bugün

11 ağustos 2010'dan itibaren inananların gerçekleştirmeye çalışacağı ibadettir.

gerçekten kolay olmayacaktır. oruç tutmayanların sokakta ellerinde buz gibi sularla dolaşmaması saygı açısından gereklidir.
her babayiğidin harcı olamayacak olan olay.
bir hristiyan olarak 'helal olsun' diyeceğim eylem.
evden dışarı çıkılmaması durumunda normal olacak durumdur *
oruç tutmayanların üzerine ekstra sorumluluk yüklememesi gereken olaydır. tutanların kendi bilecekleri iş,tutmayanlar normal şekilde sularını,meşrubatlarını,biralarını içmeye,yemeklerini yemeye devam etmelidirler.ben kimseye oruç tutma demiyorsam, tutanlardan bana saygı göster birşey yiyip-içme diye saçmalamasın.
cehennem sıcağında yanmaktan iyi olan durumdur. tercih ederim.
eğer sahura kadar uyumayıp sahurdan sonra yatıp öğleden sonra ikide uyanıyorsanız sorun yoktur.
ilk birkac gun zor gecer sonra alışır bünye, problem olmaz.
allah kabul ederse dünya müslümanlarının bu sene yapacağı ibadettir.
Allah'ın sabrını vereceği durumdur.
(bkz: cehennem azabı)
Tutulur. Sırf iftarda içilecek suyun enfes tadını alma isteği bile sabır katar insana. Su hergün içtiğin su. Ama o an öyle bir kıymetlenir ki of. Bazı şeylerin değerinin tamamıyle kaybedilmeden önce farkına varılmasını sağlar.
süper bir şey. inşallah sıcaklıklar daha da artar. işte o zaman gerçekten oruç tutanlar ortaya çıkar. allah ın dini o kadar ucuz değil...

ateist kardeşlerimiz siz de sokaklarda buz gibi sularınızı, sigaralarınızı keyifle için. zaman sizin zamanınız. dönüp kimse size bakmayacak bile...
yazın bu boş günlerinde sabahın 6sına kadar oturup 3-4 e kadar yatan öğrenci bünyeler kendilerini biraz daha sıkıp 6 ya kadar uyuyabilirlerse kalan 2 saati oruçlu geçirmek çok zor olmaz sanki.

ben tam olarak böyle yapmayı planlıyorum sonra gelsin sevaplar.
dile getirdigim her saniye annemin ;
allah sabır verir yavrum merak etme
demesiyle konunun kapanmasıdır.
hele bir niyetlen güzel yaradanım kulunun yanındadır zaten.
gerçekten tehlikeli bir iştir.
(bkz: sahura kadar oturayım iftardan önce uyanırım)
öğrenciler için okul zamanı tutulmasından çok daha kolay olacaktır efendim. ne can kulağı ile dinlenilmesi gereken dersler var ne de önünden geçmek zorunda olduğunuz bir kantin.
allah'ın kolaylığını vereceği durum.
hasta ve yaşlılar için tehlikeli bir ibadettir.
imanımızın gücünü ve seviyesini anlayacağımız durum.
soğuk aylarda tutulan oruçtan kat kat daha sevabı olan eylemdir.
benim anamın babamın çocukluğuna denk gelmiş bundan önceki ağustos sıcağında oruç tutmak. hem tarlada çalışırken tutuyorlarmış, şimdi ben evimde pc başında ya da oturma odasında vantilatörün karşısında tutamazsam tiksinir, iğrenirim kendimden.

(bkz: allah sabırla tutmayı nasip etsin)
temmuz sıcağında aşık olmak gibidir.
(bkz: islam dini kolayliklar dinidir)
...
düşünceli edit:
beni niye eksiledin? bunu ben söylemedim ki...?!
rahatsız mısın sen? iyi bir doktor arayalım mı sana?