bugün

teknik geliştirmek için son derece faydalı bir eylemdir. dışardan birinin gözüyle izlersiniz kendinizi gitar çalarken. e havaya da girersiniz biraz tabii, konserdeymiş gibi. sololar çalarsınız. bakarsınız parmaklarınıza; düşündüğünüzden daha da hızlı çaldığınızı görürsünüz. aslında fena değilmişim ben dersiniz. tatmin olursunuz bir anlamda.
metallica'nın grupça katıldığı aktivite. adamlar resmen "hayvan gibi çalıyoz işte müzikal provaya ihtiyacımız yok biz artistik çalışırız. " demek istiyorlar bize ama keşke lars bu havaya girmese de biraz daha müzikal çalışsa. kaç sene oldu adam hala aynı.

(bkz: ben lan neyse bir şey demiyorum)
son derece doğru bir harakettir. herşeyden önce bu şekilde enstrumana bakmadan çalma alışkanlığı edinilebilir. bunun yanında ayakta duruloyorsa bir artı puan daha kazandıracaktır. yine kendisini izlemek kişiyi daha da heveslendireceği için daha çok çalışma isteği uyandırması muhtemeldir.

ayrıca sol el tekniğinin gelişimine faydası olur. sağ el geliştirmek için oturarak çalışması tavsiye olunur.
sahne şovu ayarlamak için birebir çözümdür.
aynı anda ritim atarken, akor basıp aynı anda da şarkı söylemek için pek faydalı eylemdir. zira ilk günlerde ya ritim karışıyor, ya da söylediğiniz şarkı.