bugün

objektifi kendine tutupta çekmek yerine telefonun markasını göstermek amaçlı yapılan mantık arkası dışavurumculuk.
hatun kişilerde boynun yana kırılıp,o salak gülümseme ile poz vermesiyle tamamlanan emocu gençlik eylemdir. olmazsa olmaz.
son dönemde 15yaş ergenliğinin bunu banyo ve lavabo aynalarına taşımasıdır. gülümseme her daim.
yandan yandan.
abuk ergen davranışıdır. amaç fotoğraf çekilen icadın reklamını mı yapmaktır yoksa kendi reklamını mı bilinmez. salakçadır.

(bkz: eksileri görelim)
kırolukta son noktadır.
emoların fotoğraf çekme şekillerinden biri.
(bkz: yonja kızı)
genellik le emo diye tabir edilen insan yaratık karışımı insanların yaptıgı fotograf çekme şekli.
alt tarafı bir fotoğraf çekme işlemi, ama nedense özentilikle bütünleşmiş vaziyette kafamızda. Anlamaını çözemediğim şekilde bu hareketi gördüğüm zaman içimden ıyyy özenti diyorum. Ama kime ve neye özendiğini çıkartamıyorum.
aynadaki resminin kendisinden daha güzel olduğuna inanan insan eylemi.
salvador dali'nin yaptığı şey, emo'lar yapsa nolur ki!
fotograf makinesi olmayan kişinin cep telefonuyla fotografını çekip msn, facebook gibi yerlerde profil resmini illaki sergilemek istemesinden kaynaklanır.

bunu böyle yapan vatandaş genellikle kendisini karşı cinsten birisine göstermek için yapar.başkasına çektirmemesinin nedeni de istedigi pozu kendisinin daha rahat elde edebilecegi hatta yüzlerce pozu deneyerek en sonunda en güzeline ulaşabilecegini düşünmesidir büyük ihtimalle.*
herhangi biri ile herhangi bir şekilde fotoğraf çekmek ya da çekilmek kadar doğal olan eylemdir.

sonuçta eldeki fotoğraf makinesidir, parmağın ucundaki de bir çeşit deklanşör ise insan neden beklesin ki tabii ki kendini merak edecek ve şu online ortamlarda bir tane de benim fotoğrafım olsun diyecektir.
(bkz: selfie)
Allah'a şükür yapmadığım, yapmayı da düşünmediğim eylem.
fotoğraf çekecek kimseyi bulamayanın giriştiği iştir.
Ünlü optik bilimcisi ibn-i Heysem'in ile aynanın mucidi Emil Bloch'un kemiklerini sızlatan bir durumdur.