bugün

gerçekten acınılası tiptir.

böyle insanlar var lan. ben açıköğretim okuyorum demeye utanmıyorlar. bir de 4 yıllık olum diye eklemeleri yok mu, te allaaam ya. insan gülsün mü, ağlasın mı, acısın mı, cinnete mi gelsin bilemiyor.

açık öğretim ne lan; devletin her gencin bir meşgalesi olsun diye uydurduğu ve bundan da paralar kazanmaktan memnun olduğu mecra. aaa, olur mu ders alıyoruz diyenler var. ulan fakülteye gitmek gibi olur mu? kaç açık öğretimli düzenli derslere gidiyor? hem gitse ne olacak lan?

bizim diplomamız da şöyle böyle demesinler; sanki kaymakam olacaklar haspalarım. ya bir siktirin gidin allasen; insan da utanma olsa söyleyemez açık öğretimde okuyorum demeye. sınava katılan herkesi alıyorlar lan açık öğretime, ehe.

not: fakülte okurken, açık öğretime de devam edenler müstesna.
(bkz: )isyankar ergen yazar
kendi yerine açıköğretim mezunu kişinin işe alınması sonuca girilen başlıktır not:açıköğretimli değilim.
(bkz: oxford vardı da biz mi okumadık)
neden matematik fen gibi alanlarda başarılı olamayanlari küçük görüyorsunuz ki ? Normal öğretimliler çokmu başarili ? Bir meslek lisesi öğrencisi mesleği ile ilgili en ince ayrintisina kadar biliyor ama siz bilmiyorsunuz meslek liseli gidiyor 2yillik okuyor ardindan aöf ye geçiyor bu adam atiyorum elektirik bölümü mezunu sizin hesapla kitapla indiğiniz gereksiz detaya inmeden işini görebilecek kadar detayli ve geniş bilgi ve TECRUBE ile sizden daha iyi olabiliyor peki siz nerde ne kadar tecrübe kazandiniz ? bu başliği açan yazarin kendi problemleri var anlaşilan plastik baston'a sonuna kadar katılıyorum. insanlara tepeden bakmayi birakin. Ayrıca sunu soyliyeyim meslek liselerinin düz bolumunde öğrenci 2.sinifadn sonra matematik fen görmüyor haftada 3 gün işletmeye gidiyor ve iş tecrübesi kazaniyor ayrica branşi ile ilgili dersler için lise 2den itibaren haftada en az 10 ders saati Atelye eğitimi aliyor branşi ile ilgili çoğu seyi a'dan z'ye biliyor 4 yillik birimlere girmesin sorun değil adam işini iyi yaptikdan sonra gerekirse kaba eğitimle mezun olsun.
Ne okuduğuna bağlı. Felsefe 2.sınıftayım. Kitaplarda çok güzel hazırlanmış. akp'nin halen nasıl müdahale etmediğine şaşırıyorum. Ve buradan biliyorum ki akp liler hiç okumuyor. Okusalardı felsefe kitaplarını resmen yakarlardı. Tavsiyem felsefeyi herkesin okumasıdır.
kafası kadar aöf kitaplarını başlığı açana sokmak isteyen tiptir. teker teker.
ikinci üniversite kapsamında okunursa gayet faydalıdır, çift üniversite bitirmiş olursun. bu işin düzü açığı yok aga,
sen herhalde normal okuldaki bilgilerin bi boka yarayacağını düşünüyosun. tıp ya da hukuk falan okumuyosan geçcen o işi. benim bölümüm işletme adam türk dili dersi veriyo bilmem tarih veriyo.
Okuyan insanı eleştirenden çok zeki tiptir. Hiç okuyamamaktan hallice birşey yapıyordur utanması gerekmez.
er yada geç benim de amacım o. il değiştirmek zorunda değilim.
Üçüncü unversiteyi okumuş arkadaşlar tanıyorum Açıktan. Taktir ediyorum.
Liseyi 7 yıldır okuyorum diyebilen kişidir.
gidip üniversite kazanamadım demeyip burada üniversite okuyorum derler. hey allah'ım bununla beni aynı kefeye koyuyorlar. bu üniversite mezunuysa utanç verici cidden. evet.
neden utansın ki. ben de açık öğretim okuyorum. aynı zamanda da büyük bir production şirkentinde bilgi işlem sorumlusu olarak çalışıyorum. sizden çok daha önce iş hayatına atılıyoruz. siz mezun olup staj vs yaparken biz yerimizi sabitlemiş oluyoruz.

Saygılar.
Açık öğretim okuyorum sevgili genç,
şube aldım, atama aldım, araba aldım, ev aldım yaşım 26, baba parası katıksız ve kadınım.
Yalnızlığım paha biçilemez.

türkiye de sizin donanımınıza bakarlar, üniversite mezunu olup şirketin baş köşesine oturtmazlar.

Deneyimsizsiniz diye de sizi 1000 liraya ordan oraya savururlar .

Küçük şeylerle uğraşıyorsunuz.
Ufak şeylerle mutlu olan insandır. Evet.