bugün

Hiç yapamayacağım şey. iki işi aynı anda yapamam.

Sol ayağımla da şut çekemem mesela. Yok, olmuyor.
Durulmayan bir kafa ve bir şizofrenin yaşamı adlı iki kitabı aynı anda okudum.biri bipolar diğeri şizofreni üzerineydi.zorluk çekmedim.
yillardir yaptigim sey.. evin her yerinde, ofiste, cantamda illa ki en az 1 kitap var.. gunun hangi saati olduguna gore degil o anki ruh halime ve yorgunluguma bagli olarak okudugum kitabin da tarzi degisir. uyumadan oncesinde ise secim yapmak cok guc.
görsel
Kültür zehirlenmesine yol açabilecek eylemdir.
Birden fazla dizi aynı anda takip edilebildiğine göre kitabın da okunabilecek olma durumudur.
ben yapıyorum ama ikiden fazlasını denemeyin derim. başınıza aniden giren ağrı, kitap karakterlerini karıştırma gibi durumlarla karşılaştım.
benimdir. üç kitabı birden okuyorum. aa karismiyor mu birbirine diye soranlar oluyo ama karismiyo kardes her biri farkli kitap ve hepsinin hikayesi farkli. canim hangisini okumak istiyosa alip okuyorum. tavsiye ederim.
Gayet mantıklı hareket. Ben genelde kitabi metroda okuyorum. Eğer bindigim yerle ineceğim yet arasında çok fazla durak varsa karamazov kardeşler, cok yoksa o'Henry den bir hikaye eğer bir iki durak varsa da etgar keretten bir hikaye okuyorum. O kadar kitabı nerene sokuyosun derseniz de e-book reader diye bir şey var azizim. Tavsiye ederim.
benim şuan yaptığımdir.
aynı anda birden fazla dizi izleyen herkesin yapacağı bir şeydir abartılacak bir yanı yoktur.
Hep yapıyorum, iki farklı roman ve iki farklı şiir kitabı okumuşluğum yok değil, zor olduğunu sananlar halt etmiş. Tabii çok okumak yerine okuduğunun benliğine bir şey katması önemlidir, o ayrı.
şu an için yaptığım.

paradoks, kürt madonna ve game of thrones'ı aynı anda okuyorum.

film izleme gibi düşünün.

mesela bu akşam fantastik film mi izlemek istiyorum. o zaman alıyorum elime buz ve ateşin şarkısı serisini hop oldu mu sana fantastik.

bilim kurgu mu ? paradoks fazla kurgu değil ama bilim barındırıyor.

kürt madonna'nın daha konusunu bilmiyorum ama büyük ihtimal ile bizim tipik türk filmleri gibi sadece aşktan ibarettir.

neyse arada iki üç tane karikatür dergisi çakıp komedi kategorisini de aşınca güzel oluyor.

siz de yapın güzel şeyler bunlar.
bir kitabı okurken yazar romanın içinde başka bir kitaptan bahseder, der ki şu kitapta da böyle böyle der. Haydi bakalım sıkıyorsa merak etme, hemen o kitaba da başlanır.
Genel tecrübemdir. Bir kitabı bitiremeden bşka kitabı merak etme sonucunda oluşan bir olgudur. Kafa karıştırıcı bir şey değildir. Biraz beyni olan herkes başarabiir.
gereksiz eylemdir.

ona harcadığın vakti diğer kitabı bitirmeye harca.
Kafası karismiyor mücadele edebiliyor ise sağlıklı bir durum.
Konular aynıysa çok faydalı olan eylemdir. Farklı konularda okunursa kafa dağılıyor. Metroda, yatarken, boş zaman, boş zaman 2 diye kategorize edip bütün kitapları mundar etmişliğim var. ikiden fazlasını şaaapmayın.
rekorum 7.
Pek tercih etmediğim eylemdir. 2 kitaptan biri daha akıcı olunca konusu daha çok sarınca diğeri unutuluyor öylece. Tek tek bitirmek daha mantıklı zannımca hem konu bütünlüğü net bir şekilde sağlanır.
Ben iki kitabı aynı anda okumayı sevemem de beceremem de. Her birini elime alırken ayrı hayaller kuruyorum kafamda. Daha biri bitmeden bir başka kitabın hayallerine dalarsam diğer bitmemiş kitabıma ihanet etmiş gibi hissederim.
zamanı tasarruflu kullanma sonucu ortaya çıkan durumdur. en az 2 kitap.
sözlükte bu kadar kitap okuyanın olduğu gösterip şaşırtıcı eylemdir.
(bkz: helal olsun)
Eğlenceli bir iş. Yapıyorum arada.dar vakitte iki kitabı da aradan çıkarmak paha biçilemez.
Eğlenceli bir iş. Yapıyorum arada.dar vakitte iki kitabı da aradan çıkarnak paha biçilemez.
hem mesleki hem de edebi metinler okumanız gerekiyorsa zaman zaman deneyebiliyorsunuz, bana sorarsanız birini yolda okuyun birini de boş vakit bulduğunuzda....