bugün

gurup pikniklerin olmazsa olmaz görüntülerinden biridir. genç bir kız, delikanlıya salıncak ipini asması için yardım etmesini ister.delikanlı, genelde bu tip durumlarda ezebileceği bir arkadaşını yanına alarak işe koyulur.

ağaç dalı delikanlının uzanabileceği bir yükseklikte ise, ip ağıza alınır ve zıplayarak dal tutulur, barfiks çekilerek ve çevik bir hareketle dala çıkılır, kızla gözgöze gelinir, pis bir sırıtış atılır ve ip bağlanır.kız ipi verip yolu alıp gitmişse,ağaç dalına asılınır ve sesli olarak sayılarak barfiksler çekilir. ve yanında getirdiği arkadaşada meydan okunur,
delikanlı: gel sende çek hamza
arkadaş : yok müspet abi, ben çekemiyorum
delikanlı: nası erkeksin lan sen, çok kolay halbuki

buradaki amaç, kızın barfiks çekebilen bir delikanlıya bu işi yaptırdığını göstermek ve barfiks çekebilmenin çok büyük bir meziyet olduğunu ispatlamaktır.

ağaç dalının yüksekte olduğu durumlarda, gelen arkadaş ellerini kenetler ve delikanlıya ağaca çıkabilmesi için destek verir, ellerin kayıp ağaca çıkılamaması durumunda, enseye şamar gelme olasılığı çok ama çok yüksektir.ağaca çıkılması durumunda yeniden aynı döngü döner.
bir anda agacın dalının kopmasıyla kötü bir sonla bitebilecek bir teşebbüstür.
çok keyifli bir aktivitedir. bir zamanlar her zıplayabildigim dalda çekerdim. *
tema yok mu tema! *
gösteriş meraklısı ve pohpohlanmaya ihtiyacı olan kişinin yaptığı ucuz numaradır.