bugün

kalbin yerinden sökülmesi.
"ayrılık da sevdaya dahil" demiş rahmetli usta, Attila ilhan...
yıl 2011 oldu. yüzyıllar geçti falan. ulan hala ayrılık var, sonrasında özlem var. anlam verememek var, yalandı dolandı. sikerim böyle işi. şu beyin denen bencil organ acıyı neden engellemiyor? sikerim amınakoyim. sözlük formatına da selam ederim.
Sözlük bana çok koyar be
Daha dün ayrıldım yengenizden . Pardon eski yengenizden ..
Ben istedim ayrılığı peki ya sonrası ? , onun o gözlerine bakmayı özlemedimmi .
Deli gibi seviyorum hala seni ...
Geri dön diyebilirmiyim ?
Yapabilirmiyim söyle ?
Yapamam . Sen artık benım ulaşamayacağım kızsın . Ben senin ulaşamayacağın erkeğim.
Elveda sevgilim seni çok seviyorum !
Leman Sam kusursuz bir yorumla söylemiştir. Çok sevdiğim bir şarkıdır. ''Ayrılık, ayrılık aman ayrılık. Her bir dertten ala yaman ayrılık.''
insanların birbirlerini tanımaları için en iyi zaman ayrılmalarına yakın zamandır.
önceleri hicran yarası, sonraları vicdan yarası.
gitti bu gecenin de yarısı, şimdi uzun uzun düşünmenin sırası.
allah kimseyi kedisinden bile ayırmasın.
agirdir,kaldirlamaz..
cavit tebrizli'nin bir başka söylediği...
bir anda farkedilir ki; bu lanetin yüzünden iki haftadır aldığın nefes "acıtmaktadır". daha kötüsü, daha ne kadar böyle devam edecektir, bilinmez.
ayrılık bağlı olunan ana parçadan kopma olarak değerlendirilir. ayrı kalmak ayrı olmak ayrımak diye türevleride çoğaltılabilir.
doğal olaydır.
not:sonunda ölüm yoktur. hayat devam eder.
bir ilişkide ayrılık en kolay olanı. zor olan unutmak. ama en zor olanı bilinçaltına yerleşen görüntüler. genelde rüyada ya da en savunmasız durumlarda ortaya çıkıp hayatınızı sikip geri kaybolurlar. ayrılmak her türlü zordur. özellikle sevdiğin insandan ayrılıyorsan daha da zordur.
ölmeden mezera girmek gibidir.
düş sokağı sakinlerinin en iyi şarkılarından biridir.
herkesin başına gelir.
severken ayrılmayın ama.
Çok uzun zaman ayrılmak için her şeyi yapsan da koskocaman bir ağırlıktır. Oturur kalbinin tam ortasına. Hayatta en kötü şey değer verdiğin bir insanın hayatını zindana çevirmekmiş. O ısrarla, dimdik bir duruşla sevgisinin arkasında dururken bağlanmaktan it gibi korkup salak saçma hareketler yapmakmış. Ayrılığı istemene rağmen gerçekten ilişkini bitirip, karsindaki insani ne kadar uzdugunu anlayinca vicdan azabindan olmek istemekmis. Kendini alkole verip keske demekmis. Devam etmesi icin degil "keske onu uzmeseydim" diye. Bombos bir keske.
1958 yapımı, siyah beyaz türk filmi. yönetmen sırrı gültekin, oyuncular bülent oran, leyla altın, özdemir han, atıf kaptan, neşe yulaç, selahattin yazgan.
sabah sabah dinlenmemesi önerilen düş sokağı sakinleri şarkısıdır.
ayrılık, hani diyorsunuz ya gençler, bayılıyorum sözünüze damardan, evet damardan aşk teması.

biz mazinin adamları; hüzün dolarız zeki müreni dinlerken;

"ayrılık yarı ölmekmiş,
kulağımı okşar sesin
benden uzak benimlesin
artık hayal misin nesin
ey sevgili nerdesin."

o kadar yarı öldüm ki, ölmeyi özledim.
mutlaka farid farjad tan dinlenilmesi gereken şarkı.

buyrun: http://www.youtube.com/watch?v=4TX7w2eCu4c .
eğer yol bittiyse geri gitmesini de bilmek gerek.
her bir dertten yana yaman olan şeydir.

(bkz: fikrimden geceler)
ayrılık ne biliyor musun? ne araya yolların girmesi, ne kapanan kapılar, ne yıldız kayması gecede, ne güz, ne cephelerde tren tarifesi, ne de turna katarı gökte...
insanın içini dökmekten vazgeçmesi ayrılık. (bkz: şükrü erbaş)