bugün

müslümanların inandığıdır, yani inandığımızdır. işin garip tarafı ayın yarıldığına dair nasa raporları da var.
yandaş medyanın okurlarını trollemesine vesile olan sözde mucizedir:

http://odatv.com/n.php?n=...-uydurma-cikti-0307151200
türkiyede dinin doğruluğunu kanıtlamak için çakma bilim fantazileri üretilmesi çok eskiye dayanır dedirtir. adamlar rahatça yalan söylüyor çünkü müslümanların araştırmadan soruşturmadan hemen inanacağını bilyorlar...
başka hiçbir uygarlığın görmediği mucizedir. astronomiyle ilgilenenen uygarlıklar güneş, ay tutulması merkür venüs derken hepsini görmüş fakat buna denk gelmemişlerdir(!). Tabii ki de bu bir karalama kampanyasıdır. peygamberi sindiremeyen kafirler bilerek yazmamışlardır. ya da dış mihraklar laikçilerle iş birliği yapıp belgeleri yok etmişlerdir.
akla zamanında islamcı ali murat güven'in yalan olduğunu bizzat kanıtladığı "firavunun cesedi bulundu" yalanını getiren mucizedir.

http://www.haber7.com/tek...edi-efsanesi-de-fos-cikti

kuran'da firavunun cesedinin korunacağı iddia edildiği için,

http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx

malum soytarılar, firavunla alakası olmayan bir cesedi "firavundur" diye pazarlamaya kalkmışlardı zamanında...

böyle şarlatanlıkların bir islamcı tarafından çürütülmesinin, bildiğim ilk ve tek örneğidir ali murat güven'in yaptığı...
Dinin yeri geldiğinde fiziksel mucizeye gerek yok, öyle bi mucize olursa bu dünyadaki sınavın anlamı kalmaz dedikten sonra en basit bişeyi mucizeye yormasıyla açıklanacak üzücü bi hadise.
kimisinin "dinin fiziksel mucizeye ihtiyacı yok" demesine vesile olan sözde mucizedir.

peki dinin mucizeye ihtiyacı yoksa kuran'da geçen ve önceki peygamberlerin atfedilen onca mucize iddiası ne olacak?
Kuran'da da geçen mucize.

Ancak Peygamber'in bir hayvanın sırtında uzayda dolaşması kadar fantastik değildir
Ashjdkdm dedirten olay.
Sürekli yanında dolaşır bu ayı yarması. 250 kg civarı olduğu rivayet edilir. Kafirlere korku salar. Ne demişler bahtsız bedeviyi...
sanırım bu zındıklar şöyle düşünüyor; "ohh gene sabah kalkar kalkmaz inanmadığım ve aslında nötr olmam gereken bir din ve onun kutsallarına hakaret ettim rahatladım ama dindarlar bana hakaret ederse ifade özgürlüğü, insan hakları falan der demokrasi diye ciyaklarım, çomar falan derim"

yani ben başka bir izah düşünemiyorum bu zındıkların ruh haliyle alakalı.

ekleyeyim; zındık kelimesi hakaret için değildir, zira kendisine ateist diyen biri ateist denilmesinden gocunmaz, mesela bana müslüman de "elhamdulillah" derim.
hz. muhammed istemiş allah u teala yarmıştır. arada fark var.
sanki askerlik arkadasi amk.
Dhar şehri kralı Raja Bjoh ve raiyeti tarafından bütün teferruatıyla takîp edilmiş bir olaydır. Kısa süreli olmuştur ve korkan kral daha sonra haberini duyduğu peygambere iman etmiştir. Tarihi bir olaydır. Ayrıca hint kutsal metinlerinde de peygamberimizin geleceğinden bahsedilmektedir. Kuranda bu eskilerin sayfaları olarak gecer. Evet ayı ikiye bölmüştür ve gösterdiği daha başka mucizeler karşısında da kendisine büyücü denmiştir. Kuranda da arkadaşınîz ne büyücü nede mecnun der. Daha da yazabilirim isterseniz.
ateistlerin hepsi saygısız ve beyin yoksunudur biraz saygın olsun köpek.
Mesele yarması değil, tekrar birleştirmesi.
denizi yarsa anlarım üç kişi görür beş kişi görür. kabak gibi tepedeki ayı yarıyor ve dünyada arabistan dışında kimse bu olaya şahit olup bi şeyler yazmıyor bu konu hakkında.
Hz.muhammed sallahlahu aleyhi vesselam diyeceksin allah isterse olmayacak hiçbir şey yoktur.
Çocuğa masal diye anlatsan inanmaz.
http://www.saadettinmerdi...kak-i-kamer-ve-mirac.html

Ayın yarıldığını düşünenler alın hadi okuyun.
Kur'an'da ayın yarılması bahsi bulunan bir sure var ancak iddia ile bağlantılı olduğunu sanmıyorum.

Bu iddiayı gerçekçi bulmuyorum. Eğer böyle bir mucize vuku bulmuş olsaydı, tarih kitaplarında da astronomi kitaplarında da mutlaka yer alırdı.

Ayrıca bu olaydan kalan izleri bugün de tespit etmek mümkün olurdu. Diğer yandan bu mucize ile birlikte kitlesel bir islama giriş de yaşanırdı ki buna delalet edecek bir tarihsel veri yok islam tarihinde de dünya tarihinde de.
Şakk-ı kamer olayı olarak tarihe geçmiştir.. sonsuz kudret sahibi olan Allah'ın izniyle peygamberimizin göstermiş olduģu mucizedir..
Mucizeler müminlerin imanını artırırken , kafirlerin küfrünü artırır..
Görüyorum ki sağlığı yerinde genç sözlük ahalisi , birkaç gevşek alayının sonrasında başlarına bir musibet gelmeyince dozajı artırıp küstahlıkta sınır tanımıyorlar..
Bu bana hz isa nın ve peygamber efendimizin o güzel merhamet dolu cümlesini hatırlattı. Hani o taif te onu taşlamışlardıda mübarek dişi kırılmıştı.. vee cebrail a.s. gelip iste bu iki dagı kaldırıp başlarına yıkayım demişti..
Peygamberimizin dudaklarından da
'Bilmiyorlar..bilselerdi yapmazlardı' cümlesi dökülmüştü..
Çoğunlukla inanılan bir mucizedir. Bilimsel ve tarihsel bir gerçekliği yoktur. Peygamberin en büyük mucizesi kur'an dır. Başka mucize aramaya gerek yoktur. inanıyorsan okur öğrenir tatbik edersin. inanmıyorsan da seni bağlamaz güler geçersin. *
arapların ıslak rüyası. yaran fıkralar arasında gösterilir.
Bilimsel olarak olmayacak durum. Hadi diyelim oldu e peki neden sadece bunu muhammetle sahabeleri görmüş? Ozamanlar roma parlak dönemini yaşarken en ufak olayi bile abartarak anlatan tarih yazarlari neredeymiş. Gunumuzde ay yarilsa bunu 8 milyar insanda bilir ve kuşaktan kuşağa hikaye gibi aktarılır.