bugün

polaris'in sunduğu entryimiz başlıyor...başladı başlayacak yani. eli kulağında...
yok artık.aslı astarı şu: -turgut uyar'dan bir şiir geldi, ciğerlerimde bir bayram havası- derneğinin sponsorluğundaki entryimiz başlıyor...

sağda solda açıkta ve havada ve karada beyinlere -marka adı- enjekte edici yüzlerce binlerce ilan var. reklamlara karşı çıkan biri değilim. eğlencelidir güzel yapılmışsa. ama bazen bu billboardların siksok siksok çakma ilanlarla dolu olmasındansa, türk ya da yabancı , ünlü ya da ünsüz, kafiyeli ya da kafiyesiz yüzlerce şairin şiiriyle süslendiğini düşünürken buluyorum kendimi. - düşünürken buluyorum kendimi - de ne kadar kolpadan bir öbek onu farkettim şimdi. öbek? aynen o da...bildiğin düşünüyorum bunu ya. sabah kalktım mesela. dışarı çıktım. durağa vardım. tam karşımda "şimdi al 38 ay sonra ödemeye başla, her türlü mına koyacam, alacam o cebindeki parayı ,alacam olum" diyen bir freddy kartı ilanı yerine, ne biliim bir cahit sıtkı'dan bugün hava güzel şiiri yazsa. ulan hava güzel olmasa da yazsa orda. birkaç kişiye keyif verse, ne dersin hoş olmaz mı? sonra bindim otobüse...ayılamamışım henüz. canım sıkkın. otobüs yolcu ikmali yapmak için bir başka durakta durdu. o da ne? çok güzel bir kız var. öyle böyle değil ama. ellerinde karanfil.hemen arkasında yerçekimli karanfil yazıyor. okuyorum. sonra kızla gözgöze geliyorum. nieyyyyt lan deyip iniyorum otobüsten,sonra bi daha okuyorum şiiri, kızın gözlerine bakarak...ne dersin hoş olmaz mı? fazla holivutçu oldu bu. kabul.

sonra otobüs giydirme işi var. türkselle bağlan hayata yerine orda türkülerin sözleri yazsa, misal aşık mahsuni külliyatı,yazsa ve okunsa her yerde, ya da her otobüsün üzerine "başladığı yerde biter,tüm yolculuklar" yazsa, ne dersin loş olmaz mı? mahmutbey ve kızları apartmanının mülküs caddeye bakan dış cephesine de okkalı bir turgut, uyar bence... arzunuz bilir.tüm şiirleri olabilir. bana hepsi uyar.

reklamlar tamamen bitemez. bu gerçekçi olmaz. bitmemeli de zaten. ama -açık hava reklamları yerine şiir ekolü- olsaydı, şu an dünyada yaşayan 6 milyar insanın hepiciği de daha farklı olurdu. iyi manada bir fark olacağı kesin.

i have a dream bro... toshiba notbuklar da in-dream'de bu arada. fesuphanallah...neyse...

tanım:- turgut uyardan bir şiir geldi, ciğerlerimde bir bayram havası- derneğinin sponsorluğunda sona eren entryde dışavurulan ekoldür.