bugün

2010 yılında ifade etmeye başladığım fikirlerimin bir kısmını şiar edinmiş güruh.

o zaman üye olduğum sözlüğe yazmıştım. gerçi benim yaklaşımım biraz farklı idi; kuzey Irak'ta bir kürdistan kurulmasına ön ayak olmalı idi türkiye; daha sonra bağımsızlık isteyen bölücü şerefsizler oraya sürülmeli idi. yaklaşık böyle bir tasarı idi.

bununla beraber; güneydoğudan tüm teşviğin, devlet hizmetinin, vergi harcama kalemlerinin ve devlet organlarının çekilmesi, güvenli bir sınır belirlenerek; mayın-duvar ve keskin nişancı ve ihlal halinde sorgusuz elimine metodları ile izole edilmesine dayanıyordu. ne çözüm süreci, ne ışıt, ne esad bir şey yoktu. görüyorum ki, oldukça doğru yaklaşmışım konuya.
Faşist oluşum.
gün geçtikçe haklılık payları artan gruptur.

keşke böyle olmasa idi. aşiret ve Müslüman kürtler; pkk adı verilen orospu çocuğu uyuz itler grubunun palazlanmasına müsaade etmeselerdi. gerçi 90 sonlarında güzel bir işbirliği oluşmuştu; ama akp var ya..ah o akp. vebaliniz büyük.

türkiye israil modelini aranje etmelidir. evet üzülüyoruz, biliyoruz ki terörü desteklemeyen, polis, asker, öğretmen, doktor, kamu görevlisi öldüğünde, çocuklar öldüğünde üzülen kürtler de var. fakat ne acı ki, bizim kayıplarımız daha değerli. el ele verilmeyince ne olacak? terör, o ya da bu şekilde temizlenecek. ya beraber, ya münferit.

sağduyu, bir noktadan sonra sadece karşılık bulduğunda anlamlıdır. diğer türlüsü enayiliktir.

bazıları korkuyorlar falan demiş. hayır, zerrece korkumuz yok. sadece tedbir alıyoruz mazlumlarmız ve şehitlerimizin azalması için.
Toprak verelimci Türkler değillermiş. Bak sen şu havalara.
Peki bu on milyon Kürdü neremize sokuyoruz? Sığarsa sen başla . Ben geliyorum.
Toprak verelimci değillerdir.
Binaenaleyh vereceğimiz toprağımız yok zaten. Aksine toprak kazanalımcıdırlar. Fıratın doğusunu feda edip batıda tam egemen olmayı tercih ederler.
Kafayı kürtlerin elektrik faturalarına ve doğuya harcanan üç beş kuruşa takmış faşist oluşum, çok tehlikeli düşünceler içinde olan oluşum, tamam kürtler de sizinle beraber yaşamaya bayılmıyor ama her şeyin bir zamanı var öyle pat diye sırf siz istediğiniz için olmaz bu işler, Kürt halkı ne zaman ayrılması gerektiğini bilecek kadar politika üretme kabiliyetine fazlasıyla sahiptir.
-ama ben kürtçe konuşmak istiyorum
-peki konuş evladım.
-ama konuşmak yetmez, okullarda da öğretmelisiniz
-peki öğretelim evladım.
-ama belediyeleri biz yönetelim
-olur yönetin evladım.
-hani birde bayrağımız olsa, sarılı kırmızılı,yeşilli
-hay hay,sancaktarı da öcalan olsun.
-sahi o garibi de salıverin, yaşlandı artık.
-tabi, ne demek saldık gitti.
-elektrik ve suya para ödemem
-ödeme evladım, biz paylaşır öderiz.
-dağdan ineriz gençlere iyi bir iş, yaşlılara dolgun emekli maaşı isteriz
-hay hay ne demek,ikramiye bile veririz.
-hakkari, mardin,diyarbakır,urfa,antep,şırnak,bingöl, bitlis te özerklik verin
-olur evladım.
-ama doğu anadoludan da van,kars,ardahan,muş ve birkaç il daha isteriz
-ayıp ettin lafımı olur, ordan da veririz.
-ama hiç denizimiz yok, mersin, hatay, iskenderun u da verseniz de biraz kayık yüzdürsek
-tabi canım, lafı mı olur, van gölü ve canavarı da hediyemiz olsun.
-ya hiç boğazımız ve adamız yok, boğazlardan birini yanındanda heybeli olsa
-ne demek paşam, lafımı olur, kınalı ada da hediyemiz olsun.

işin özeti sen bunlara istediğini verirsen şımarır daha fazlasını ister

Ülkeyi bölüp kurtulmak(kurtulma değil sonun başlangıcı) yerine terör ile adam gibi mücadele edilse terör'ün "t" si kalmaz

Birde bu ayrılıkçı türkler bir milliyetçi oluyor bir milliyetçi oluyor hiç sorma.
AYRILMAK ISTEYEN AYRILSIN BEYLER ANCAK BiR KARIŞ TOPRAKTA GÖZÜ OLANIN GÖZÜNÜ OYARIM ŞiMDi DAGALIN.
türkiye'nin bölünmesini destekliyorum.

kürtlerin ayrılmaya hakkı varsa benim de hakkım var.

kürtlerle birlikte yaşamak istemiyorum.

vergi vermeden kamu harcamalarından benden fazla yararlanmalarından,

benim verdiğim yüksek vergiler sayesinde (türkiye'de fiyat düzeyi yükseliyor ve bu sayede) kürtlerin kaçakçılıkla geçinmesinden bıktım.

ben dünyanın en pahalı benzinini kullanmasam kürtler akaryakıt kaçakçılığından para kazanamaz.

bütün bunları bir tarafa bırakın,

yarattıkları güvenlik açığından ve

tüm ulusal sorunlarda bizim karşımızda yer almalarından (ermeni sorununda ermenilerden, kıbrıs sorununda rumlardan taraf olmaları),

ulusal bütünlüğü bozmalarından bıktım usandım.

kız almışız kız vermişiz edebiyatı da sıktı artık. sikeyim kızınızı da oğlunuzu da lan.

ruslardan, ukraynalılardan da kız alıp kız verdik. onlarla birleşelim o zaman amk.

sen bir japonla evlendin diye biz japonyayla birleşmek zorunda mıyız amk. nasıl bir geri zekalılık lan bu.

memur atayıp göndersek iki aya kalmadan tayin isteyecek adamlar burada duyar kasıyor. gitmeyeceğin yer, bir gün olsun gezip görmeyeceğin yerler vatan değildir.

bütün bu sıkıntıyı, haritada büyük görünelim saplantısı olan adamlar yüzünden çekiyoruz.

hastasınız amk siz. haritada büyük görünme saplantınız yüzünden kürtler de oraları sömürüyoruz filan sanıyorlar. Toplanan vergiyle yapılan kamu harcamalarını karşılaştır; bizim üzerimizden geçiniyorlar.

sizin bu hastalıklı harita saçmalığınız yüzünden 50 bin insan öldü, istanbul, izmir ankara dünyanın en kalitesiz göçü nedeniyle yaşanmaz hale geldi.

800 milyar dolar para boşa harcandı. neden?

senin hastalıklı harita saplantın yüzünden.

her yıl kaçakçılık nedeniyle türkiye'nin batısından tokatlanan para 40 milyar dolar.

et kaçak,
sigara kaçak,
altın kaçak,
elektronik eşya kaçak,
akaryakıt kaçak,
cep telefonu kaçak,

bu kaçakçılara her yıl ben 40 milyar dolar ödüyorum haberin var mı?

ben tarımda da, sanayide de, ticarette de, turizmde de yunanistan'dan iyiyim ama

yunanistan'daki refahın üçte biri bende yok it herif.

bu kadar büyük bir soygunu huzur ve barış ortamında gizleyemezsin. savaş bundan dolayı var ve hep var olacak dangalak herif.

son 35 yılda benden çalınan para 1,5 trilyon dolar yavşak herif.

hiç kimse yılda 40 milyar dolar gelir sağladığı tezgahı kapatıp gitmez.

savaş bitecek çatışmalar sone erecek diyenler babayı alırlar.

dış güçler diyenler yalan söylüyorlar. bu soygunu israil, abd yapmıyor. bu soygunu yapanlar bizimle aynı kimliği taşıyor.

güney doğuda savaş olduğuna beni ikna edemezsiniz. güney doğuda bir tiyatro oynanıyor. millete gına gelmeye başladığında barış, huzur diyor, sonra yeniden çatışmaya başlıyorlar.

ben sıkıldım artık bu tiyatrodan.

artık çıkmak istiyorum.
Dediğim gibi bu vatandaşlar burada böyle konuşur utanmadan Filistin'e kızar

A be Gerizekalım dinle Filistin ve israil i biliyorsun değil mi?

Evet israil'in kurulmasının ve güçlenmesinin arkasında kim var ingiltere ve Amerika birleşik devletleri

Pkk terörünün amacı nedir Türkiye'nin doğusu ve güneydoğusu,iran'ın batısı, ırak'ın kuzeyi ve Suriye ile birlikte bir devlet kurmak

Arkasında kim var Amerika birleşik devletleri, Avrupa birliği, Rusya gibi dünya devleri

Sen sanıyor musun onlar orada bağımsız devlet kurunca iş bitecek hayır israil-filistin misali ortalık karışacak ve üzülerek söylüyorum ki burada israil kürtler olacak

Bu vatandaşların da bilgisi var ama düşünme kabiliyeti yok.
güneydoğu ve malum oluşum kanserdir. bunu oluşturan, destekleyen, sempati duyan herkes de aynı kategoridedir. kansere ne yapılırsa, hangi aşamasında ne yapılırsa o şekilde hareket edilmelidir.

ne zaman ayrılacağını bilirmiş.

siz ancak kalleşliği, her nevi şerefsizlik ve ahlaksızlığı, uyuşturucu satmayı, haraç toplamayı, masuma kıymayı, okullara, hastanelere, ailesinin yanındaki polise arkadan saldırmayı, yol tuzaklamayı, kaçakçılığı, öşehçiliği ve yıllardır, yüzyıllardır fitne çıkarmayı ve fitneye ait olmayı bilirsiniz. bir de sıçan gibi üreyip ortaya salmayı.

bir ara elektrik faturası kürtçe gelmezse ödemeyeceğiz diye tutturmuşlardı; çok gülmüştüm.

fatura mı ödüyordunuz ki?
Kürtleri batıdan doğuya sürebileceğini zannedip Hayal gören faşist guruptur, yahu siz Ülkede doğru dürüst otorite sağlayamazken kürtleri trenlere doldurup doğuya göndermeyi nasıl başaracaksınız çok merak ediyorum, Kürt halkı 90 lara göre çok daha bilinçli ve organize bir halde yani bu iş biraz sıkar sevgili faşist arkadaşım.
Ayrıca bu başlıkta kürtlerin kaçakçı ve beleşçi olduğunu iddia edenlere şunu söylemek istiyorum; Doğu'da zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren bir halk hayatını devam ettirmek için büyük bir mücadele vermekte ve bu hayat mücadelesinde siz elit faşistlerin anlayamayacağı ve normal karşılamayacağı şeyler olabilir bu çok normal, kürtler yaptıklarını size beğendirmek zorunda değil beğenmeyen bodrum sahilinden kalkan bir mülteci botuna binip siktir olup gitsin.
Ot bile bitmeyen topraklar dediğiniz yukarı Mezopotamya ise bunu savunan 3-5 kişinin cehalet katsayısının yüksekliği konusunda bir ön araştırma yapmaya istekli olurum.
Dicle, Fırat, Harran, Van Gölü gibi isimler size bir anlam ifade ediyor mu?
Ayrıca batı da kalacak 10 milyon Kürdü tehcir etmek sizin için biraz zor olmayacak mı?
genel olarak benim gibi insanlardır.

bütün arzuları kürtleri, ermenileri, gürcü, çerkez, rum, ermeni, laz veya diğer kalan tüm etnik artıkları sınır dışına siktir edip yurdun her tarafını güven içerisinde az ve öz bir nüfus ile kullanmak.

ayrılıkçı olmak topraklardan vazgeçerek olmaz. zira o topraklar bizim babamızın malı. bedeli kan ile ödendi.
yurt dışındaki türkler ve türk dünyası hakkında ne düşündüklerini merak ettiğim ayrılıkçı türk arkadaşlardır. şimdi kürtlerden ayrılacağız tamam, kürtleri çoğunlukta olduğu illere postalayacağız, o da olmazsa vatandaşlıktan çıkarıp, hizmet vermeyeceğiz, bir şekilde gitmelerini sağlayacağız çoğunlukta olduğu illere vesaire, onlar da tamam!

peki ya başka ülkelerde türklerin çoğunlukta olduğu bölgeler? anladığım kadarıyla her halkın kendi kaderini tayin etmesi ilkesini savunuyorsunuz. bu nedenle kürtlerin çoğunlukta olduğu yerlerde devlet kurma hakkı var size göre. o zaman batı trakyadaki türkler için, musul ve halepteki türkmenler için ve ermenilerin gaspettiği azerbaycan toprağı karabağda tekrar azerilerin yaşaması için de bir kalkışmanız olacak mı? yoksa amacınız tamamen iç türkleri kurtarıp sırf türkiye türkleriyle bir geleceğe yürüyüş planı mı yapmak?

türkiyede kürtlerin çoğunlukta olduğu iller varsa, türkiye cumhuriyeti sınırları içerisinde olmayıp ama türklerin çoğunlukta olduğu iller de var. bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? sonra batı trakya türkleri, ortadoğu türkmenleri, azerbaycan türkleri gibi türkiye türklerine yakın türk toplulukları hakkındaki görüşleriniz nelerdir? saygılar!
Üstteki yazara katılıyorum

O zaman doğu Türkistan,Tibet,Mançurya, tuva cumhuriyeti,Altay cumhuriyeti, Kafkasya, çuvaşistan,Tataristan, yakutistan buradan da ruslar ve Çinliler de çekilecek mi?
ayrılıkçılıkla falan pek alakam yok da doğu türkistan nolacak diye burdaki tavrı değiştireceksek işimiz var.

80 milyon başız biz burda, bir de başımıza suriyeliler çıktı. bizim derdimiz bize yeter!..
Gerçek türk diyebileceğim üç beş insandan bi kısmı.
Diğeri için:

(bkz: Selahattin Demirtaş)
hayaldir sadece.

pratikte imkansızdır. ayrıca hadi ütopyamız da bunu yaptık sadece devlet olarak toprak kaybetmekle kalırsın. bir tane kürt batıyı bırakıp o saçma devletçiğe gitmez. zorla da gönderemezsin...

tabi düşününce güzel geliyor ama iş etnik yapıdan öte artık türk olup vatan hanini gibi davranan kula kulluk eden milyonlar var...
Konu pkk değil siz daha anlamadınız sanırım. PKK ile mücadele edersin.
Peki senden gizli veya açıktan nefret eden milyonlarca yaratıkla yaşamak?
Ömö höpsö pökökölö döğöl diyenin kalbini kırarım "Biji serok Apo diyen" askeri polisi tehdit eden "bahar geldi cemreyle erken düşüyor" diyen insanlara %13 oy verdi kürt kardeşin vermeyenlerin de bir çoğu aman rıza bey ağzımızın tadı kaçmasın modunda vermedi.
total war oynayan yazar başlığı.
Çözüm süreci zamanında ayrılığı savunuyorduk. Bunların olacağı çok açıktı. Eğer bizim yolumuz izleseydi şimdi 500 yakın kınalı kuzumuzu kaybetmiyecektik. Hemde ne için? Karagötlü canlı bomba adaylarıyla birlikte yaşamak için.
Gece 03:40 allah kahretsin ki yatmadan önce twitter bakma gafletinde bulundum. Gene vatan evladımız kaybettik gene beni uyku tutmadı.
Akıllarınca kürtleri doğuya gönderip Kürt sorununu çözebileceklerini sanan faşist oluşum, evet tüm kürtler valizlerimizi toparladık ve sizden emir bekliyoruz.
toprak vermemek koşuluyla evet. ya sev ya siktir git.