bugün

genellikle çok büyük bir yorgunluktan ve uykusuzluktan kaynaklanan durumdur.lise yıllarındayken başıma gelmişti benim.haftanın 7 günü 6da kalkıyordum.yine sıradan bir gün okuldan döndüğümde yemeği falan yedim derken yemekten sonra gelecek çayı beklerken ağzımda da sakız vardı.tv sarmayınca bir uzanayım dedim.5-10 dakika sonra kendime geldiğimde ağzımda sakızın olduğunu fark ettim.baya bir içim geçmişti geç müdahale etseydim kendime böyle bir ölüm şekliyle tarihe geçebilirdim belki.*
çıkarmaya üşenirsiniz. uyumaya yakın çıkarırım dersiniz ama çoktan uyunmuştur. ve saça yapışır o. öyle güzel yapışır ki saçın o kısmını kökünden kesersiniz.
7 8 arasındaki çocukların yaşaması muhtemel olaydır. birde sakızın saça yapışması durumu vardır ki o daha beterdir. anne bir yandan bağırır bi yandan saçından sakızı çıkarır canın acır ama anne sakıza odaklanmıştır seni görmez. o gün anlarsın ki sakızla uyumak doğru bir iş değil.
uyku şekerleme kıvamını geçerek uzun sürerse, hele ki bir de ağzından düşüp saçlarınla buluşursa, hele bir de saçların uzunsa tadından yenmez olası vaka.
kuaföre gitmekle sonuçlanan dalgınlıktır .
benim çocukluğumun küt saçlı geçirme sebebimdir kendisi .
hemen hemen her çocuğun edindiği deneyimdir. genelde çözüm olarak saç kesimine baş vurulur; ama sıcak suyu deneyenler de yok değildir.
yastığı tuvalete götürebilirsin. *
saça yapışması kesin olan durumdur. buzu saça ve yastığa sürerek çıkarılması mecburidir.
üç numara saç kesimine neden olacak olaydır.
kocacımın hala yaptığı olaydır saça yapışması gibi bir tehlike yoktur çünkü saç yoktur. saatlerce izlesem doyamam ara sıra horultu ve homurtu aralarında bir iki çiğner sonra yeniden hooorrr fıışş. çok sempatik oluyor.
not:kişisel mişisel içimden geldi bir ara silersiniz.
(bkz: hayattan soğuyan olaylar)
küçükken başıma gelen hadise. bi sonraki gün 29 ekim etkinlikleri çerçevesinde şiir okuyacaktım. aksilik ya işte heves edip üstümle yatmışım. (ilkokul 1. sınıf ) bi sonraki gün kalktığımda üstüm başım sakız olmuştu. lanet şey kolay kolayda çıkmadı. son çare gaz lambası yağıyla annem üstümü silmişti öyle çıktı. o zamanda üstüm gaz yağı koktu sonra annem kolanyayı nerdeyse başımdan aşağı döktü. böylece kurtuldum ama zor oldu işte. anlıyacağınız gıcık bişeydir.
Şeytanla oyun oynamaktır.
Mermiye kafa atmak.. Azraile davetiye yollamak.. veya umursamaz tavırda birinin yorumu mal a*k gerizekalı....
gitti saçlar! 6 aydır uzatıyordun yazın hava atacaktın kızlara? buzla çıkartmaya çalış şimdi onları. Yiyorsa soğuk duşa gir. hadi koçum.
genellikle saçın kesilmesiyle son bulan ihmaldir.