bugün

(bkz: hakan günday)*
"bizi sevmeyeni biz hiç sevmeyiz"
"işine gelirse biz de böyle yavrum"
"kızım bırak onu seni sevmiyosa"
"olm sana kız mı yo bırak lan orrospu arkadaşımı sevmeyen ölsün lan" bu ve bunun gibi bi çok lafla alışverişe dönmüştür aşk..karşılıklı sevgi varsa da , o zaman muhasebeler çıkarılır , ben onu şu kadar seviyorum o beni bu kadar seviyor , ben o hastayken çorba yapmıştım o aramadı bile , ben seni seviyorum dedim 5 kere o 3 kere dedi..böyle oldu maalesef ya da hep böyleydi platon ,kandırdı bizi..fuzuli mecnun'u uydurdu içinde aşkını yaşatan biri yok aslında..ya da insanlar almadan veremezler sevgilerini..bilemiyorum..
(bkz: pompa liberal bir icattır)
(bkz: tokmak komünist bir icattır)
yanlış önermedir. araştırmalarımız aşkın çok güçlü bir duygu olduğunu göstermiştir. doğru tez; "kapitalizm her şey gibi aşkı da kendi çıkarlarına alet eder" olmalıdır.

biz buna; ich liebe dichdiyoruz...
- gosteri nerde? kalp icine yazdigim kahrolsun ask pankartimi vurayim mi sefkilimin kafasina kafasina?
aşk; meme, pipi, popo, kuku gibi üretim araçlarının mülkiyeti problemidir,
üretim araçlarının mülkiyeti dışında üretim için(aşk) emek(sevgi) veren emekçiler(yani sevgililer) hakkını alamamaktadır ve uretim araçlarının mülkiyetini elinde bulunduran koca memeli sarışınlar ve 1,95 boyunda "baby face" yağızlar tarafından ezilmektedir.

dünyanın tüm sevgilileri birleşin!

"sevgi paylaştıkça artar"
gibi eşitlikçi ve iki tarfında faydalanacağını belirten bir söz öbeğiyle
ve ya tecrübeli olmaktan dolayı aposteriori(öncül) yani şu mısradaki gibi bir bilgiyle başlar;
"aşk bir dengesizlik işi
sensiz olmaz
dengeye dönüşendir sevgi
sensiz olmaz"

ama gene o ilk başında emin olduğun öncül bilgi seni yanıltır hep ters köşeye yatarsın,hep şöyle biter;
"yine kendi kendime sormadan duramadım
niye seni böyle istiyorum bulamadım"

bilmeliyizdir ki esas olan aşkta anarşidir,
yürü güzelim endamını göreyim
sensiz geçen gecelerin ecdadnını sikeyim
ben mecnun muyum bir am için çöllere düşeyim
leylanın da mecnunun da anasını sikeyim
(neyzen tevfik)

bu süreç bile aşkın eşitlikçi görüntüde(dengeye dönüşür ilüzyonu yaratan) bir dengesizlik işi olduğunun kanıtıdır.kendi reklamını iyi yapan,kendi "ürününü" iyi pazarlayan o kadar çok kişiyi kendine aşık eder.
tohumunu daha fazla yaymabilme ihtimali yaratır..

esas olan emektir emeğin karşılığını alabilmektir
biten aşk tan sonra ki sosyal güvenliğindir
zihin sağlığındır.
ama modern dünyada aşk kapitalisttir
çağımızda yaşanan aşkın acilen radikal sosyal reformlara ihtiyacı vardır.
(bkz: sevgililer günü)*
''kümesteki tavuğumun bacağı kırılsa amerikan emperyaliziminden bilirim'' sözünü aklıma getiren slogan.ayrıca 1968 yılında olmadığı kadar militarist ruh barındıran söz.
- bak oglum icat nedir biliyor musun sen?
+ evet anne ask bir icatmis mesela. sozlukten ogrendim ben de.
- hiiim, ampul gibi, buhar makinesi gibi bir sey bu senin ask yani?