bugün

muhtemelen ilişki bitince daha çok yara alan tarafın karşı tarafa karşı son çabası...

her ne kadar kaldırılamayacak kadar zor bir durum olsa da hiçbir insan bunu hak etmez, etmemeli...

hak helal etmemek o kadar kolay değildir. kimse kafasına göre hakkımı helal etmiyorum deyip karşıdaki insanı zan altında bırakamaz. üzerinde çok hakkı olsa da son kez bir fedakarlık yapmalı ve ilişkiye güzel şekilde son vermelidir...
kuyruk acısı çekmektir.
eğer eski sevgili yok yere zamanını almışsa, yalanlarla seni oyalamışsa, haketmediğin şekilde seni üzmüşse... haram etmene bile gerek kalmaz hakkını, zaten haramdır.
yaşananlara göre değişecebilecek bir durumdur.
haketmiştir.
son blöfünü yapmaktır. dönmesini umut edenlerin yaptığı durumdur.
Gayet saçma olan durumdur. Ayrılmışsınız, bitmiş. Afedersin bir güzel seni becermiş de olabilir duygusal anlamda ama (reel'de zaten gereken bir şey bi' süreden sonra, kız tarafı için) sakin olmak gerekir. Ayrıldınız, kavga ettiniz veya annenizin en değerli vazosunu kafasına fırlattınız diye bunlara gerek yok.

Ha, hak helal edilmeyen adamın veya kızın da çok umrunda olur mu, sanmıyorum pek.
"Şu Allah'ın her günü cebimdeki paraya kastın vardı, bugün sinemaya gidelim, şu gün yemeğe gidelim, aşkım bu çok tatlı bunu bana al (hatırlatırım 199 €) bıdı bıdı. Şimdi ise anlaşamıyoruz siktir git." düşünceleriyle her gün kafasını duvarlara vuran kişinin gerçekliştirdiği eylemdir.
(bkz: helal etmiyorum gahpe)
bu kişisel haktır.arasında hukuk oluşmuş taraflardan birinin inancına atfen kullandığı haktır.kişinin kendi tasarrufudur.buna kimse müdahale edemez.nitekim allah bile kullarının bu hakkını saklı tutmuştur.
-eğer gidersen sana hakkımı helal etmiyorum
-ne hakkı be, sen beni doğru dürüst sevmedin bile...
eğer hala seviyorsa içinden gelerek söylemez bunu ama ayrılık acısıyla öfkesine yenik düşer.
karşı tarafın tavırlarına, hatasına göre de değişir.
normal olan hadise. *
maddi hakları siktir et, ama manevi! hakları şimdilik helal etmiyorum.
-hakkımı, hakanımı sana helal etmiyorum...
+hakan?
-ayrıca canımı cananımı...
+tamam tamam anladık... yine mi şiir gibi konuşacaksın, ne biçim bi insansın sen?
-cesur ve asaletli!
+bsg...
bazı durumlarda mantıklıdır kuyruk acısı değil gerekli olan durumdur.
nasıl ayrılındığına bağlı olan durumdur.
onun da çok sikindedir yani.
dini açıdan bakıldığında zaten sevgili,flört etmek gibi bir durum yok bu haram sayılıyor.Hak helali ne derecede kabul olur bilemem de etmiyorum ya ibneye.
doğru olmayan davranıştır.giden gitmiştir zaten zorlamanın ne anlamı var.
etmirem hakkımı helal etmirem!