bugün

Aynı Kürtçüler gibi bunlardan da nefret ediyorum.
Kafayı kürtlere takmış olan ve Kürt halkının geleceğini tehdit eden oluşum, illa da birilerinden ayrılmak istiyorsanız çerkezler den, lazlar dan ayrılın kardeşim biz şimdilik ayrılmayı düşünmüyoruz.
Kendileri verilerle konuşmasına rağmen Boş goygoyla, dogmatik ezberlerle eleştirilen insanlardır.
şahsen kürt-türk diye değilde ermeni-türk diye ayırırım, asalanın yan ürünü pkk lı ermeni köpekleri... ermeninin de iyisi vardır elbet sözüm onlara değil de çoğu kötü be abi kanı bozuk bunların kürt kardeşimle aramı bozuyo bide çakala bak
benim dört yaşında bir yeğenim var, onun pipisindeki akıl başlığı açan da yok..
türkler çözüm odaklıdır, kendinizle karıştırmayın..
Tehlikeli bir oluşum, bu fikirler çurutulmeli. Çunku halklarin ortak noktasi olan vatandaşlik bilincini zedeleyici bir fikriyat.
kesinkes tasvip etmediğim ideolojiye mensubiyet gösteren ''beyaz türkler''dir. zira, bu sorunun çözümünün toprak kaybından geçtiğini düşünmek en kolay yolu seçmek olacağı gibi, zamanın balkan devletleri gibi; burada kurulacak bir devletin de gözünü batıya dikmesine vesile tanıyacaktır. terörle mücadelede atalarımızı örnek almamız elzemdir.
binlerce yıldır birleştirici rolü oynamışlardır. sabırları hoş görüleri, affetme kabiliyetleri hiçbir millette bulunmaz. ancak bir kusurları vardır, kendilerine yapılan haksızlıkları, katliamları ifade edemezler. ortalıkta katledildik "kahrolsun türk katliamı" diye organize olup çığırtkanlık yapmaya tenezzül etmezler. asırlardır huzur içinde bir arada yaşadıkları toplumlar tarafından arkadan vurulma alışkanlıkları vardır. hiçbir millete anlatamazlar, dinletemezler, zaten bunun icin de cok cabalamazlar. ama 1 yıl ama 10 yıl ama 100 yıl.. arada bir kafaları calısmaya baslar, derler ki "bize bizden baska kimseden fayda yok". bu noktada ayrılıkçı olarak adlandırılmaya başlarlar. sonra şiddet gelir, sonra intikam gelir, sonra savaş gelir. sonuçta geride zırlayan ağlayan başka bir millet bırakırlar, yüzyıllarca acıyıp zırlamalarını dinleyip 5 para etmez bünyeler için "o da candır insandır" diyip üzülürler...
görsel
Kürt halkının gücünü görüp neler yapabileceğinin farkına vararak yusuf, yusuf eden tırsak Türkler'den oluşan gurup.

Bakıyorum da belli başlı kimseler bu başlığa yazıp, yazıp duruyor neyse ki Türkiye halkı bu kişilerin fikirlerine rağbet etmiyor ve onların düşündüğü gibi olmayacak sonunda barış ve demokrasi kazanacak.
Bu arkadaşlar bilmelilerdir ki; topraklarında pkk gibi bir terör örgütüyla başa çıkamayan bir ülke, geri kalan topraklarını da (çanakkale, izmir, istanbul vs) ingiltere, yunanistan gibi, bir terör örgütünden çok daha fazla şey ifade eden ve pkk gibi topraklarımızda gözü olan ülkelere kaptırmaya mahkûmdur. 3 çeyrek vatan diye bir şey olmaz. Vatan ya vardır yada yoktur.
Dicle ve fırat gibi ülkenin can damarlarını Ortadoğu ya terketmek isteyen mallar sürüsü.
Sözde milliyetçidirler ama atalarımızın kanla aldığı toprakları bırakıp topukları vura vura kaçmak isterler.

çözüm üretmezler. terk ederler.
sayın savcım preet bharara'dan bir vesileyle gırtlaklarına çökmesini talep ettiğim türklerdir.

yahu siz kimsiniz amk ? kesesini babasının cebinden ayıramayan tipler kalkmış taksimat yapıyor. şaşkınlıktan stigmata çıkartmak üzreyim...
fena halde saygı duyduğum insanlar. fani ömrümüzün içine etmiş sürüye en mantıklı yaklaşımı olanlardır.

hergün şehit haberi dinlemek zorundamıyım . yeter aq. ibneleri.
Topraktan türk olmayanları kovmak dahilse ben de bu gruptayım.
Kürt sorununu Ülkeyi bölüp Kürt halkını trenlere doldurup doğuya göndermek ve daracık bir alana sıkıştırmak suretiyle çözebileceğini sanan ileri zekalı arkadaşlardan oluşan oluşum.

O kadar kolay mı? Siz bodrum un plajlarında kıçınızı bronzlaştırırken bu toprakların asıl sahipleri Doğu'da toz, toprak ve sefalet içerisinde yaşayacak, öyle mi?, öyle yağma yok kardeşim kürdün nefes aldığı her yerde kürtlerin de hakkı vardır.
Maalesef var olan oluşum.
Yugoslavya zamanında Sırp ların yaptığı şey.
Söylemleri birbirine yakın.
Şimdi Yugoslavya dan kopmuş devletçiklerin hiç birini sikleyen yok.
Neyse ki bu fikirler sözlükteki üç beş fularlı t rk faşosuna ait olmaktan öteye gidemiyor reel hayatta karşılığı yok, Anadolu halkları böyle faşist fikirleri benimsemiyor ve bu fikirleri savunan bölücüleri de dışlıyor, şimdi bu vesile ile bu bölücü çetenin ele başlarından biri olan sayın arbutus' a bir iki kelamım var; batıdaki mühendis meslektaşların dünyada mühendisliğin tüm branşlarında döktürürken sen toplum mühendisliğine soyunmuşsun, allasen işin gücün yok mu senin.
Ananı da al git demiştir. cb
Tehlikeli birlik, dagitilmasi gerek.
"toprak verelimci türkler" değil, adı üzerinde "ayrılıkçı türkler"dir.

ayrılık demek illa toprak vermek demek değildir. ayrılmanın bir sürü yöntemleri var.

mübadele var, tehcir var, sınırdışı var, izolasyon var...ve tabi bir milletin bir toprağa sahip olabilmesi için o toprakları haketmesi, tapusunu alabilmesi lazım.
işin bu kısmı beni hiç ilgilendirmiyor.

ama burada bakıyorum da hala "ayrılmayalım" diyen sözde milliyetçiler, vatanseverler var.

işte sen "ayrılmayalım" dedikçe, "her kürt pkk'lı değil" dedikçe senin de hakkına tacavüz ediliyor, benim de.

ben üretiyorum, vergimi ödüyorum ama kendi ödediğim vergi bana yatırım olarak döneceği yerde, genç kardeşlerime iş, istihdam, eğitim olarak döneceği yerde dört harflilerle paylaşılıyor, benim hakkımdan başkaları nemalanıyor.

işte ayrılıkçı türklerin isyanı bunadır.
türk milletinin yararınadır.

bizler ne bir kürde, ne de bir suriyeliye bakmak zorunda değiliz.
Nerde kaldılar hayret, bugün Diyarbakır'da meydana gelen patlamanın ardından bu başlığa; " kürtleri istemiyoruz, defolsunlar ülkemizden" deyü yazmak için nerede kaldıklarını merak ettiğim faşist eğilimli yazarlar gurubu.
Biz de sizinle beraber yaşamaya merak değiliz faşolar ama Kürt halkı yüzyıllardır süregelen mağduriyetini gidermeden ayrılık mümkün değil, böyle boş hayallere kapılmayın, hem bu iş öyle sizin dediğiniz gibi olmaz 20 milyonluk Kürt nufusunu daracık bir alana sıkıştırmayı düşünüp kürtlerin sırf devlet kurmak adına buna razı olacağını düşünmeniz aptalıktan öteye geçemez, Kürdistan'ın Akdenizede kıyısı olmalı, karadenizede.