bugün

şahsi kanaatim sözlük için eksikliktir. beğeni ifademi ne kadar açık sözlülükle yapabiliyorsam beğenmediğimi de açıkça göstermek isterim. zaten başlıktaki tanımlara bakınca kimin eksilediği de az çok anlaşılıyor yani.
çok kötü lan. keşke olsa ortalık ne karışır.*
sözlükteki büyük eksikliklerden birisidir. nasıl ki sevdiğim beğendiğim bir entrynin hoşuma gittiğini bildirebiliyorsam açık oylama ile bunu beğenmediğimi de bildirmem gerekirdi. hem hoşuma gitmeyen entryden sonra mesaj atmak zorunda kalmazdım...
iki yüzlülüktür. eksi oy vermekten neden korkalım ki ?

bu düpedüz arkadan konuşma mantığıdır. birini beğeniyosan yüzüne söyle beğenmiyosan seni duymadığı görmediği bi anda kötüle.
Eksi oy vermekten korkan var mı bilmiyorum ama ben fikrimi söylüyorum eksi oy yemekten korkmuyorum. Götü yiyen bunu da eksilesin demek istediğim başlıktır.
kardeşim ben bunu beğendim bak diyebiliyorsak, unu da beğenmeyen benim! diyebilmeiliyiz.

büyük ihtimal halkı savaşa sürüklememek adına yapılıyor ama saçma yani. belki ben savaş seviyorum?
(bkz: açık oylamaya eksi gelsin kampanyası)
kalleşliğin sözlükte bile olduğunu gösteren olaydır. eksiyi verip arkadan arkadan vuruyorlar.
demek ki hal ve gidiş pekiyi dememize neden olan karneye sahip olmamızdır.
evetçilerin daha çoğunlukta ve baskıda üstünlük gösterdiklerinin göstergesidir. ülke çapında var olan bir şeyi onaylamamak o şeyin bariz bir şekilde bir takım sınırların üzerine çıkmıyorsa yapılabilecek bir şeydir ya da evetçilerin üstünlük gösterdiklerini hissettirmemesi dışında birkaç öncü eşliğinde çıkar hayırcılar ortaya. burada da benzer bir durum söz konusu. desteklerken meydanlara çıkabilirsin fakat desteklemiyorsan biz seni gizleyelim kafası hakim oluyor.

türkiyede normal olandır aslında. buradan birisi sivrilip canınızı alabilir. sözlüğün manşetlere ''entry cinayeti'' ile gelmesini istemeyiz.
Birtakım birleşik.
Olmayan durumdur.açık eski vermek istiyorsan ilk açık artılarsın sonra eksiye basarsın yazar anlar ki eksi verdin.
olmasını istediğim durumdur vatanının devletinin aleyhinde yazanları göğsümü gere gere eksileyecegim eylemdir,

beğendiğin yazıları bay bayan farketmeden açık oyla artiliyorum
eksilme de olsa çekinmeden vereceğim durumdur .