bugün

Her tarafta görüyoruz. Bu.manzaradan artık sıkıldık. Başka bir iş yapamıyor musun kardeşim. Git insan gibi çalış tüm gün sandık başında beklemek hoşuna mı gidiyor.

Ailen yok mu senin utanç verici bir durum. Saygılı olmamı beklemeyin benden.
çoluk çocuğunun rızkını kazanmak için helalinden çalışan insanlara sadece saygı duyulur.
kalbi karanlık insanın yüzü kara olan insanı küçümsüyor.helalinden kazanıyorsa baş üstünde yeri vardır.
Ülkede para kazanmak ne zamandır iticilik oldu?
bu düşünceye sahip insan iticiliğinden iyidir.
iticiliği değil de aptallığı diyelim.madem işsizsin bütün gün orada oturup birilerinin ayağını uzatmasını beklemek yerine daha kazançlı daha mantıklı işler yapabilirsin.ayakkabı boyacılığının getirisi nedir arkadaş?
Git insan gibi çalış ne demektir yaw.
Bu entryi girenin insanlıkla alakası olmadığı hakkında ciddi şüphelerim var.
Ekmek yenen her meslek her iş kutsaldır.
basuru olanların yapamakta zorlandıgı için anlamadıkları iticilik .
itici değildir.
En azından, bu beyanı veren insan kişisinden daha az itici olduğu su götürmez gerçektir.
Bu başlığı açmak yerine, git iki çift ayakkabı boya, vatana, millete, cebine faydası olsun...
görsel
para neden ihtiyaçtır, nasıl kazanılır, alın teri nedir bilmeyen insan beyanatıdır.
ucuz marketlerden aldığı sünger boyayla ya da ıslak mendille temizliyordur ayakkabılarını.
Keşke daha çok eksileyebilme yetkim olsaydı. Unutma kinadigini yaşamadan ölmezsin.
ne yapsın ? cepçilik mi ? yan kesicilik mi bisiklet mi çalsın ? balici mi olsun ? hangisi daha kötü ? bırak kendi emeği ile ekmek parası kazanıyor sana giren çıkan ne ?
görsel
"3 5 kuruşa milletin önünde eğilip.."

E be adam bu sözleri sarfedecek ne yaşadın ?

Pardon adam dedim.

Baba parası yiyen insancık beyanı.
insanların emekleriyle dalga geçmek en büyük suçlardan biridir. Zira insanı hayata bağlayan bir olgudan bahsediyoruz. lütfen.
geçmişten gelen nefrete dayalı söylem.. bir boyacıyla ne yaşanmış olabilir ki bu denli nitelenebiliyor.
Hangi ırktan olursan ol hatta ne ananın amı isen.

Bu bir ekmek davasıdır.

Sanırım baban o kadar çok ki paraya ihtiyaç duymuyorsun.
geçmişte boyacı tarafından ırzına geçilmiş bir insanın artık dünyadaki tüm boyacılara karşı nefret duymasıdır.
ekmeğinin peşinde alın teri dökmek ne zamandır böyle adlandırılıyor.
gercek bir durumdur.

yani kardesim dag gibi delikanlilar goruyorum bos bos oturup musteri bekliyor, hic burada ekmek parasi laga luga yapmayin. sokakta ayakkabisini boyatan mi kaldi. git adam gibi sigortali ise gir calis iste. vay arkadas ya. armut pis agzima dus misali. cidden itici oldular.
Trollük yapıcam diye kendini küçülten insandan dah çekici.
Sövmeye gelmiştim ama hak vererek çıkıyorum.

Kolaya kaçmak acındırmak çok kolaydır bizde. Bu ayakkabı boyacıları limon satanlar gibi değil.

Hiçbi limon satan çıkıp size sormadan limonu kafanıza sürmez. Abi gel bak saçların parlıcak demez. Bağırır satılırsa satılır.

Ama bu amk boyacıları önüne gelen boyayı ayakkabı nubuk mu deri mi dinlemeden, istiyor muyuz sormadan etmeden daldırıyorlar.

Bunun üstüne çiçek atıp kaçan,almak zorunda bırakan dilenciden ne farkı var amk.
Onurlu olmak mesele, gerisi boş. Eskişehirde yaşayanlar bilir, çarşı durağının orada bir ayakkabı boyacısı var, boyacı ömer galiba tam hatırlamıyorum, bugüne kadar işini onun kadar iyi yapan birini tanımadım mesela, ülkede herkes işini onun kadar iyi yapsa ülke kalkınır yemin ediyorum.
helalinden para kazanmaya çalışan tiptir.
bencil ve kibirli olanlar küçümser, hor görür.
insanları ötekileştiren bağnaz kafa yapısı bu insanları aşağılar, küçümser.
zavallılıktır böylesi.