bugün

rus ile amerikalının hikayesini hatırlatıyor. (bkz: #14631769)
(bkz: 21 şubat 2012 aziz yıldırım ın savunması)
başkalarına bok atmaktan başka savunacağı çok bir şeyi olmadığını gördüğümüz zavallı insan zırvasıdır, savunma demek yanlış olacaktır.
başkalarına bok atmak.... diye başlayanlara sesleniyorum. başkanın vurgusu bok atmak değil şike saha da oluru vurgulamak. gs-sturm graz maçında saha da şike yok diyen zaten bi sussun. ayrıca mahkeme savunmasını 15 dakika gibi kısa bir süre de bitir diyor. savunma hakkı kutsaldır. yine de para çantası dedikleri çantaya o paranın sığmayacağını ispatlamıştır. ayrıca karabük e para götüren adamın gitmediğini de ispatlamıştır. devamına burdan bakabilirsiniz.
http://fenerbahce.org/fb2...detay.asp?ContentID=28063

ha tabi pardon bu kadar uzun yazılar okunmaz. sadece bok atılır. liseli medyanın tam da istediği gibi!
"ben yapmadım ki galatasaray yaptı" şeklinde özetlenebilir.
bu savunma sonucunda Türkiye de Hukuk'un bittiği görülecek, savcılık makamı tamamiyle itibarını kaybedecek.

öyle sağlam bir savunmadır. nitekim şu anda köpekler ağlamaya başladı.
"izmir’de oynanan ve Fenerbahçe’nin 5-3 kazandığı Bucaspor maçında da şike izi süren istanbul Polisinin Aziz Yıldırım, Ali Kıratlı ve 4 ismi adım adım takip ettiği ortaya çıktı. Telefon dinlemelerinden şikeyi belgeleyen polis, görüşmeleri de gizli kameraya kaydetmiş."

Gazetenin haberinde restoranda buluşma polis otele kadar takip etmiş, gruplar halinde yürüyorlar, otel lobisinde şike sohbeti, VIP önünde son değerlendirme adı altında Kordon’da yemek yeme ve otele dönmedeki yürüyüşleri kayda almış, bunu şikenin belgesi olarak basına vermiş ve kamuoyuna yayın yapmıştır.

Bunu yapan istanbul Emniyeti ve bunu yazan basının birazcık vicdanları varsa Bizlerden özür dilemeliler. Çünkü Buca maçı iddianamede yer almamaktadır. istanbul Emniyetini de, bu başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.

Eski TFF Başkanına Savcının oynanmadan sonucu biliyorduk dediği maçlardan biriydi. Vicdanlı ve ahlaklı bir savcı ise, Savcı Mehmet Berk görevinden istifa etmelidir."
1-Suçun vasıf ve mahiyeti ile ceza miktarları:

Muhterem Mahkemelerin özgür kalmamamızın gerekçelerinden biri olarak ileri sürdüğü ilk gerekçe budur. Şimdi soruyorum? Neredeyse trafik suçlarına, basit yaralama eylemlerine ya da erteleme sınırlarında olan tüm suçlarla aynı miktarlarda öngörülen ceza sınırları ile yargılanmaktayken, neden ve niçin FB Başkan ve Yöneticilerine tutuksuz yargılanma hakkı ısrarla tanınmak istenmemektedir? Gerek usul ve gerekse esas açısından atılı suçlardan beraat etme keyfiyetimiz bu denli yüksekken iddialar hakkında bu denli kuvvetli şüpheler mevcut iken bu şüpheden Bizlerin yararlandırılmamasının gerekçesi nedir?

2-Delillerin karartılması ve kaçma şüphesi:

Konuşma tapelerinden başka dosyada herhangi bir delil bulunmazken, üstelik bu deliller elde edilişleri itibarı ile açıkça hukuka aykırı iken, nasıl olur da bu delillerin tutuklanmamıza gerekçe yapılabildiği tarafımdan anlaşılamamaktadır. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanını kaçma şüphesinin varlığı nedeniyle tutuklu kılmaya kalkmak nasıl bir akıl tutulmasıdır ve neye hizmet etmektedir? Üstelik dosyada mevcut bir başka iddiaya göre hakkımızda yapılan operasyonun tarafımızdan önceden öğrenildiği ve buna rağmen delilleri karartma ve kaçma konusundaki tavrımız bu kadar açıkça ortada iken, bu gerekçelerle özgürlüğümüze kast edilmesi hukuka ve akla ne kadar uygundur.?

3-Tutuklama dışındaki Adli Kontrol tedbirlerinin yetersiz kalması:

Dosyada diğer adli kontrol tedbirleri Bizlerden başka herkese tanınmışken ve tüm tutukluların Fenerbahçeli oldukları düşünülürse, artık tutuklamanın ön koşulunun Fenerbahçeli olmaktan geçtiğini söylemek ve bu operasyonun Fenerbahçeye karşı yürütülen bir operasyon olduğunu düşünmek Sizce hakkımız ve haklılığımız değil midir?

Sayın Başkan ve değerli üyeler bu anlattıklarım talebe matuf değildir. Aksine yargılamanın bu aşamasına kadar karşılaştığımız adil olmayan uygulamalar hakkındaki endişe ve eleştirilerimizdir. Her beyan ve açıklamamda ısrarla belirttiğim üzere yegâne talebimiz Büyük Fenerbahçe’nin Başkan ve Yöneticilerinin hak ettiği şekilde ve hak ettiği gerekçelerle yargılanması ve hatta cezalandırılmasıdır.
savunma değil bir nevi "gaza gelip nutuk atma"dır.

ek: takım tutmuyom ben.
öyle suçlamaya böyle savunmadır.
öyle göte böyle tarraktır.
hakkında ortaya atılan asılsız iddiaları tek tek çürüttüğü savunmadır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar