bu sevgili öncelikle eski sevgilidir.

garip bir şekilde büyüsüne kapılmışsınızdır ve anlamadığınız mutluluğun içinde bulmuşsunuzdur kendinizi. hayatınızda birçok önemli şeyi beraber yapmışsınızdır ya da öyle sanmışsınızdır. nasıl olduysa olmuş ve yollar ayrılmıştır. ayrılığın ikiniz içinde zor olduğunu sanırsınız. ağlarsınız, insanlar sizi hayata kazandırmaya çalışır falan ve birgün onun başka biri için aslında zırladığını duyarsınız. yıkılırsınız. "hakkımı helal ettim" dediğiniz an gelir aklınıza.

adil değildir elbette tüm bunlar, bilirsiniz. o başkalarına ağlarken tüm ilişkinizi düşünürsünüz nerede dürüsttü acaba diye. beni öperken mi? sevgi sözcüklerinde mi?

"böyle daha mı iyi oldu şimdi?" dersiniz. söyleyecek cümleleriniz biter. sadece "keşke bunları canımı acıtmak için yapsaydın. hiç acımazdı o zaman. ama bunları gerçekten yaptın" diyerek üzülürsünüz. sadece kendinize ama.

çok önemsediğiniz birinin siz hiç önemsememiş olması... işte bütün mesele bu.

(bkz: tanrıya seni ben şikayet ettim)
unutmaya çalışan kişidir, yeni gelen sevgiliye yazık olur
ÇiVi ÇiViYi SÖKER DÜŞÜNCESiYLE YAPTIĞI SON DERECE DÜŞÜNCESiZ BiR EYLEMDiR ÇÜNKÜ YENi TANIŞTIĞI KiŞiNiN DUYGU DURUMUNU ASLA HESABA KATMAMIŞTIR...
bencil bir düşüncedir. ben unatayımda gerisi ne olursa olsun diyerek, karşısında kinin düşüncelerin önemsemeyen bencil ruhlu insanların yaptığı eylem.
biten bitmiştir mantığıyla hareket eden sevgilidir. kadın kadın gibi değilse, adam da adam gibi değilse yaptıkları abes gelmez. ama derin yaşanmışlıkların ardından birine gitmek, yeni başlanılan ilişki kişisini harcamaktan başka bir şey değildir.
zaten ayrılmaya gizliden gizliye altyapı hazırlamıs olan eski sevgilidir.
kime nedir durumudur. lakin saygısız mıdır? evet.
- müjde naber?
+ ii sndn
- iyi sağol.
+ ok
- nasıl gidiyor iyisindir umarım?
+ ii ddm
- tamam sevindim.
+ ok
- şey diyecektim ben dün gece seni üzdüğüm için üzgünüm. tekrar çıkalım mı?
+ hyr svglm vr
- nasıl yani daha yirmi dört saat olmadı?
+ svglm vr by
(bkz: motor)
gerçekten üstüne konuşulmaya değmeyen bir ilişkidir. her iki tarafta sevse mücadele ederdi etmeliydi kanımca.
zaten sevmemiş sevgilidir ve zaten hayatından çıkmıştır, ne bok yerse yesin denilmelidir.
giden gittikten sonra, isterse iki dakika sonra bulsun denilendir.
sürekli 'arayış' içinde olan yazısız düz kağıdın karalanmış hali
durumu karşı taraftan dinlemediğimiz sürece anlayamayacağımız eylemdir.
bunu kabul eden yeni sevgilisinin de mnıdödtnüskiim.
ayrıldığına pişman olmuş, tekrar eski sevgiliye dönme planları yapan ancak eski sevgilinin yeni ufuklara yelken açtığını görünce hırsından kuduran insanların tanımıdır bu. ya ne olacağıdı diye sormaktan alıkoyamıyor insan kendini. bitmiş gitmiş işte sanane artık ne olduğundan. bi mantıklı olun lan.
"iyi ki ayrıldım" denmesine sebep olabilecek durumdur.
sevgili eski olduktan sonra isterse bir gün sonra bulsun. önemli olan birlikteyken başkasını bulmamaktır.
o aslında daha önce ayrılmıştır da, sevgilisinin bunu görmezden geldiği kızdır.
aşka aşık olan kızdır. "aşık olmak istiyorum" sözü bunlardan çıkmıştır. her erkeğe aynı hisler, aynı duygular, aynı sakso çekişler, vb. şeyler.

edit: kız dedim. erkek olsa yeni bir sevgiliye değil vajinaya koşar. o açıdan.
erkek o kızdan erken kurtulduguna sevinmelidir. Kızın bir halta yaramıycagını anlamış olur.
egonun tavan yaptığı sevgilidir. Ayrılmakla en iyisi yapılmıştır. **
geçmişe takılıp kalmayan,akıllı sevgilidir.
not:akıllı olup, terk etmeseydin kızım. naaş.
iki durumu vardır. ikisi de ayrı ayrı incelenmelidir. şöyle ki;

1. kendisi terketmişse, zaten ayrılmadan önce planlamıştır. sonra da ayrılıp yeni amacına koşmuştur. allah bildiği gibi yapsındır. hatta kendisi için ismail yk'dan gelsindir;

(bkz: allah belanı versin).

2. terkedilendeyse işler biraz daha farklıdır. bi' süre canı yanar, gülemez bile eskisi gibi içten, dostları onu hayata döndürmeye çalışır, hayatın devam ettiğine ikna eder. belki yeni birileriyle dahi tanıştırır ve o acının içinde kendisini hiç tanımamasına rağmen onu güldürebilen biridir, o biri. onunla hayata dönmüş olmayı sever, onunla vakit geçirmek gerçekten iyi gelir. ama karşı taraf daha fazlasını isteyebilir ve pek sağlıklı olmayan bi' ilişki çıkar ortaya. çok uzun ömürlü de olmaz zaten. terkedilen gerçekten iyileşip yaralarını sardıktan sonra karşısındakini kırmaya başlar muhtemelen. daha fazla kırmamak ve kırılmamak için kendisini anlattığına inandığı şu şarkıyı, sevgili yalın'a eşlik ederek, söylerken olay mahalinden uzaklaşır;

(bkz: başka hayatların kadını).**
kızından da erkeğinden de bir bok olmayacağını gösteren sevgilidir.hele eski sevgilisine döneni vardır ki bunun "yüzüne tükürsen yarabbi şükür der" sözünü doğrulayacak kişiliktedir.