bugün

toplumun genel görüşü dolayısı ile hareket eden "acaba bende arada laf atsam prim yapar mıyım, kabul edilir miyim" kaygısını taşıyan tiptir. burada ayar verme kelimesini de bir yerlerden duymuş, her fırsatta kullanıp onun geçmişine hakaret etmektedir adeta. en fazla klavye başında kıkırdayarak, masturbatik hisleri ile yetinecek kişidir.
örnek;

- salak
+ sensin o! (ahuauhauh nası ayar verdim yaaa)
örnek;

- basitsin.
+ sen de bileşik! (ahuahhah nası ayar verdim gene)
(bkz: saatleri ayarlama enstitusu) *
örnek;

-basit
+basit sensin
(bkz: ayar yediğini sanan basit tip)*
bir de kesirli ayar veren tipler vardır. bunlar ayarlarını pay ve payda olarak iki entryi de toplarlar.
uludağ sözlüğün zabıta irfanlarıdır. kendilerini ancak sanal alemde oynayabilirler. sözlükte dolaşır hatalı yazı ararlar. buldular mı, var gücüyle saldırırlar. hele de pardon yanlış yazdım diyen nezaketli bir yazara saldırmak daha kolay gelir onlara. hakaret ve küfür tek silahlarıdır. nezaketi güçsüzlük sanan (bkz: insan)dır.
"şiişşşttt alo" diye cümlelerine başlayan tiptir.
bu güzide kişilerden sözlüğümüzden pek çokca bulunmaktadır efendim ve hatta ayar vermek için sözlüğe giren bir çok yazar olduğu da bilinmektedir .
bu kişilere *, karşı atakla cevap verip kendisinin de yanlış yaptığını ve düşündüğünü hatta yanlış bildiği ispatlandığınızda ortaya inanılmaz güzel bir tablo çıkmaktadır ki bu durum karşısında ne yapacağını şaşıran hatta bi dolu küfür edenleri de sözlüğümüzde bolcadır .
bu vesileyle burdan kendilerine selam ediyoruz .
Kendi kafalarına göre takılan insanlardır. Uzak durmak gerekmektedir. Her boku kendileri bilirler.
başlığı piç eden tiplerdir. bazıları sazanlar ama...
dikkatle;
(bkz: en beğenmediğiniz özelliğiniz nedir)
kendini bu işe adamış,sözlüğün bu tip işlere yaradığını sanan.ilkokul 5 mantalitesine sahip,özden çok biçime önem veren kişi.
bazıları da mesaj yoluyla denerler bunu. (bkz: rte nin cenaze yerine tunel acilisina gitmesi/@yesilbaslikertenkele) yazımdaki plan sözcüğünden sonra mesaj atıyor ayarvari " iyi ki söyledin bilmiyorduk sayende öğrendik" şeklinde. cevap verme gereksinimi dahi duymadan sildim mesajı...
(bkz: ota boka ayar vermeye çalışan yazar)
(bkz: verilen ayar geri alınmaz)
(bkz: ben)
(bkz: lütfen basit demeyelim ayıp oluyor) *
klavye delikanlısı olarak tabir edilen tiplerdir.
(bkz: yediği ayarı beğenmeyip bide üstüne başlık açmak)
hayatta yaşamış olduğu tüm eziklikleri laf ebeliği ile getiştirebileceğine dair yine ezikçe bir inanç taşıyan ve buna sıkı sıkı sarılan insandır.

edit:efendim,anlaşılamamış entarilere taşımışsınız,anlamadığınız belli..kendinizi basit bir tip sanıyorsanız oylamaya devam ediniz,yok "ben otisabi'ye rakibimdir,ekolümdür,klasımdır" diyorsanız,ayar vermek için biraz kafa kasınızı kullanın,parmaklarınıza da yazık değil mi?.
bazıları için yenilen ayarın psikozunun atıldığı başlık yani "bana kimse sen ayar yedin diyemez efendim" budur.
ota boka başlık açmak başlığını bakınız olarak verip ayar verdiğini sanan tiptir.
hayır bu tip bıkmaz mı ya, harbiyim biri açıklasın bana. ya tamam bazen olur, çok zekice ayarlar görürüz, tebessüm ederiz. o kadar zekicedir ki bu ayar bazen muayyarı * * bile güldürür. ancak arkadaşım, gidip bir bilimsel çalışma yapıp, bazı başlık ve nickleri ilkokul öğrencilerine sunup, onlardan espri çıkarmalarını istesen, sanırım yakın esprileri söyleyecektir. hayır sana geri zekalı falan demiyorum. lütfen bu şekilde kullanma diyorum zekanı. verdiğin ayarları ayağının altına al, ve onların üstünde yüksel, yeni ayarlar bul.

bekliyorum hadi özel mesajı: "(#........) entry nick ilişkisi ehüe" diye. hadi ciğerim.