bugün

empati duygusundan yoksun nerde ne konuşması gerektiğini bilmeyen ince duygulara asil bir ruha sahip olmayan ve etrafınızda bulundurmamanız gereken insan tipidir.
aynı zamanda bu adam kadınları seks objesi ve mal olarak görmektedir. oyuncağın mı bozuldu o halde sana yenisini alırız demekten farkı yoktur..

bu adamı savunanlar da aynı ruhtan yoksun sıradan sığ insanlardır. bu zavallı sığ insanlar işlerine gelen olaya işlerine geldiği gibi cevap verirler. mesela anneleri öldüğünde ya da yakın birilerini kaybettiğinde o acılı anlarında kendilerine boşver hayat devam ediyor ya da evlatlarını kaybettiğinde üzülme yenisini yaparsın gibi önemsemez veya aşağılayıcı bir tavır sergilediğinde hemencecik sinirleniverirler.
''arkadaşını o kadar düşünüyorsan, dön götünü sen ver'' denilesidir.
bu tip adamlar için bir bedene saplanmış ıkı bacak, ıkı meme o bedene kız diyebılmek için yeterlidir.
- sana kız mı yok be abi
+ ben herhangi bir kız istemiyorum ki
- ben kız olsam sana verirdim abi
+ off mahmut
- hatta yine de vermek istiyorum abi.
aşk acını; orgazm olduktan hemen sonra, penisinin ucuna atılan dil darbeleri olarak yorumlayan amsalak önermesi.
aşk=kadın=am.
insanların birbirlerini siklemediğinin örneklerindendir.
(bkz: zorlamayın arkadaş)
daha önce hiç aşk acısı çekmemiş adamdır.
kendi çapında teselli vermeye çalışan adamdır. kapasitesinin sınırı bilinmemekle beraber üzerine çok yüklenilmesi yerinde olmaz. o durumda yapabileceğinin en iyisi budur veya ağzından çıkanla kulağının duyduğunun bir tuttuğunun farkında olmaması kötümser olmadığını belirtir. gün gelip kendisi aynı durumdan muzdarip olursa ve en yakın arkadaşı bunu ona söylerse içinde bulunduğu psikolojik duruma göre arkadaşını terslemesi de normaldir.
(bkz: dünya klasikleri)
bazıları için cevap:
"yok la vallahi yok." tur.

adı lazım değil, baş harfi (bkz: ben).
bunu diyen bunu da dedi: hatasını anlayacak abi öpe öpe dönecek.
halden anlamayan hödüktür. bu gibi durumlarda bir kız arkadaşla konuşmak en iyisidir.
+ sana kız mı yok hüsnü?
- yok kemal abi ben onu istiyorum.
+ şöyle etrafına iyice bir bak bugüne kadar fark etmediğin biri hayatının aşkı olabilir.
- kemal abi???
+ hüsnü...
"aşk acısı çeken adama sana kız mı yok" diyen adam aşk acısı çeken kişinin bir tek o sevgiliyi istediğini, gözlerinin bir o sevgiliyi görebildiğini; yani bir tek o sevgiliyi "leyla" sı olarak gördüğünü anlayamayan; aslında aşk denen duygudan da pek haberi olmayan adamdır. leyla ile mecnun aşkını mecnun'un gözüyle görüp anlayamayan halife kadar dünyaya ve aşka gözleri kör bakan adamdır.

rivayete göre hikaye şöyledir: (elif şafak'ın "aşk" adlı kitabından)

"mecnun'un Leyla'yı delidivane sevdiğini duyan halife leyla'yı pek merak edermiş. 'mecnun'u bu kadar mest ettiğine göre bu leyla çok özel bir kadın olmalı' dermiş kendi kendine. 'öyle bir kadın ki hemcinslerinden katbekat güzel ve alımlı.' giderek merakı katlanmış, bildiği ne kadar ali cengiz oyunu varsa oynamış ki, leyla'yı dünya gözüyle bir kerecik görsün.
en nihayetinde leyla'yı bulup, halife'nin sarayına getirmişler. süsleyip püsleyip karşısına çıkarmışlar. ne var ki leyla peçesini çekince, halife harun reşit hüsrana uğramış. sanılmasın ki leyla çirkinmiş ya da kötürüm veya yaşlı. ama öyle sıra dışı bir cazibesi yokmuş açıkçası. sayısız diğer kadın gibi o da noksanları kusurları olan bir faniymiş işte.
halife hayal kırıklığını saklamamış. 'leyla leyla dedikleri bu mu Allah aşkına? mecnun bunun neyine vurulmuş ki? alelade bir kadın. ne farkı var ötekilerden?'
bunu duyan leyla gülmüş. 'evet, ben leyla'yım ama sen mecnun değilsin ki' diye cevap vermiş. 'sen beni bir de mecnun'un gözlerinden görebilsen. sanma ki başka türlü aşk denen sırra erebilirsin. "
40 yılın yalanıdır.genelde her film de bu sözden sonra telkin edilen adam kız bulur o ayrı mesele.
devamında zaten o kız sana göre değildi
ya da daha ağır bir dille, zaten o kız kaşardı.
hatta daha ağır bir dille... neyse. diyebilecek adamdır.
aşk nedir bilmez ki..
çivi çiviyi söker diyerek arkadaşına moral vermeye çalışan adamdır.
kesinlikle dünyanın en yüzeysel adamıdır.
daha önce aşık olmuş ama karşılığını alamamış kişidir, bu yüzden başkasının mutlu olmasını istemez. ve yakın arkadaştır.
Daha önce aşık olmamıştır yada çöpçatanlık peşindedir ve genellikle yakın arkadaştır.
ilk aşk çok farklı diğerleri sadece ondan birer parça.
kimseye yaranamamış, milletin ne emmeye ne gömmeye geldiğini göstermiş kişidir. ne yapsın ki amuda takla mı atsın? hani sen aşk acısını geçtinde derdin bu adam mı oldu şimdi? sizin omzunuza el atmıştır iyi olmanı istiyordur. o el omzunda olmayınca tek başına göt gibi kalırsın ortada gider sözlüklerde yazarsın mk.
iyi bir arkadaştır.
az ötede yaşa denilebilir.
hah işte o esnada ağzına lahmacun küreğiyle vuracaksın.

sırf sen üzülme diye der iyi arkadaştır ama moral bozar işte sebepsiz.