bugün

eş , dostun yaptığı aslında berbat olmasına rağmen gülmemiz icap eden espriler serisidir.

+ bir espri patlatayım mı?
- patlat
+ güüüümmm.
- eheheeee :(((
Hocaların yaptığı esprilerdir.
komşu ve akraba 60 yaş üzeri tayfanın esprileri.
fazla samimi olmadığınız arkadaşlar tarafından yapılan saçma esprilerdir.
(bkz: sevgili esprileri)
geçen gün bir espri patlattım 20ölü 30yaralı.
şimdi malum videoyu ilk izlediğimde * evet güldüm.
ama sonra çocuğun durumuna falan üzüldüm, ee üzerinden de zaman geçti. tamam bitti gitti.
ama hala bunun ekmeğini yemeye çalışanlar var, çok fena yapıcam. *
olayın başından itibaren kanser vakasına dönüşebilecek bir durumdur. anlatış biçimide o kadar boktandır ki lafını kessen olmaz, dinlesen olmaz. hele o sonundaki boktan espriye güler ya , boğası gelir insanın oracıkta. ama sevdiğiniz bir insansa işte ; yüzünüze ibnemsi bir gülümseme takınmalısınız. belki de en zoruda bu mimiktir.
babanın sempatik görünmeye çalıştığı zaman yaptığı espriler.
sevdiğin insanların yaptığı herhangi bir espridir. heleki o da anlatırken gülüyorsa senin gülmen kaçınılmazdır, tebessüm bile kurtaramaz durumu.
ayıp olsun olmasın. Gülmediğim zaman ve benim gülmediğim bir espiriye başkası güldüğü zaman tek tepkim " Ne var Komikmi?" .
işyerinde patronun ve patronun gözbebeği yalakasının esprileri.
kendisini kanıtlamaya çalışan insanların yaptığı esprilerdir. ama kanıtlayamadıkları kesin.
gülünmez. ufak bir tebessüm kafidir.
anne babanın yaptığı esprilerdir.
aslında burada ayıp olmasın diye gülmekten ziyade onlar üzülmesin diye gülmek esastır. zaten kuşak farkı nedeniyle sizinle senkronu tutmayan anne babanızın size verdiği emekleri göz önüne alacak olursak az bile yapılan eylem. sana komik gelmeyebilir, espri yeteneği olmayabilir ama burada amacın onca yaptığı fedakarlık yetmezmiş gibi birde seni güldürmeye çalışmak olduğunu unutmamak gerek. bu durumda gerekirse altına sıçarcasına güleceksin molotofkokteylim.

başka hiç kimsenin densiz ve yaratıcılıktan uzak esprisine komik gelmediği sürece gülmemek gerektiğine inanıyorum. ayıp olacak bi durum varsa o espriyi yapan kişi düşünmeli diye düşünüyorum.
genelde hocalarin yaptigi berbat esprilerdir. Bir tanesi aklimda yer etmistir. 8.sinifta oks'ye bir ay kala ders calisiyorduk. Sikilmaya baslayinca hoca en igrencinden bir fikra anlatmisti, adamin biri camiye gidiyor, telefonu caliyor, imam yese bas diyor falan... Butun sinif tepkisizken ben yapmacik bir sekilde gulmeye baslamistim. Allah kimseyi o durumda birakmasin, cok zordur efendim cok.
hele ki espriyi yapan ayıp olmasın diye kendi esprisine gülüyorsa iş işten gerçekten geçmiştir.
(bkz: yan odamda kalan salak arkadaşım)
sizden yaş veya mevki olarak üst olan kişilerin yaptıklarıdır. kayınpeder ya da patron mesela.
gülünmemesi gereken esprilerdir kanımca. karsındakinin seninle aynı mizah anlayısına sahip olup olmadıgı hakkında bir tereddütteysen panpa, sakın olaki espri yapma.
Hoca ve akraba espirisidir. Birde yaş farkı zorunluluğu var.
babanın yaptığı espirilerdir.
patronun esprileri hepsini sikip atar. *
askerde komutanın yaptığı espriler adamın götünden kan alır.
sizin izlemediğiniz dizilerden alıntı yapıp güldürmeye çalışan insanların esprileridir.
Ayıp olmasın diye gülünen, ayıp olmalık gülünemeyecek espriler bence yoktur. Neden tam olarak; sen kendini çok kasıyorsundur yahut herif, senin için mühimdir. Bence dobra olup gülmemelisin. Çünkü, aynı veya türetürevlerindeki esprilerle bir daha karşılaşmazsın.