bugün

sözde kardeş ülkemiz kendileri pkkyı bile terör örgütü olarak görmüyordur.
Ermenistan'ı uluslararası adalet divanı'na "Her Türlü Irk Ayrımcılığının Tasfiye Edilmesine Dair Uluslararası Sözleşme"yi ihlal ettiği gerekçesiyle dava etmeye hazırlanıyormuş.

şu var ki, ülkeler birbirlerini, birbirlerinin rızası olmadan dava edemezler. ben bu hususta ermenistan hükümetinin rıza gösterip göstermediğini ve bu konunun sonucunu merak ediyorum.

aklıma gelen tek seçenek, paşinyan ve rusya'nın türk tarafıyla (artık iki devleti ayrı ayrı belirtme ihtiyacı hissetmiyorum) anlaştığı, kamuoyunda savaş tazminatı babında zengazur'un devri veya ülkeler arası ilişkilerin normalleşmesi gibi bir konuyu izah etmek için bu yola başvurup "adalet divanı'nda haksız çıkıyoruz, daha iyi şartlarla bir anlaşmaya oturalım" stratejisini izleyeceği...
Candır...
an itibariyle türkiyenin küçük modeli olma yolunda devam ediyor.
bu gün orman yangınları çıkmış ve 2 kadın eşleri tarafından bıçakla öldürülmüş.
ne de olsa kardeş ülke, büyük her zaman küçüğe örnek olmalı.
Dostum dostumdur, düşmanın düşmanım can Azerbaycan.
'Rusya mı türkiye mi' seçeneğinde rusya'ya abanacak kadar alçalma seviyesinde olan ülkedir.

Rusya manim kocamdir. yahşiii.
Candır...
bakü açıklarında , hazar denizinde patlama oldu . volkan olduğu söyleniyor .
bir de deprem olmuş .... görüntü acayip .

Close up view of the explosion in the Caspian Sea as workers on the offshore platform confirm saying that they haven’t seen any oil platform in that area. This is said at 0:25 seconds of the video (translation via our follower).

https://twitter.com/Cauca...tatus/1411762022572826624
azerbaycan da türk milliyetçiliği yükseliyor . bu uyanış diğer türk devletlerine
de sıçradı . tabii azerbaycanda herkes türk değil ...

* kafkas asıllı lezgi , avar ,udi ,sakur gibi gruplar var . bunların türklerle arası
çoğunlukla iyi . ermeniler , lezgileri kendi yanlarına çekmek için çok uğraştılar .
ancak olmadı .

* iran asıllı kürt , talış , tat grupları . sovyetler zamanında ruslar bütün kilit noktalara
bunları doldurdular . günümüzde türk karşıtlığı yapan çoğunlukla bunlar . özellikle
talışler yakında ciddi dert olabilir . amerika bu talışlerle ciddi ilgileniyor . çünkü iranın
kuzeyinde de büyük bir talış nüfusu var .

tabii ermeniyle , ruslarla karışık , türkçe bilmeyen sovyet kalıntısı aileler de var .
Ya sikecem muhabbetinizi aq. Karabağ savaşında destek verdik tamam işte. Nankörlük yaparlarsa kendi sorunları. Memlekette bin tane mesele var zaten. Götümüzde ayı bağırıyor konuşulan konuya bak! Zaten CHP iktidar olduktan sonra bu kadar yüz verilmeyecek. Belirli bir mesafe koyulur. Amma tatava yaptınız aq.

Oğlum Türkiye'nin başına bişey gelse kimse yok lan yanımızda. Bi işte Pakistan yardım ederse eder o kadar. Çok kafaya takıp içerlemeyin yani. Kendimizle kalacağız.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.