bugün

Rahmetli baykal kent'siz bir boka benzemeyecek dizidir.
feridun bitir siz izlenilmeyecek dizidir.

(bkz: yırttık abicim yırttık)
bernanın kuş yuvası kafası olmadan izlenmeyecek dizidir.
Mete horozoglu ve algi eke'nin basrollerinde oynadigi ve bir donem trt'de hakan yılmaz ve janset'in oynadigi dizinin yeniden uyarlamasi olan ve tv8'de yayinlanacak olan dizi.
Edit: uyarı için T bag 'a teşekkürler
sebebi neydi ki?
seneler önce çekilmiş bitmiş diziyi tekrar ısıtmanın manası neydi acaba?
tutmayacağı belli de oynayanlara yazık.
bu sefer fark evin ortasındaki bant olay yeri inceleme bandı olacak galiba. farklı isimlerke aynı senaryoyu ısıtıp temcit pilavı misali önümüze sunulacağı güya yeni dizi.
algi eke hatrina bi bakilir.
yıllar önce deli gibi hastasıydım bunun. o zamanlar cidden türk dizileri güzeldi fakat eski tadı vermeyeceği konusunda ben de aynı fikirdeyim.dizinin senaryosundan ziyade çok yaratıcı karakterler vardı, zaten o seviliyordu asıl. feridun bitir, laptop recai, binali...
ne kadar güzel olursa olsun gözler hakan yılmazi janseti ve en önemlisi necmi yapıcı yı arar. ha tutar mı kesinlikle tutmaz.
feridun bitir rolünü (bkz: Bülent Şakrak) canlandıracakmış.
görsel
görsel
görsel
görsel
belli bir dönemin fenomen dizisi. başarılı olmasını umduğum ; ancak olacağını sanmadığım dizidir.
birol güven'in ısıtıp ısıtıp tekrar yayınladığı çocuklar duymasın dizisine benzemediğini umduğum yeni dizi.
televizyondan haberim olmadığı ortada. (bkz: yeni duydum)
ama güzel diziydi be önceden sarıyodu.
Böyle bir kadro oluşturulmuşken neden eskiyi ısıtıp yeniden önümüze koyuyorlar neden yeni bir dizi çekilmiyor çok merak ediyorum.
gönül rahatlığıyla önyargı ile yaklaştığım ve hakkında baştan şunu söylediğim proje: fiyasko olacaktır.

ikinci bir bir demet tiyatro vakası olacaktır. eski tadını veremeyecek ve kısa sürede kaldırılacaktır. hatta bir demet tiyatro'ya neredeyse aynı kadro ile bile eski tadı veremedi diye kısa sürede son verilmişti, bu daha da beter.

fragmandan gördüğüm kadarıyla bir kere eski dizide bizi güldüren tipler yok. biz o rolleri hakan yılmaz'la, janset'le, necmi yapıcı'yla, rahmetli baykal kent'le, berna müjde'yle ve adı şu an aklıma gelmeyen diğer oyuncular ile sevmiştik ve o rolleri çok da başarılı icra ediyorlardı.

bir kere Mete Horozoğlu'nu bir komedi dizisinde başrole yakıştıramıyorum nedense. adamda o tip yok arkadaş.

yapmayınız etmeyiniz... 90'lara ve 2000'li yılların başlarına ait dizileri böyle reforme ederek çekmeyin. olmuyor işte.
Önyargılı olmamaya çalışsam da, ismini her görüşümde akla hakan yılmaz'ı, janset'i, necmi yapıcı'yı, dijital binali(baykal kent-allah rahmet eylesin)'yi, tuluğ çizgen'i, mucittin abi'yi, laptop recai'yi getiren dizi. ikinci bir denemesinde ayşe tolga ile bile çekilmemişken, itici gelmişken böyle olması saçma olmuş.
eski oyuncu kadrosunu arıyor gözler. dolayısıyla bu dizi o kadro ile birlikte bitti ve öylede kalmalı..
"Teo yırttık abicim yırttık ehe" olmadan zevk vermeyecek dizi.
Laptop Recai ve rahmetli baykal kent olmadığı sürece vasat olacak dizi. Ayrıca karakterlerin anneleri tam zıt kutup insanlardı. Onları karaktere oturtmak gerekir. Bir de birisinin babası bilim adamıydı acayip şeyler icat ediyordu. O karakter de çok önemli dizi için. Bunlar olmadıkça boş beleş dizi olacaktır.

Ayrıca ayrılsak da beraberiz o kadar da efsane bir dizi değildi. Neden aynı isimle sunulmuş anlamıyorum. Eski dizileri temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp sunmak yerine yeni dizi kurgulansa hoş olmaz mıydı?
yedi numara varken niye ayrılsak da beraberizi tekrar çekiyorlar anlamak mümkün değil.
ayrılsak da beraberiz in uzun zaman izlemişliğim var ama bu olmamış sanki. çok yapay geldi diyaloglar. ne deyek acun un kanalı hep arak hep arkadaş.
eski bir trt dizisidir. diziyi çeken kişiye kess stand up yapma diyesim geldi amk.
bu yapımcılar nasıl bir hayal yoksunu yoksulluğunda ve çıkmazında cidden merak ettiren dizi.

yazık.
(bkz: çocuklar duymasın 2013)
Teoman iyi de berna ona yakışmamış. Nerdee eski ayrılsak da beraberiz.