bugün

onu bunu bilmem de bi arkadasim (erkek) gununun 6 saatini ayna karsisinda gecirirdi.

yurtta bir dolabi vardi. dolabin kapisina carsamba pazarindan aldigi ufak sari aynayi koymustu. tek arkadasiydi o sari aynaydi onun. onunla muhabbet eder, beraber saclarina elidor 7/24 surer, bir yakinlasir bir uzaklasir, busefer sacim nasil olmus diye sorardi. aynayi yapan sirket kudret plastik oldugu icin aynaya da kudret ismini vermisti. okuldan gelir, banyodan cikar, gece tuvalete kalkar, yemekten once, yemekten sonra kudret'e bakmadan edemezdi. oyle ki yatmadan once saclarina elidor 7/24 surup bi guzel sekil verdikten sonra kudret'e iyi geceler diyip yatardi. verdigi sekil de sekil degildi. peruk misali kafasina tas gecirmis gibi bir sac vardi. yatip kalksa da, denize girip ciksa da o sac hic bozulmazdi.

anlam veremezdim butun bu olanlara. "olm sacin hep ayni, napiyon ayna karsisinda bu kadar, hic mi bikmiyon?" diye sordugumda tarihi bir cevap verdi "ben senin bilgisayarina karisiyom mu lan?" hakliydi. bananeydi onun ayna karsisinda gecirdigi sure ama bir sure sonra sinir bozmaya basliyordu. o aynayi alip kafasina gecirmemek icin zor dururdu odadaki diger 3 kisi. onun beyninde neler oluyordu da oyle davraniyordu hic cozemedik 4 yil boyunca. 4 yilin 1 yilini ayna karsisinda gecirmisti. onun yasam tarzi da oydu belki de. hayatim boyunca tanidigim en cins insanlarin basinda gelir kendisi. ara sira yaptigi akla zarar espriler aklima geldikce hala gulerim. ozledim serefsizi...
ayna karşısında yaptığınız aktiviteye göre değişen süredir. erkekler için traş olmak ve bakım süresi ortalama 10 dakikadır. bir bayanın makyaj yapması ve bakımı için bu süre saatlere çıkabilir.
kişiden kişiye değişmekle birlikte bayanların günde 2-4 saatlik seanslar halinde kullandıgı süre.