bugün

insanlar artık yavaş yavaş uyanıyor kurtuluşumuz yakındır.
https://eksisozluk.com/ku...4546360?a=popular&p=1
edit:biz yıllardan beridir bunu söylüyorduk zaten yeni dank etmiş.
şöyle bir ortamda bile utanmadan rant peşinde koşmaktadırlar.
ayrılıkçı türkler hareketinin pkk ve kürt hareketinin işine geleceğini ve dolaylı yoldan da olsa onlara hizmet ettiğini savunanlar var ya hala, ben de bir şey demiyorum.

her fırsat bulduğunda batı ve sahil illerine doluşan, buralardan rant sağlayan kekelerin sizce kendi başlarına aldıkları kararlarla birden bire geldikleri illere geri dönme gibi bir düşünceleri var mı? vaktinde bölünme türk milleti için kazançtır, keke için ise hazin son.

güya o çok sevip demokratik özerklik ilan ettikleri şehirlerde tıkılı kalmaları durumunda düşman olacakları türkiye ve iranla, baas rejimleri, ırak şam islam devleti ve selefilerle komşu olacaklar. işte o saatten sonra da uzaktan bu savaşı izlemek bizim için çok eğlenceli olacak. elektrik, su, gıda, yardım da beleşe olmayacağından kekeler hastalıktan ve çaresizlikten kırılarak ölecek. belki de topraklarının büyük çoğunluğunu kaybedip rezillikler içerisinde tarih sahnesinden silinecekler.
çok kısa bir zaman içerisinde en koyu türk milliyetçilerini bile bünyesine alacak olan oluşumdur. yakında milliyetçi sözlük yazarlarımızdan kurtcebe noyan bile ayrılıkçı türkler hareketinin en sağlam savunucularından biri olursa şaşırmamak gerek. bütün türkler bir ordu, kekeyi ülkeden atmayan haindir.
kanla alınan topraklar ancak kanla verilir

Son türk evladı ölene kadar mevcut bütün toprakların 1 avuç toprağına bile kimse el süremez.
malum ırkla, eşek sikenlerle yaşamak istemeyen asil türk evlatlarıdır... alın hakkarinizi, vanınızı, siirtinizi götünüze sokun !
Boşuna hayal kuran topluluk

Güzel kardeşim burada bedava yaşıyorlar,vergi vermiyor,polis denetimi yok,kaçak elektrik, yatları katları evleri ne ararsan var.

O adamı deli mi sikti ki oraya gitsin.
(#29355323) bak işte kendin demişsin

Ama birşeyi farkında değilsin bunlar beleşe alışmış siksen gitmez.

Yalnız bunların nüfus artışı endilşelendirmiyor değil.
Protest döndü ya başlığı hortlatayım zira tek başıma 7893 defa tekrarladığım aynı saçmalığa destek verecek kafa çok az...

Efendim ağrı da bilmem kaç milyon Türk lirası + sağlık ücreti + ebesinin örekesi... Ticaret lisesi mezunu musun sen arkadaşım? Ticaret matematiğin kaçtı senin? Milli güvenlik dersi gördün mü?

Arkadaşım Türkiye Cumhuriyeti ltd şti değil öyle muhasebeci kafasıyla ikna falan edemezsin kimseyi hele kendine Türkçü diyen kitleyi asla ikna edemezsin. Zira bu pkk nın silahlı ve ideolojik baskısının tezahürü olan argümanlarla asla! Bu mağlubiyeti kabullenmektense Türkiye Cumhuriyeti Devletinin tamamıyla tarihten silinmesine razıyım! PKK ve onun yardakçısı hem iç hem dış Türk düşmanlarının silahlı ve psikolojik saldırılarına nefes alırken teslim olanlar en az onlar kadar haysiyetsizdir!

Sen kendi fikirlerini söylemekle mükellefsin onun haricinde bir hükmün yok hele Türkçülere laf cambazlığı yapma hadsizliğine hiç mahal yok. En basit ve yalın Türkçüyü dahi bu söylediğin saçmalıklarla ihanetine ortak edemezsin çapın yetmez ve kendine Türkçü diyen hiç kimse bu derece teslimiyetçi ve çapsız değildir!
--spoiler--
arkadaşım türkiye cumhuriyeti ltd şti değil öyle muhasebeci kafasıyla ikna falan edemezsin kimseyi...
--spoiler--

vallahi de billahi de türkiye aslında bir ltd şti'dir.

nasıl ki bir insan, canıyla kanıyla, tırnaklarıyla kazıyarak yoktan var ettiği işletmesinin zarar etmesini istemez ise, biz de vatanseer bireyler olarak türkiye'nin zarar etmesini, hepimizin çoluk çocuğunun boğazından kesilen rızkın başkaları ile paylaşılmasını istemeyiz.

kendi nafakasını başkalarıyla paylaşıp bunu doğru bulan insan zaten hayat mücadelesini kaybetmeye mahkumdur, fazla yorum yapmaya gerek yok bu konuda. akılcı düşünen herkes, ayrılıkçı türkler hareketinin haklılığında fikir birliğine varır.

biz "toprak verelim" demiyoruz. biz, "kürtlerle bir arada yaşamak istemiyoruz" diyoruz. önce bunu idrak edelim.
Bende çok isterdim bunların siktirip gitmesini ama dediğim gibi bu amına koduklarım

Her türlü pisliği yapan,aşırı zengin,mafya,verdi vermeyen,elektrik çalan bir yaratık sürüsü

Şimdi sen bu orospu çocuğuna git de "hadi sana ülke siktir git" desen adam"wollah ben türküm" diyerek senin iliğini kemiğini kurutmaya devam edecek

Ulan adam hala ibnelik yapıyor ayrıca toprak benden çıkıyor sikerim böyle çözümü bende isterim ülkeleri kurulsun da siktirip gitsinler ama gitmez,gidemez çünkü bedavaya alışmış siksen gitmez

Yani olmayan işe inanan türkler canları sağ olsun ne diyelim.
Madem toprak verelim demiyorlar neden harita falan paylaşıp "aha işte şu siyahla işaretlediğimiz yerler"... Diyorlar? Erkan tan tonlamasıyla oku etkili olur. Gb.

T.c nin 50 tane daha ağrı ya bakacak geliri var ancak başındakiler bu denizde gemilerini yüzdürüyor mevzu bu o yüzden sen ağrı ya muş s ayrılan parayı siktir et ona bak. Kuzey ırak ta fiilen kurulmuş bir "Kürdistan" mevcut o vakit dersin ki buradaki Kürtler oraya gidecek bende anlarım niyetini ama sen yok efendim ağrı yı verelim Diyarbakır da zaten Türküm diyen kalmamış verelim dersen orada hop dedik derler.

Verirsen vermiş olursun ve 1 defa verdiğin için tekrar verirsin bilmem anlatabildim mi?

Gürcü'ye artvin i bulgar a Trakya'yı yunan a başka bir tarafı verirsin. Bunun nüfusla ilgisi yok! Ülkede 3.500.000 arap var yarın araplarla yaşamak istemediğin için "Hatay Antep kilis verelim bilmem kaç milyon tele kâr edelim" mi diyeceksin?

Tabi liberal bir bünyeye t.c şirket değildiri anlatmak zor o yüzden bol şans ama en kıyak adres kandil sizin kafadakiler orada.
ben. evet, ayrılmak istiyorum lan daha ötesi var mı?
araya 10 metre duvar örülse. geçmek yasaklansa . kıyamete kadar bir görüşmesek. kıyamet sonrasıda olur . cennetin

güneydoğusunda falan yaşasınlar.
rakamlarla oynamayı çok sever bunlar, 1-2 rakam verelim de oynasınlar.

Almanya - 15.147.423
Irak - 10.887.826
ingiltere - 9.903.172
italya - 7.141.071
Fransa - 6.464.243
ABD - 6.341.841
Rusya Federasyonu - 5.943.014
ispanya - 4.749.584
BAE - 4.655.710
iran - 3.886.190

bu rakamlar 2014 yılı "ihracat" rakamları.

2015 yılında ırak ile bu rakamı 15 milyar dolara çektik* ve almanya ile olan ihracat rakamını yakaladık.

iran'ın yanında yazan o ufak rakam sizi yanıltmasın, zira artık ambargo falan kalmadı ortada.

önümüzdeki yıl 35-40 milyar dolarlık bir ihracat hedefimiz var mesela.

bir de buna ithalat ile daha ucuza mal edip kazanç sağlayacağımız kalemler eklendiğinde ortaya çıkan tabloyu otur bir topla, çıkar, çarp.

yeşil kartı, elektriği, suyu siktir et sen.

orada yıllık gelirinin %30'u yatıyor.

hala 690 diyor milyon diyor.

neyse;

toplasan, çarpsan nüfusunun en fazla %10'unu oluşturan bir bölgeyi elden çıkardın diyelim.

hadi bu elden çıkarma nedeniyle uçup giden hesleri de es geçelim, elektrik konusunda çok hassassınız ama yine de geçelim.

o koskoca ihracat ve ithalat pastasını orada bırakıp ne yiyeceksin delikanlı?

uluda destanlar yazdığın iphone'un yeni modelini de tl ile alırsın artık ameriko'dan. *

size hayat ne kadar kolay amk.
içinde bulunduğum topluluk. ingiltere'de yaşamama rağmen izmir'de yaşadığım günleri hatırlıyorum. 2006'da izmir'de bile bu adamlar ciddi problemdi. nüfus artış hızları, çeteleşmeleri, illegal işleri, uyuşturucu ticareti filan saysam bitmez yarattıkları sorun. teröre ayrılan paraları, yitip giden gencecik fidanları saymıyorum bile.

bütün bunlar ne için ? haritada daha büyük alan kaplamak için. oysa ingiltere bizim dörtte birimiz, almanya bizim üçte birimiz büyüklükte. ama her alanda bizi sollamış durumdalar gelişmişlik olarak.niye hiçkimse çıkıp da topraklarını genişletmeye ve zayıf devletleri bünyesine katmaya çalışmıyo sizce ? adam ne yapsın onca gereksiz toprak parçasını ve bi dünya işsiz güçsüz problemli insan yığınını. o eskidenmiş artık. yönetemediğin ve nüfusunu refaha eriştiremediğin toprak parçası adamın götünde patlıyo sadece. bunun en güzel örneği türkiye'dir. çok gerekli sanki kuş uçmaz, kervan geçmez, çorak birkaç şehir parçası. bu inat ve anlamsız, aptalca kardeşlik edebiyatı türkiye'ye çok kan kaybettirecek.
Boşnaklara da şehir istiyorum. Evet.
Estağfirullaaah
Keko kendi tezini kendi çürütüyor ama hala inatlaşıyor şam şeytanı. Bana o add veya tgb nutukları sökmez paşam sizin en atarlı arkadaşınıza kül tablası yedirdim vakti zamanında. Yok efendim köleleştiriliyoruz batı bizi yiyor! Yedirme lan o zaman lale seni!

Sanki ağrı yı van ı hakkari yi verdiği zaman kalan kısmında yemeyecek seni batılı! Lan sen değil misin pkk bölünmek falan istemiyor diyen? O yüzden biz bunları atalım sırtımızdan diyen?

Orada bir deniz var pkk da o denizde kendi gemisini rahat rahat yüzdürmek istiyor. Pkk daha devletleşmemişken yıllık geliri 750 milyon Euro yu bulmuş karayılan kışın alplerde iskandinav kızlarıyla eğleniyor bırakır mı rantını çorbasını!

Ben parasında falanda değilim kimseye de kılıç kuşanın sefere çıkıyoruz irademdir diye buyruk falanda vermedim! Keko elit ya biz varoş milliyetçisiyiz duygusal çocuklarız bayrağa bakıp sigara tüttürüp "vay amua goim" diye içerleniyoruz!

Bi bu dalyarak zeki ama kendi çapında zeki geç anlayacak!
türk ırkına liderlik vasfı bahşedildi. ne siz en küçük sorunda bir parçanızı kesip atın diye ne de o parçada yaşayan bir türkü mağdur edin diye. sakın ola türklüğünüzden istifa etmeyin.

(bkz: vatanın temeli madde 66)
ısrarla bakınız.
Güzel masal.
Adam diyor ki biz daha önce zaten verdik Viyana'dan fas a kadar verdik...

1. Ve 2.dünya harbinde gerçekleşen hadiselerden falan örnek veriyor. Devletlerle yapılan mücadeleler sonrasında yaşananları örnek gösteriyor! Herhalde bu fakir pkk yı devlet olarak görüyor tanıyor. Biz kuzey Afrika da mısır haricinde savaşmadık dediğin ülkelerin çoğu Osmanlıya kendi iradesiyle biat etti. Keza Ortadoğu da Sünni ulema beylere baskı yaptı şii safevi hanedanına karşı birçok arap beyi osmanlıya biat etti sonra yeni bir çağda dengeler değişti bazı şeyler yaşandı. Sen şimdi viyana da cermen e karşı verilen mücadeleyle bir terör örgütüne karşı yapılan mücadeleyi bir tutacak çaptaysan zaten konuşmaya gerek yok. Kalibren o... O kadar bulur hedefi sözlerin.

Türkçülerin bu boş mevzuya itibar etmediği ve karşı çıktığı da zaten yazılanlardan dolayı ortada.
Galiba biraz tembel, biraz dik kafali ve korkaklar? Kardesim sizin o bolgedeki oyundan haberiniz yok mu ya, bak bi kere diz cokersen bi daha kalkamazsin, diz cokmemeye bakacaksin, hele ki boyle bir orgute pabuc birakirsan bundan sonra hic bi ulke seni tınlar mı, papua yeni gine olursun sayginlik konusunda.
Gelelim cografi sebeplere, kardesim o bolgede her sey var, petrol var en onemlisi, bir cok maden var, dogal guzellikler var, orda yasayan insanlari sevmiyoruz diye neden o guzelim topraktan nefrer edelim, dusunsene orda teror olmadigini, hangimiz gidip gezmek istemeyiz, kesinlikle ayrilikci turkler bu isi kestirip atmamali ve derin derin arastirmali, sonuclarini iyi incelemeli. Sen simdi toprak verirsen sonsuza kadar sana kin besleyecek insanlara cok buyuk bi firsat verirsin, saniyormusun ki topragi alinca seni cok sevecek, hayir yine senden nefrer edecek ustune bir de kendine guveni tavan yapacak, silkinip kendinize geliniz.
eksiyi basıp gugıldan kaçak elektrik, yeşil kart giderlerini hesaplayarak o milyarları yakalamaya çalışıyorsunuz anladığım kadarıyla. *
çünkü bir cevap yok ortada.

şimdi bölücü kürt ve türk arkadaşlar, bölünmenin iki taraf için de kaybettireceklerini kısaca anlatalım size.

kürtler için;

- kuzeyinde ve batısında türkiye, doğusunda iran, güneyinde ise şii arap devletleri olmak üzere 4 düşman devletin arasında bit kadar bir ülke olarak kalacaksınız.

- bu düşman ülkeler sınır kapılarını kapatsa, geçişleri durdursa açlıktan ölürsünüz yani öyle bir devlete sahip olacaksınız.

- ilk işiniz barzani ile bir savaşa girişmek olacak ve yıllarca süren iç savaşlarla cebelleşeceksiniz.

çünkü barzani kürt halkının liderliğini "al buyur" diye pkk'ya verecek bir adam değil.

şimdi bile bir küs bir barışıksınız.

- kendi bayrağınız altında kendi dilinizi konuşacaksınız belki ama hiçbir zaman huzura eremeyeceksiniz.

her küçük ortadoğu devleti gibi - ki artık ortadoğuda büyük olmak da bir şey ifade etmiyor, eline iki silah "benim" diye ortaya atılacak ve kan ile savaş ile yıllarınızı heba edeceksiniz.

hep söylüyoruz ama tekrar söyleyelim;

bu bayrak hepimizin bayrağı, bu ülke de hepimizin ülkesi.

bugüne kadar beraber yaşadık, bugünden sonra da hepimiz için hayırlı olan beraber yaşamaktır.

dil, etnik kimlik olarak tanınmak, mecliste temsil gibi en tabii haklarınız için de beraber savaşıyoruz, beraber savaşmaya devam edeceğiz.

ne türkiye eski türkiye ne de türk eski türk.

burada kürtleri sürelim, türkleri getirelim, iskandinavlara ıslık çalalım diyen adamların günlük hayatta bir yaptırım gücü yok.

her yerde böyle gevşek gevşek konuşma cesaretini de gösteremezler.
Kürtlere böldüremeyince bu gerizekalıları mı bulmuşlar he?
Biz de enayiydik. Akın akın bu görüşe kayma bekleyen eşşekler de mevcut demekki. Te allah ım ya.
ayrılıp gitsinlerdir. bi ayrılamadılar.