bugün

bi türlü açıklanmayan çetedir. şike kararları verileceği sıra adı açıklanmaz, yarın öbürgün sırf pfdk kararını açıkladı diye sittiriboktan bi çeteyle suçlanıp, para cezasıyla aklandığı/aklanacağı çetedir.

üye olunası çetedir. malum, şike yapsan dahi 10 ay sonraya kadar aklanıp, çanta dolusu paralar,o telefon konuşmaları yok sayılabiliyor.

(bkz: biz buna sadece adelet diyoruz) beyim.
bir şahsın çete suçundan yargılanması için kendisi dahil 3 kişiden oluşan bir suç eylemine karışmış olması yeterlidir ve tabi ki suçun niteliği de göz önünde bulundurulur.

üç veya daha fazla yönetici bir araya gelip, kendi kulübüne menfaat sağlamak amaçlı şike/teşvik gibi şuçlara karışırsa, bu sadece basit bir manipülasyon değil, bu manipülasyonlardan elde edilecek haksız kazançtan dolayı, nitelikli dolandırıcılık suçudur.
şike amaçlı suç örgütü kurmak ve bu örgüt sayesinde maddi çıkar elde etmek.

-merhabalar efendim biz tff 2.ligde mücadele ediyoruz.kümede kalma mücadelesi veriyoruz ve şike yapmak istiyoruz.sizi çok methettiler.filanca beyin tavsiyesiyle geldik.

-hoş geldiniz.nasıl bir şike yapmak istiyorsunuz.

-valla rakibimizin önündeki maçı çok kolay.küme düşmeyi garantilemiş son sıradaki takımla kendi sahalarında oynayacaklar. biz ise ligin güçlü ekiplerinden fişmancasporla deplasmanda oynayacağız.fişmancasporun bir iddiası kalmadı.ama güçlü bir rakip.ve kazanamazsak küme düşecez.açıkçası rakiple nasıl irtibat kuracağız, kabul ederlermi şikeyi, ne kadar isterler, bu işler nasıl yapılır bilemedik.profosyonel yardım alalım dedik.

-hallederiz o kolay.her kulüpte adamımız var.yalnız tabi bunun bir maliyeti var.

-evet bize kaça patlar bu iş.

-valla kulüp 500 bin tl alıyor eh bizde işçilik alıyoruz.arada para yedirilen insanlarda var malum.toplamda 750 bine patlar size.

- ooo çokmuş.bizim etimiz budumuz belli.daha uygun bişey yapamazmısınız.

- valla 2.lig düzeyinde rayiç bedeller bunlar.

- biraz indirin canım.filanca bey çok yakın ahbabımızdır.

-hadi madem filanca bey göndermiş sizi.onun büyük hatırı var.50 bin indirim yapalım 700 bin olsun ama daha fazla yapamayız.zira kulübün alacağı paraya bişey yapamayız.kendi payımızdan bir indirim yaptım onda da daha fazla inemem maliyet kurtarmaz.

-biz bir düşünelim yönetimimizle bir konuşalım akşamüstü tekrar görüşürüz.

- bekleriz efendim.taahhütlü ve temiz çalışırız.

- evet sizi çok methettiler.dediğim gibi biz bir görüşelim bir karara varalım sonra sizle irtibata geçecez mutlaka.teşekkür ederim ilginiz için.

- ne demek efendim.haber bekliyoruz sizden.
Tamer Yelkovan'ın da tahliyesiyle "en az 3 kişi" kuralının devre dışı kaldığı çetedir.