Diyet yaptigim dönemlerde (130 kiloydum 80 e düstüm) sık sık yapmak istedigim seydi bu. Ben hirslanmisim gözümü zayiflama bürümüş günde 1-2 meyve yiyerek sabredip zayiflamaya calisiyorum ama artizin biri gelip "Böyle az yersen hayatta zayifliyamazsin zayiflasan bile geri sismanlarsin bik bik bik" gibi seyler söyleyip benim direncimi kirmaya calisiyor. cok sinir bozucu bir durum! Bide bir deri bir kemik olupda bunu söyleyen kisiler vardir insani deli ederler sanki kendileri daha önce diyet yapipda bir tecrübe edinmis gibi bos bos konusurlar. Diyette olan kisilerin asla kulak uymamasi gerek kisilerdir bunlar. inanmayin lan nekadar az yerseniz okadar zayifliyorsunuz iste yaninda birde spor yaparsaniz haftada 2-3 kez hic birsey önünüzde duramaz.
iyi niyetli, diyetteki tecrübesini aktarmak isteyenlere karşı duyulan istek. şahsen bana az duyulmamıştır.*
olay şudur ki : vücudumuz alınan besin miktarına ve yapılan aktiviteye göre enerji harcar. spor ne kadar yapılırsa yapılsın, besin az miktarda ve uzun periyotlarda alınırsa, vücut alarm durumuna geçer ve metabolizma hızını düşürür. yapılan spor da kas kaybı olarak geri döner. az ama sık yemenin mantığı, vücudu her zaman uyarmak, "kalk hadi, yemek vaktin geldi, uyuma" diyebilmektir ona bir bakıma.

ama her tedavi türünde olduğu gibi, bunda da çeşitli yöntemler oluşabilir ve deneyimler kazanılabilir. mahsuru olmaz, sıhhat yolunda her şey mübahtır deyip devam etmek gerekir.