bir vuruş yok. Her sahnesi vurucu.
--spoiler--
istanbul'a gidip ankara'ya dönen duydun mu sen hiç?
--spoiler--
çok sevdiğim bir cümle ve merakla beklediğim bir filmin ismi. bugun vizyona girdi. mutlaka gidilmeli.
facebook'ta fragmanını paylaşmayan pek az kişi kalmış filmdir.
güzel bir aşk filmidir. ancak bu filmle bir kez daha anlaşılmıştır ki aşk sadeece filmlerde vardır. gerçekte bu tatta bir aşk yaşanır mı? zor, zor olduğu için de bize film çok keyif vermiştir. ama şunu söylemeden geçemeyeceğim, seçilen parçalar, geri dönüşler, dekor benim çok hoşuma gitti. ayrıca babanın kasete kaydettiği konuşma mükemmeldi. duygu patlaması yaşamak isteyen varsa gitsin, patlasın zira ben patladım. ayrıca sondaki şebnem ferah şarkısıyla harika bir bitişe imza atılmış.
öncelikle filmden çıkar çıkmaz yaşadığım duygu karmaşasını anlatmama sebep olacak film olmuştur;

şimdi filmin bitimine yakın, anlıyorsunuzya işte film bitecektirya hani, tam orda düşünmeye başladım; ben şimdi bu koltuktan nasıl kalkacağım, dışarıya hiçbir şey olmamış gibi adımlarımı nasıl atacağım ve hülasa yaşamaya nasıl devam edeceğim, hiçbir şey görmemiş, hissetmemiş gibi? evet, tam olarak bunları söyledim içimden. ben bir de karakter olarak duygusal bir kişiliğim zaten. onun da etkisiyle filmden çok etkilendiğimi söylemeliyim.

filme gelirsek;

biraz dramatik yeşilçam tadında, biraz günümüz romantik komedisi tadında tam bir aşk filmi. ama bildiğimiz lay lay lom aşklar gibi değil, zaten doğru dürüst aşk da yaşanamıyor. herkes başkalarını yaşamış oluyor, onu görüyoruz. aşkların birbirlerine geç kalışlarını görüyoruz. tabi geç kalışlarla birlikte tesadüfleri... sonu öyle bitmeseydi diyorsunuz işte. ağlayanlar oldu, ben ağlamadım, ağlak biri olan ben nasıl ağlamadım hala bilmiyorum ama içimi yaktılar resmen.

bir de;

mehmet günsür yaratığına zaten aşıkken, 10 katı daha aşık oluyorsunuz. * belçim bilgin'in oyunculuğu takdir edilesi, güzelliğiyle de büyülüyor.
cansel elçin yaratığını da sıkıştırmışlarya araya, o müthiş fransız aksanıyla cezbediyor. *

genel itibariyle;

tam ağzıma layık bir filmdir. başkalarını bilmem, beni etkiledi. tuhaflaştırdı...

bir de;

"Aynı anda başka insanlara "seni seviyorum" demişizdir. Olamaz mı? Olabilir..."*
mehmet günsur, belçim bilgin, altan erkekli'nin oynadığı romantik film. farklı sonu ve güzel kurgusuyla izlemeye değer.
Bu kadar da tesadüf olurmuymuş ki dedirten tipik türk filmlerinden bir kesit. izlenmese de olur.
bana var mıdır acaba' böyle aşklar, böyle tesadüfler, tek bir an uğruna canını feda etmeler dedirten 'film. gerek filmde kullanılan şarkılar, gerek oyunculuklar ,mimikler sizi sizden alıp filmin içine, size tanıdık gelen sahnelere götürüyor. en duygusuz insanın bile içini burkabileceğini düşündüğüm film.
karşılıksız aşk yaşıyorsanız, aşk acısı çekiyorsanız, 'aşk aşk' diye yanıp tutuşuyorsanız izlemeyin. içinizi yakıp kül eder, sudan çıkmış balığa çevirir.
güncel Önemli Başlıklar